Banding

neo2neo3

New member
Wiesz jak z serwisami jest ....banding to nie awaria ktora unieruchamia telewizor na amen dlatego pytam sie moze ktos to reklamował i doradzi jak z nimi gadac
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Banding to zwyczajnie efekt powstały w wyniku niedokładnego montażu podświetlenia matrycy. Chodzi o krzywe dyfuzory (czy jak to się tam nazywa) które mają za zadanie rozpraszać światło z lamp a ponieważ są krzywe to....

Jest to absolutnie wada tv ale niestety jak ogólnie wiadomo, serwisy mają absurdalnie wysokie "normy" dotyczące tego co jest wadą a co tylko właśnie "normą"...

Wszystko więc zależy od tego na jakich ludzi z serwisu trafisz - dla jednego problemem będzie jakakolwiek pomoc a inny może dołożyć wszelkich starań by Ci pomóc. Ach życie...
 

a4tech

New member
Dzięki Kolego @SierzantHarris za jako takie wyjaśnienie :eek:k:

Właśnie cały czas zastanawiałem się co może być tego przyczyną...

Czyli można przyjąć, że skoro obecnie na matrycy nie ma Banding-u, to nie powinien on w przyszłości wystąpić ??????
Podobnie jak ze zdechłymi pikselami :p


Pozdro.
 

neo2neo3

New member
w poniedziałek sie wszystko okaże zobaczymy jak panowie zadecydują tak łatwo to ich z domu nie wypuszcze :) najwyzej nocka w piwnicy i chyba chłopaki zmienią zdanie w razie czego na moją kozysć


w takim razie u mnie nie ma bandingu bo jak wyłacze podswietlenie to ta smuga dalej jest teraz zauwazyłem ze ja mam pół monitoru jasniejszego ale bania jak sie zaczynam mu przyglądac to widze coraz wiecej wad
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Podświetlenia w lcd nie da się wyłączyć a tylko zmniejszyć intensywność świecenia lamp. Ze wszystkich lcd które testowałem a było ich wiele, praktycznie każda wada sprowadzała się do wadliwego podświetlenia.
 

Newion

New member
neo2neo3 napisał:
telewizor zabrali powiedzieli ze matryce wymienią troche nie po mojej mysli

Dlaczego nie po Twojej mysli? Mozesz opisac jeszcze raz ten banding? Chodzi mi o grubosc tej linii i czy mocno jest widoczna oraz jak serwisantowi to pokazales?
 

neo2neo3

New member
Praktycznie to mój obraz składał sie z trzech częsci jasniejszych i ciemniejszych na przemian do tego dochodziła pionoiwa smuga totalnie jasniejsza od całego panelu pokazałem mu to robiąc tak ze dałem stop klatke na reklamie discovery kiedy obraz jest caly niebieski i wtedy tą smuge strasznie widac smuga miała do 10 centymerów i nie była równa

dlaczego nie po mojej mysli-myslałem ze zrobią tak jak z tośką kiedy sie zepsuła dali papierek i oddałem telewizor do sklepua tu kilka miesiecy i będe miał naprawiany telepator.Rozmawiałem z serwisantem i powiedział mi ze mają tygodniowo do 200 lcd do naprawy -masakra
 
Ostatnia edycja:

neo2neo3

New member
Tego to nie wiem przysłali ich po telefonie do centrum serwisowego sharpa ale wątpie ze zajmują sie tylko jedną marką przy jednej dziurze to i .....
 

neo2neo3

New member
Chyba zaczynają sie schody ,poinformowano mnie ze telewizor jest testowany przez jakiegos technika i nie moze on okreslic usterki ,ja na to ze usterke doskonale widac na niebieskim tle a oni na to ze w razie czego wymieniony zostanie panel.Z tego co przeczytałem w necie wymiana duzych paneli jest nieopłacalna dla producenta...hmhm

Mam dzwonic w srode będa coś wiedziec wiecej
 

a4tech

New member
Dla producenta to bez różnicy...
Natomiast dla właściciela sprzętu na który skończyła się gwarancja to fakt. Operacja jest całkowicie nieopłacalna.
Koszt nowej matrycy jest wyższy niż zakup nowego odbiornika :???:


Pozdro.
 
Do góry