banding? czy należy wymienić matrycę/tv

C.marcin

Member
banding, clouding prośba o opinię czy należy wymienić matrycę/tv

Może jestem przewrażliwiony ale zastanawiają mnie pionowe pasy które można zauważyć podczas oglądania meczu. Prośba o opinię czy taki clouding, banding to jest norma w dzisiejszych tv czy należy reklamować/oddać produkt?
model ue65ju7500, tryb film.
 

Attachments

  • 20160522_113435_HDR.jpg
    20160522_113435_HDR.jpg
    187,2 KB · Wyś: 3833
  • 20160522_115748_HDR.jpg
    20160522_115748_HDR.jpg
    235,1 KB · Wyś: 2876
  • 20160522_221625.jpg
    20160522_221625.jpg
    197,3 KB · Wyś: 1751
Ostatnia edycja:

C.marcin

Member
Przyszedł Pan z serwisu, popatrzył włączył parę statycznych zdjęć do testów, powiedział że to jest clouding - że występuje w każdym tv i nie podlega to gwarancji. Te TV po prostu tak mają bo mają matryce podświetlaną krawędziowo. Na moją prośbę mają przesłać opinię i ekspertyzę od której będę próbował się odwołać w samsung polska.
Postanowiłem bardziej drążyć temat i poprosiłem o informacje jakie są normy cloudingu oraz jak dokonać prawidłowego pomiaru - bo u mnie pomiaru został wykonany na oko co będę chciał wykorzystać w mojej kolejnej reklamacji. Ogólnie usłyszałem że nawet jeżeli wymienią matryce to i tak takie efekty będą dalej występować bo wszystkie matryce tak mają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma rację - to jest coluding, jest bardzo mały i powinieneś się cieszyć.
Ja bym nie wymieniał.
 

C.marcin

Member
Faktycznie clouding jestem w stanie przeżyć ale wkurza mnie troche bardziej banding. Przy ogladaniu meczu jak sie ruszy ostrzej kamera wzdłuż boiska, widac to tez na jasnych scenach to widze jasniejszy pionowy delikatny pasek. Moze faktycznie nie jest duzy ale jest to irytujace.
Swoja droga podejście samego samsunga jest bardzo mało profesjonalne bo gość praktycznie nie mial sprzetu do jakiego kolwiek pomiaru a jak powiedzialem ze zaslonie rolety zeby zobaczyć wady matrycy powiedział ze to nie są wsrunki do testow. Cos tam ze minimum oswietlenie musi iles tam miec, ze jedno źródło światła - ale jak sie zapytalem jak to zmierzy skoro mie ma sprzetu to stracił argumenty. Najlepiej jak robił zdjecia aparatem pewnie sprzed 5 lat. Mogliby chodź troche sprawiać pozory profesjonalnej diagnozy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Banding też jest naturalną rzeczą w Edge Led...
Trzeba poprosić o sprawdzenie przed zakupem.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
kiki przeraziłes mnie. Jeśli w nowym telewizorze uważasz, że te dwie wady są normą to, aż z niepokojem czekam na telewizor, który mi wysłałeś. W moim starym Filipku clouding zaczął się pojawiać dopiero po 5-ciu latach a banding? no własnie, zapomniałem, że istnieje coś takiego. Mam nadzieję, że jednak opisane przez kolegę cechy to wina pogiętości i "fachowości" producenta.
 

juzeg76

Member
A co powiecie na to model UE65JS9000 przeciez to jest dopiero bubel 10 kola za tv a to podobno normalne bo to podswietlenie krawedziowe ,Na jasnym tle nie widac ale na ciemnych w nocy to jest dramat > to jest prawa krawedz ekranu to samo widzialem w sklepie na Sony jednym z wiekszych ktory zostal nagrodzony na jakichs targach ale nie pamietam modelu .

CZy ta wada podlega gwarncji lub wymianie czy dowiem sie ze to normalne ????
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Wiadome jest, że im niższy model lub wyższy to te wady związane z cloudingem lub bandingem są większe lub mniejsze, i to jest oczywiste, jakość kontra cena
Ale w tv za 10 koła to wszystko powinno być na poziomie
 

xplod1x

New member
Do sklepu Saturn jako towar nie zgodny z opisem też zgłosiłem i tez dostalem odmowę tylko ze opinię wystawił im ten sam serwisant

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

xplod1x

New member
A i jeszcze jedno jestem już po wymianie 3 matryc

1 wyglądała tak zgłosiłem widoczne kółeczko i ja wymienili

db3bf4eb5e25e026d90343bd6d72bb53.jpg


A teraz jest tak i nie chcą wymienić

f7f77b15dde9944e4cca6591da6c3f07.jpg


Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

xplod1x

New member
I co taki Kowalski ma zrobić z takim wkur........ Serwisantem który twierdzi ze to wina oświetlenia wnętrza

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry