B650 vs B850- różnice w jakości obrazu

1siedem

New member
Witam,
Wciąć się waham. Opinie o 850 są bardzo dobre , również test kikiego.
Przewaliłem forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na dręczące mnie pytanie: jakich różnic spodziewać się po 50 calowych TV 650 i 850
Czy Ktoś to widział, zna jakieś testy/porównania? Różnica w cenie jest spora bo dobrze ponad 1kpln.
Będę ogromnie wdzięczny za pomoc, zwłaszcza,że wciąż rozważam panasonica 46 s10(ewentualnie G10)
Moje warunki
Pokój ze światłem padającym prostopadle do ściany z telewizorem, promienie słoneczne nie będą padać na tv.
Odległość- ściana-oparcie kanapy 410cm, szacowana odległość ekran-oczy370cm
Sygnał - N-ka
UZytkowanie- w dzień i wieczorami/nocą - myśłę , że pół na pól - obecnie prawie wcale nie oglądam tv :)
Oglądanie - TV, filmy dvd, svcd, divx, a od wyjątkowego święta komp
Jakbyście jeszcze powiedzieli dlaczego wybraliście 650/850 tkę a nie panasa serii S/G będę ogromnie wdzięczny.
Obiecuję, żę po zakupie opiszę wrażenia

PS czy z tej odległości 50 cali to jednak nie jest za dużo?
 

Marnin1

New member
odpwiedzi bedziesz miał takie jacy posiadaczed czyli ten co ma 650 powie ze obraz taki sam a ten co ma 850 tke ze obraz lepszy
generalnie to te same matryce i te same procesory obrazu i prawie te same powłoki odblaskowe ja tam róznicy nie dostrzegłem a widziałem obydwa w skelie i kazałem postawic obok siebie i grały na tym samym sygnale i ustawiłem te same parametry ale wiadomo ze przydała by sie kalibracja dla kazdeo z osobna
850 według mnie ma troszke ciemniejszy obraz i chyba ciemniejsza czern ale to baaardzo nieznacznie reszta to zabij mnie ale wyglada identycznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli masz kasę - to warto dopłacić.
Jeśli masz wątpliwości zaproś modele do domu i sprawdź w swoich warunkach przed zakupem.
Z pewnością Ci się opłaci.
 

Zdzisław Dyrma

New member
Witam,

w związku z istotną obniżką cen B650 pewnie wielu czytelników forum chciałoby znać odpowiedź na pytanie, czy warto dopłacić 1500-1700 zł do modelu B850.
Czy ktoś miał możliwość porównania obrazu obu tych modeli w "domowych" ( w przeciwieństwie do sklepowych ;) ) warunkach.

Stwierdzenie "jeśli masz kasę - to warto dopłacić" - niewiele wnosi do dyskusji. Najistotniejsza jest bowiem merytoryczna odpowiedź (choćby najkrótsza) na pytanie dlaczego warto.

@Kiki - w tym samym wątku w poście "Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY" osobiście potwierdziłeś taką samą jakość obrazu:

cyt:

witekc: "Ale twierdzisz, że jakość obrazu praktycznie identyczna?"
kiki: "bo tak jest ."

Twój argument: "w końcu radość jest ważniejsza od kasy" nie jest chyba tak bardzo przekonujący w kontekście aktualnej różnicy w cenie.

Pozdrawiam
ZD
 

1siedem

New member
Cieszę się , żę cytujesz kikiego. Właśnie miałem to zrobić.
Różnica może być istotna- na korzyść 650 - w głośnikach. 3cm panel nie może ( i to potwierdzają użytkownicy na tym forum) mieć przyzwoitych głośników. Bezsensem byłoby włączać system audio by obejrzeć wiadomości a raczej je usłyszeć.
A co do jakości obrazu - niestety nie znalazłem sklepu by porównać je obok siebie.
Kiki- raz piszesz tak a raz siak odnośnie tych samsungów- coś się zmieniło w Twojej ocenie? 850-tka po wygrzaniu świeci dużo lepiej (czyli jeszcze lepiej niż na teście?)
A jak oceniesz samsungi w porównaniu panasami serii S i G. Wiem ,że lepiej oceniłeś S od G ale jak się mają one do samsungów? Wg moich obserwacji samsungi dają biel w przeciwieństwie do Panasonica, który w jej miejscu wuświetla kolor mniej lub bardziej szary.
pozdrawiam
 

daruddg

New member
odnośnie dzwięku

Co sie tak każy uczepił tego dzwięku, jest bardzo dobry w 850, ja mam średnio na kablówce na 20 i jest zajebiscie glośno, na tunerze na 30 i wystarczy, a i tak slysze od dziewczyny abym ściszyl telewizor. Skala jest do 100, aby obejzec film czy wiadomosci nie trzeba zadnego audio zewnetrzego podłączać, już nie moge słuchać tego pie.....ia o slabym dzwieku w 850, jest w porządku, po podłączeniu x-boxa przez HDMI i odpaleniu Lost Oddysey taki RPG, filmik początkowy dzwięk rewelacja!!!, prawie jak przestrzenny, w zupełności mi wystarcza i na jakiś czas wstrzymam sie z kupne ampli i głośników dodatkowych. Mam pokój 12m2, może w pokojach 30m2 bedzie gorzej z dzwiekiem, nie wiem bo mam dosyc maly pokój ale dzwięk jest naprawde wporządku. Dzisiaj odpale jakiś blu-ray film i zobacze jak dzwiek na tym formacie sie spisuje, do normalnej telewizji i konsoli jak dla mnie jest rewelacyjny!!!!!!!!!!.
 

1siedem

New member
ja mam właśnie 30 m2.
co do dźwięku to powtarzam opinie wyczytane tutaj. Sprawdzanie dźwięku w sklepie też jest średnio dobrym pomysłem.
Ale co by nie zbaczać z tematu, powróćmy do obrazu...
 

Cezarh

New member
Witam,

Miałem oba w domu, różnica w obrazie? Moim zdaniem jeżeli widoczna to tylko w ciemniejszym filtrze na korzyść 850 ale pod warunkiem oglądania za dnia - wtedy czerń jest minimalnie lepsza, niestety ma też więcej refleksów na powierzchni. Reszta praktycznie taka sama (także wady).

Dźwięk? 850 ma rewelacyjny? To zwykłe piszczałki... słabiutkie. 650 mają po prostu dobre.

KIKI - warto dopłacić? pytam za co? proszę o jakąś wskazówkę. Jak komuś zależy na wyglądzie (cienka obudowa) to może tak...

Pozdr / Cezarh.
 

daruddg

New member
Piszczałki to może masz ty w swojej 850, w mojej głośniki grają świetnie, ludzie przez was boją sie kupić ten TV bo myślą że do wiadomości nawet potrzebne im bedzie kino domowe, jaja jak berety. Aż mi sie nie chce pisać. Nie można spodziewać się po TV że będzie grał jak kino domowe!!!!, bo TV jest do obrazu, a dzwięk jest drugorzędny!!!, i jest na bdb poziomie. Pisałem że jak ktoś chce dolby czy inne bajery to niech sobie kupi ampli, kino domowe, glośniki i bedzie miał rewelacyjny dzwięk, ale do normalnego oglądania jest naprawde wystarczający. Nie wyobrażam sobie fanatyka koncertów, czy filmów blu-ray, który całe życie używał kina domowego do TV że bedzie chcial oglądać TV z jego własnym dzwiękiem. Wiadomo że dla takiego fanatyka dzwięk w prawie każdym TV będzie żałosny, ale dla normalnego kowalskiego co chce sobie kupić TV do domu aby oglądać wiadomości , seriale i filmy na TVN-ie jest wystarczający, mi nawet do gier odpowiada.
Jeżeli masz ogromne wymagania, dokup sobie zestaw audio!!!!, bo żaden TV cie nie zadowoli, jeżeli jesteś zwykłym odbiorcą w zupełności ci wystarczy do ww programów.
 

veilen

New member
I tu macie racje. Jak ktoś chce mieć super dźwięk to niech se kupi porządne kino domowe i to nie takie za 1000 zł.
Do normalnej eksploatacji wystarczą głośniki wewnętrzne.
A obraz? Uważam, że nie warto dopłacać za iluzorycznie lepszy obraz który można tylko porównać jak telewizory stoją obok siebie. No chyba, że ktoś chce się pochwalić najcieńszą plazmą na świecie.
"To warte każdych pieniędzy."
 

1siedem

New member
ok - dzwięk pomińmy bo to temat rzeka ale nie w przypadku tv, gdzie ma być słychać conieco.
Kiki chyba nie śledzi wątku skoro nie odpowiada na nasze wątpliwości.
Skupmy się na obrazie.
Czy ktoś z Was przy wyborze brał pod uwage panasonica S10/G10 i dlaczego go wybrał/odrzucił?
 

artxxx

New member
Kolego, ten sam dylemat miałem przez około miesiąć, różne testy oraz opisy podają wyższość 850 tylko w zakresie procesora obrazu ale patrząc w sklepie z tymi samymi parametrami nie znajduję różnic które były by wartę dodania extra ok 1500 PLN.
Wybrałem 650 którą porównywałem również z serią G410/415.
Panasonic przegrał z kilku powodów:
- design obu wygląda jak wszystkie poprzednie serie (kupujesz coś nowego a nie nowe w starej obudowie)
- obraz pomimo wkładu kuro niestety w tych wersjach jest gorszy od samsunga, wystarczy porównać ten sam obraz z przewagą bieli ( w panasonicu to jest raczej mydło)
- mnogość możliwości modyfikacji parametrów obrazu w samsungu powala miernego w tym zakresie panasonica
- dzwięk , choć to nie zestaw audio to w porównaniu z 650 g410 odpada
- ilość wejść z boku jest większa w 650 (850 identycznie)
- DLNA w samsungu prosto się konfiguruje, w sklepie obsługa próbując to zaprezentować w G poprostu się poddała
 

msliw

New member
Okej, mili Panstwo - koncentracja!

Kiedy porownalem oba telewizory w porownywarce na stronie samsunga, to naprawde Ciezko jest dostrzec roznice. Moze ktos wymienic tutaj najwazniejsze rzeczy rozniace oba modele? Oczywiscie nie chodz o to, zeby pisac o rozniacach w wygladzie. Ulatwiloby to zycie wielu ludzi zapewne.
 

tasmak

New member
Ja jeszcze raz porusze temat, moze sie ktos zlituje i odpowie.
Mam do wyboru B650 za 4000 i B850 za 5800 w rozmiarze 50'. Widzialem oba telewizory, ale niestety w roznych sklepach. W obu przypadkach obraz mi sie podobal i na odleglosc nie jestem w stanie stwierdzic jakiejkolwiek roznicy. Porownywalem rowniez 650 do Panasa G10 i z cala pewnoscia obraz Sama bardziej mi lezy.
No wiec, czy istnieja zauwazalne roznice w jakosci wyswietlanego obrazu?

Poza tym witam. To moj pierwszy post na forum.
 

SławekG

New member
tasmak napisał:
Ja jeszcze raz porusze temat, moze sie ktos zlituje i odpowie.
Mam do wyboru B650 za 4000 i B850 za 5800 w rozmiarze 50'. Widzialem oba telewizory, ale niestety w roznych sklepach. W obu przypadkach obraz mi sie podobal i na odleglosc nie jestem w stanie stwierdzic jakiejkolwiek roznicy. Porownywalem rowniez 650 do Panasa G10 i z cala pewnoscia obraz Sama bardziej mi lezy.
No wiec, czy istnieja zauwazalne roznice w jakosci wyswietlanego obrazu?

Poza tym witam. To moj pierwszy post na forum.

kolego tasmak. Jeżeli przeczytanie tych kilku postów w tym temacie i porównanie modeli na stronie Samsunga nie dało Ci odpowiedzi na kolejny raz tak samo zdefiniowane pytanie to już raczej nikt wyraźniej i dosadniej Ci tego nie wytłumaczy. Podoba Ci się obraz w 650 - kupuj 650. Masz gruby portfel i chcesz wydać 1800zł więcej i mieć świadomość posiadania wyższego modelu tv - kup 850. Zadawanie po raz kolejny tych samych pytań nic nowego do tego forum nie wniesie.
 

jgx

New member
Bez reklam
tasmak napisał:
Ja jeszcze raz porusze temat, moze sie ktos zlituje i odpowie.
Mam do wyboru B650 za 4000 i B850 za 5800 w rozmiarze 50'. Widzialem oba telewizory, ale niestety w roznych sklepach. W obu przypadkach obraz mi sie podobal i na odleglosc nie jestem w stanie stwierdzic jakiejkolwiek roznicy. Porownywalem rowniez 650 do Panasa G10 i z cala pewnoscia obraz Sama bardziej mi lezy.
No wiec, czy istnieja zauwazalne roznice w jakosci wyswietlanego obrazu?
.

więc tak - odpowiem ci i innym zainteresowanym i zapewniam że jest to odpowiedż miarodajna i prawdziwa! sam stałem przed tym dylematem szczególnie jak 650 baardzo staniały :) i okazało się że 850 mają wade brzęczenia której moim zdaniem samsung szybko nie usunie. Mieszkam w częstochowie i w niedawno otwartej u nas galerii kurajskiej jest m.innymi avans gdzie na jednej ze ścian jest cały stand (chyba tak się to mówi?) samsunga wiszą tam i 850 i 650 550 i 551 i ledy z tym ze leci tylko demo sama w hd innego sygnału nie podłączyli do tych samów, kilka razy już tam byłem i porównywałem stojące obok siebie 650 i 850 i powiem tak - na 850 obraz ciut ale to ciut ostrzejszy, kolory min. mocniejsze, i ogólnie minim. ciemniejszy obraz więc może i czerń ciut jakby lepsza ale KOSZTEM BIELI tzn. to że obraz jest ciut ciemniejszy sprawia ze biel jest mniej intensywna niż w 650 tzn. 650 ma biel bardziej zbliżoną do lcd (tylko zbliżoną zaznaczam) co moim zdaniem jest zaletą bo moim zdaniem wszyscy patrzą tylko na czerń a ja mysle że biel jest RÓWNIE WAŻNA. testy robiłem na podświetleniu standardowym po uprzednim resecie obrazu na obydwu tv dla pewności. Ogólnie różnica w obrazie jest baaardzo niewielka i myśle że równie dobrze może to być różnica wynikająca nie z samych modeli ale poprostu z tego że nie ma raczej dwóch identycznie grających tv nawet tych samych modeli - ogólnie wrażenie odniosłem takie że w 850 obraz mi się bardziej podobał jeśli chodzi o ostrość ale z kolei w 650 bardziej pasowała mi biel, myśle że po kilkuminutowej kalibracji można by doprowadzić do prawie identycznego obrazu na obydwu tv. Moim zdaniem NIE WARTO dopłacać do 850 1500 - 1600m zł nawet gdyby się okazało że 850 nie brzęczy, a jak mam mieć brzęczący mocno tv to nawet jakby obydwa kosztowały tyle samo nie wziołbym 850!!! ( no chyba że komuś bardzo zależy na cienkości 850 - mnie nie) Dzwięku nie porównywałem ale to oczywiste że w grubszym są poprostu masywniesze głośniki które lepiej będą grały. Koncząc ja po tych testach zamówiłem 650 i jutro odbieram z tym że mam z kolei obawy bo mam tylko 3-3,5 m do tv i boje się że żona mi łeb urwie że za duży :) więc jakby co to jutro po południu do odebrania w częstochowie za powiedzmy za 3800 zeta (więcej nie opuszcze) nowy po kilkugodzinnym teście, jaby co to na priva zapraszam, jutro okolo 12 będe z tv w domu to dam znać jak się sprawuje :)
 

SławekG

New member
jgx napisał:
Koncząc ja po tych testach zamówiłem 650 i jutro odbieram z tym że mam z kolei obawy bo mam tylko 3-3,5 m do tv i boje się że żona mi łeb urwie że za duży :) :)
Nie urwie :D To dobra odległość do oglądania pod warunkiem, że masz dobre - cyfrowe - źródło sygnału. Najlepiej - oczywiście - w ful Hd :) W najgorszym wypadku puścisz małżonce "M jak miłość" to jak zobaczy dużych Mroczków to będzie miała mroczki w oczach :D:lol: Oczywiście żartuję :lol: :lol:
 

martwypixel

New member
Witam,
po lekturze forum i własnych spostrzeżeniach wybrałem model B650, od razu odpowiadam na najbardziej oczekiwane pytanie,że elektronika wydaje cichutkie odgłosy ale trzeba przyłożyć ucho do telewizora i przy normalnym użytkowaniu wogóle nie ma o czym mówić, przed tym zakupem brałem pod uwagę modele Panasonica z serii G10 i G15 oraz Samsunaga B850, odrzuciłem wszystko co mocno piszczy, trzeszczy,jest mocno drogie, i ma przed potopowy design ,i jak dla mnie przeciętny obraz..........
został B650 i pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, i wcalenie nie jest "gruby" :) w końcu to tylko telewizor a nie dobre hi-fi ;) w przyszłym tygodniu będę się bawił ustawieniami itp. a teraz czas na piwko...
pozdrawiam.
 

1siedem

New member
cieszy mnie ,że padły kokretne odpowiedzi.
Ja też zdecydowałem się na B650. Obecnie sprawdzam jeszcze czy do 5-5500 tys można kupić jakiś dobry lcd- np sharp xl2 za 4kpln czy jvc 47cali za 5kpln. Ważne są jakość obrazu, odbicia i prądożerność, która np w skalibrowanym jvc jest poniżej 100W.
Przy okazji- czy wiecie ile ciągnie prądu sam b650 w wersji 50 calowej po skalibrowaniu?
 

pupil

Member
Byłem dzisiaj w Saturnie w Galerii Silesia w Katowicach,gdzie obaj w/w tv stoją obok siebie.Leciało demko z xboxa-halo3 i wyraźnie lepszy obraz był na 850-tce.tzn.-większa ostrość,a przede wszystkim głębia obrazu i to dosłownie(byłem z Kobietą,którą już prawie namówiłem na 650-tkę i też to zauważyła!).Żaden sprzedawca nie był dostępny aby sprawdzić,czy ustawienia na obu tv były takie same,czy mógłby to ktoś sprawdzić??
 
Do góry