B650 nie widzi filmów MKV i AVI z kodekiem x264

Mario12

New member
Próbuję odtworzyć filmy DVD zgrane do formatu MKV lub AVI z dysku zewnętrznego podłączonego do B650 przez usb i wciąż mam komunikat, że TV nie rozpoznaje kodeka lub po prostu nie widzi pliku z filmem. Do przegrywania używałem makeMKV lub autoMKV. Jak widziałem stosują one kodek x264, którego nie widzę na liście kodekow w manualu do B650. Jest tam informacja o wsparciu komercyjnej wersji H264.
Sciągnąłem ze dwa filmy z netu w kontenerze mkv i też nic.

Stąd pytanie, czy faktycznie to problem braku wsparcia kodeka darmowego x264 przez aktualny firmware w TV, czy ja coś knocę przy przegrywaniu do avi lub mkv.

Może ktoś już spotkał się z tym problemem?
 

Mario12

New member
Po kilku próbach z kodekami zauważyłem, że problem dotyczy raczej wielkości plików niż kodeka. Problem jest z filmem powyżej 1,5GB co by sugerowało, że pomimo formatu NTFS na dysku, TV nie widzi tak dużych plików jak przy FATie.

Czy ktoś w takim razie odtwarzał filmy powyżej 2GB w kontenerze .mkv z pendriva lub dysku zew.?
 

Zimny.pm

New member
Ja maksymalnie duży jaki mam to 13,5GB i poszedl bez najmniejszego zacięcia zarówno przez DLNA jak i z pena.
Może przyczyna tkwi w złym przekodowaniu filmu...
 

Mario12

New member
no właśnie o tym myślę, bo wersję softu na tv mam 2001. Może źle się zabieram do dekodowania - próbowałem zgrywać DVD przez makeMKV, wydaje się najprostszy lecz niestety pliki .mkv nie są nawet widoczne przez TV.
Później próbowałem autoMKV, też bez rezultatów ale może wybierałem niewłaściwy kodek.

Z sieci ściągnąłem kilka filmów i praktycznie żaden się nie czyta, oczwiście w wysokiej rozdzielczości bo DVDRipy do avi do 1,5GB chodzą bez problemu.

Użyłem nawet komercyjnej wersji DivX Pro 7 i filmy .divx do 1,5GB są widoczne ale z wysoką rozdzielczością już nie.

Czego w takim razie użyć do ripowania DVD? Czy faktycznie te TV mają takie ograniczenia?

HelpDesk Samsunga na ten problem odpowiedział, że "Pliki .mkv o dużych pojemnościach mogą nie być odczytane przez telewizor" ale nie widzę by ktoś jeszcze narzekał na to co ja.
 

jolan

New member
Rozumiem że chcesz film z DVD przerobić na mkv ? Weź go przekonwertuj na avi i po kłopocie, po co go przerabiasz do mkv, lepszej jakości nie uzyskasz a avi o pojemności 1,5 GB też ma dobrą jakość. Ja mam trochę filmów w formacie mkv w HD i problemów nie mam, jedynie jak dźwięk jest w dts to konwertuję go do ac3 i już po bólu.
 

Mario12

New member
Oczywyście że można konwertować do avi do 1,5GB i to działa, ale skoro kupiłem TV o wysokiej rozdzielczości to dlaczego mam rezygnować z filmów w jakości HD?

Stąd właśnie moje generalne pytanie, czy ktoś odczytuje pliki w wysokiej rozdzielczości (czyli dużej pojemności), jeśli tak to w jakim konterze i z jakim kodekiem, może jakaś podpowiedź co do narzędzi, czym i jak konwertować, bo może ten TV wymaga jakiś specjalnych zabiegów, których ja nie znam?
 

zoltar23

Member
Mario12 napisał:
skoro kupiłem TV o wysokiej rozdzielczości to dlaczego mam rezygnować z filmów w jakości HD?

wysokiej rozdzielczości (czyli dużej pojemności)
Mylisz pojęcia, DVD to nie HD. Czyli jak przerobisz film dvd do jak to piszesz "wysokiej rozdz." to nie będziesz miał HD z tytułu dużej pojemności
 

Mario12

New member
No tak, to prawda, ale cały czas nie mogę znaleźć odpowiedzi na proste pytanie, czy ktokolwiek ogla filmy o dużej pojemności i dużej rozdzielczości z dysku zewnętrznego podłączonego do B650?

Mnie się jak do tej pory nie udało się tego dokonać, więc jeśli ktoś na to za sobą, to zachęcam, niech się podzieli widzą.

Póki co próbuję przegrywać zawartość płyt DVD do formatu akceptowalnego przez TV, czyli .mkv lub .avi i jak pisałem z sukcesem tylko do poziomu 1,5GB.

Filmy z sieci zgrywane z Blueraya do postaci np .mkv i wadze powyżej 2GB nie są widoczne.

Jeśli więc ktoś pokonał ten problem, proszę o wskazówki.
 

grajen

New member
Mario12 napisał:
No tak, to prawda, ale cały czas nie mogę znaleźć odpowiedzi na proste pytanie, czy ktokolwiek ogla filmy o dużej pojemności i dużej rozdzielczości z dysku zewnętrznego podłączonego do B650?

Mnie się jak do tej pory nie udało się tego dokonać, więc jeśli ktoś na to za sobą, to zachęcam, niech się podzieli widzą.

Póki co próbuję przegrywać zawartość płyt DVD do formatu akceptowalnego przez TV, czyli .mkv lub .avi i jak pisałem z sukcesem tylko do poziomu 1,5GB.

Filmy z sieci zgrywane z Blueraya do postaci np .mkv i wadze powyżej 2GB nie są widoczne.

Jeśli więc ktoś pokonał ten problem, proszę o wskazówki.
ja ogladam mkv po 10gb takze sprobuj ustawic w menu wybieraniu pliku na samej gorze na widok podstawowy (wtedy bedziesz poruszac sie po dysku jak na kompie - bedzie widoczna struktura folderow)
 

Mario12

New member
grajen napisał:
ja ogladam mkv po 10gb takze sprobuj ustawic w menu wybieraniu pliku na samej gorze na widok podstawowy (wtedy bedziesz poruszac sie po dysku jak na kompie - bedzie widoczna struktura folderow)

No i wszystko jasne, teraz oczywiście widać te ciężkie .mkv. Problem jest czasami z dzwiękiem, ale to zupełnie inna bajka.

Dzięki, bo już straciłem nadzieję.
 

sevilla111

New member
grajen napisał:
ja ogladam mkv po 10gb takze sprobuj ustawic w menu wybieraniu pliku na samej gorze na widok podstawowy (wtedy bedziesz poruszac sie po dysku jak na kompie - bedzie widoczna struktura folderow)
Ja mam Gladiatora 14BG w 720p i odtwarza bez problemu z HDD 1TB

Moje pytanie:czy ktoś zna szybki program do przerobienia filmu 720p mkv tak aby nie było czarnych pasów z dołu i góry ekranu???
Wkurza mnie że film HD a i tak jest zwężony jakby TV był formatu 4:3
Szkoda że Samsung nie dodał funkcji rozszerzenia obrazu przy odtwarzaniu z USB.... :(
 

grajen

New member
sevilla111 napisał:
Ja mam Gladiatora 14BG w 720p i odtwarza bez problemu z HDD 1TB

Moje pytanie:czy ktoś zna szybki program do przerobienia filmu 720p mkv tak aby nie było czarnych pasów z dołu i góry ekranu???
Wkurza mnie że film HD a i tak jest zwężony jakby TV był formatu 4:3
Szkoda że Samsung nie dodał funkcji rozszerzenia obrazu przy odtwarzaniu z USB.... :(
jest alternatywna wersja firmware umozliwiajaca rozciagniecie obrazu na caly ekran (bez zachowania wspolczynnika aspect ratio), z tym ze uzywanie jej wiaze sie prawdopodobnie z uniewaznieniem gwarancji

i po drugie, jesli w obecnej sytuacji proporcje szerokosc/wysokosc sa zachowane (tzn obraz nie jest zdeformowany, postacie są takie jakie powinny być - nie za "grube", nie za "szczupłe") to znaczy ze film jest jest po prostu w panoramicznym formacie kinowym 2,39:1 (sam posiadam pare filmow o rozdzielczosci 1920 x 800 i rozciaganie ich w pionie spowodowałoby zdeformowanie obrazu)
 

djset

New member
Witam. Od ponad miesiąca posiadam TV Samsung LE40B650. Wszystko fajnie... Ale...
Odtwarzał mi z pendrive filmy *.mkv bardzo fajnie (nawet takie po ponad 10GB), ale od kilku dni (dokładnie 30 dni po zakupie i włączeniu go poraz pierwszy) nie widzi formatu MKV! :(
Chciałem zaktualizować firmware, ale wyskoczył mi komunikat że mam taką samą wersję w tv jaką chcę zaktualizować... Więc wychodzi że firmware mam najnowsze.
Ktoś pomoże?
Dodam że pendrive jest 64GB w formacie NTFS oczywiście. Filmy divx widzi, tylko tych mkv nie :(
Z góry dziękuję za pomoc.
 

Dax88

New member
Witam. Od ponad miesiąca posiadam TV Samsung LE40B650. Wszystko fajnie... Ale...
Odtwarzał mi z pendrive filmy *.mkv bardzo fajnie (nawet takie po ponad 10GB), ale od kilku dni (dokładnie 30 dni po zakupie i włączeniu go poraz pierwszy) nie widzi formatu MKV! :(
Chciałem zaktualizować firmware, ale wyskoczył mi komunikat że mam taką samą wersję w tv jaką chcę zaktualizować... Więc wychodzi że firmware mam najnowsze.
Ktoś pomoże?
Dodam że pendrive jest 64GB w formacie NTFS oczywiście. Filmy divx widzi, tylko tych mkv nie :(
Z góry dziękuję za pomoc.

mam ten sam problem... ma ktos rozwiązanie na to ?
 

novakio

New member
Witam. Od ponad miesiąca posiadam TV Samsung LE40B650. Wszystko fajnie... Ale...
Odtwarzał mi z pendrive filmy *.mkv bardzo fajnie (nawet takie po ponad 10GB), ale od kilku dni (dokładnie 30 dni po zakupie i włączeniu go poraz pierwszy) nie widzi formatu MKV! :(
Chciałem zaktualizować firmware, ale wyskoczył mi komunikat że mam taką samą wersję w tv jaką chcę zaktualizować... Więc wychodzi że firmware mam najnowsze.
Ktoś pomoże?
Dodam że pendrive jest 64GB w formacie NTFS oczywiście. Filmy divx widzi, tylko tych mkv nie :(
Z góry dziękuję za pomoc.

Rozwiązałeś już ten problem?8)
 
Do góry