B620

krompek

New member
Witam ponownie.Pobawiłem sie troche telewizorem i mogę powiedzieć , że jestem bardzo zadowolony z zakupu jesli jescze raz kupowałbym wybrałbym znów ten telewizor.

Po właczeniu TV po raz pierwszy zachwycił rodzinke szczególnie dzieciaki ,niektóre bajki typu Shrek wyglądają jak3D.Obawiałem sie ,że jakość bedzie gorsza niż w telewizorze tradycyjnym jest o wiele lepsza no i wielkość dodaje smaczku.

Bardziej szczegółowo odnośnie jakości obrazu :
Nie odkryje ameryki jeśli powiem ,że najważniejszy jest sygnał jaki odbieramy.Jeśli chodzi o Polsat Cyfrowy, który posiadam , programy TVN-u czy Polsatu i wiekszość innych jak dla mnie rewelacja radość dla oka piekne kolory ,doskonała ostrość ,teraz widze szczególy których na wcześniejszym odbiorniku nie widziałem.Ujęcia w studio szczególnie zbliżenia np twarzy prawie jak HD z sygnału SD.Jednak jakość niektórych kanałów (jest ich nie wiele) szczególnie TVP1 i TVP2 pozostawia troche do życzenia.Np.: obrazy na drugim planie dość rozmazane czasami widoczne makrobloki, krawedzie postaci poruszających sie (wcale nie bardzo szybko)falują na niektórych tłach.Jednak nie jest to tragedia choć ja to widze wyraźnie żona mówi ,że wymyślam.

Jeśli chodzi o HD to rewelacja coś tak jak widok na podwórze po otwarciu okna ( tak powiedział mój znajomy i jest w tym wiele prawdy).Przy dynamicznych akcjach czy meczach widzi sie to co powinno sie widzieć piłka to piłka nie kometa (jaką widziałem na niektórych TV)krawedzie ostre brak rozmazania ,a na twarzach można liczyć piegi.
Oczywiście emisja High Definition nie zawsze jest wtedy kiedy na kanale w rogu napisano HD.Starsze filmy i programy jak również seriale na Polsacie nie mają nic wspólnego z HD mimo ze są na takim kanale.

Przetestowałem także odbiór telewizji analogowej z anteny siatkowej.Jeśli sygnał jest dobry to jest naprawde super jednak przy słabszym jakiś wiekszych odbiciach wszystko bedzie wywalone na 46 calach ze zwiekszoną mocą.

Tv nie odbiera domyślnie filmów przez USB jednak można to szybko aktywować w menu serwisowym sprawdziłem działa , jednak nie namawiam do zmian przed upływem gwarancji.Jakakolwiek ingerencja w menu serwisowe jest jednoznaczna z utratą gwarancji tak mi odpowiedziano z Samsung.pl.Oczywiście mozna potem zrobić upgrade softu i prawdopodobnie nikt nie wyczai ,że manewrowano w menu, jednak lepiej wiedzieć jakie są konsekwencje.
Dla przypomnienia jeśli ktoś chce mimo wszystko aktywować USB movie należy:- wchodzimy w menu serwisowe.- na wyłączonym TV z pilota wciskamy info, menu, mute, power. - wchodzimy w 'Control' - potem w 'Sub Option' - ustawiamy WISELINK MOVIE z OFF na ON, to samo z WISELINK WRITE, i HIGH devi. - gasimy TV z pilota.

Jeśli chodzi o wady to przy sygnale przez HDMI czy euro z dekodera sat bądź DVD telewizor nie dopasowuje obrazu do ekranu.Tzn. jeśli oglądamy jakiś film nie przystosowany do 16:9 mamy czarne paski na dole i u góry ekranu a cały obraz wydaje sie lekko spłaszczony przez co postacie sa nieco grubsze niż w rzeczywistosci.Oczywiście w dwóch ruchach można obraz rozciągnąć na cały ekran jednak nie odbywa sie to automatycznie. Nie wiem czy inne telewizory to potrafia i czy wogóle jest to możliwe przy tego rodzaju sygnale.Z anteny anlogowej można aktywować automatyczny rozmiar.

Odnośnie dzwieku nie wypowiadam sie używam kina domowego i wiadomo jak dla mnie dzwiek tylko z TV jest bardzo kiepski , chociaż słychać ,że grają.Jednak chyba nie mozna spodziewać sie super jakości po głośniczkach z jakiegokolwiek TV LCD.

Moje uwagi to :
-Jakość obrazu przez wejście HDMI zauważalnie lepsza niż przez euro (przy jakimkolwiek sygnale ) warto zainwestować w sprzęt.
-ja wyłączyłem (o dziwo!)100hz motion plus ,ze 100hz jest jakoś tak sztucznie.Warto włączyć demo mamy wtedy pól ekranu z włączonym a druga połowa bez 100 hz , można ocenić samemu.
-Wyłączyłem również oszczedzanie energi – obraz robi sie zbyt ciemny.
-Tryb obrazu najlepiej na „standartowy” lub „naturalny” w sklepach maja „dynamiczny” wygląda to gorzej szczególnie przy słabszym sygnale.

Podsumowując szczerze polecam ten TV wiekszość osób których pytałem o zdanie są zachwycone obrazem.Według mnie i moich bliskich obraz jest zdecydownie lepszy niż z tradycyjnego odbiornika.Oczywiście nie jestem ekspertem prosze mnie nie bombardować, że nie znam sie mówie to co widze i czuje jako normalny użytkownik. Nie miałem również do tej pory żadnego TV LCD tyle tylko co obserwacje w sklepie i u paru znajomych.

Poniżej przedstawiam kilka fotek z ekranu.niestety nie mam zbyt dobrego aparatu dlatego pojawiają sie np delikatne paski na jasnym tle na zywo tego nie ma.
opis do fotek
1.TVN obraz SD
2.Polsat obraz HD
3.Polsat obraz HD pod znacznym kątem
4 Polsat Sport SD
5.Polsat SD
6.Pilot dość duzy
7.Polecam rowniez wieszak szcególnie jesli ktos chce powiesić tv w rogu
8.Polsat HD
 

Attachments

  • PA180072.jpg
    PA180072.jpg
    253,4 KB · Wyś: 165
  • PA200084 - Kopia.jpg
    PA200084 - Kopia.jpg
    286,2 KB · Wyś: 137
  • PA200088 - Kopia.jpg
    PA200088 - Kopia.jpg
    147,9 KB · Wyś: 127
  • PA260118 - Kopia.jpg
    PA260118 - Kopia.jpg
    293,7 KB · Wyś: 128
  • PA260137.jpg
    PA260137.jpg
    263,5 KB · Wyś: 139
  • PA260144.jpg
    PA260144.jpg
    84,6 KB · Wyś: 111
  • PA260152.jpg
    PA260152.jpg
    64,4 KB · Wyś: 120
  • PB010196.jpg
    PB010196.jpg
    481,2 KB · Wyś: 140
Ostatnio edytowane przez moderatora:

artprox

New member
Witam,
mam problem z tym tv, a mianowicie źle wybiera źródło sygnału (usb) przy automatycznym włączaniu z timera tzn. wybiera złącza antenowe, euro albo hdmi chociaż jest ustawione usb. Problem można usunąć odłączając wszystkie zewnętrzne źródła sygnału (antenę, tuner, odtwarzacze), jednak po poprawnym włączeniu muzyki i obrazu z usb pojawia się na ekranie napis "EXIT-oglądaj TV" i nie znika.
Jak usunąć napis, lub przerobić soft bądź jak spowodować poprawne wybieranie źródła? Wgrany jest najnowszy soft 2008, podobno problem jest przekazany do producenta (już od 6 miesięcy) i żadnego info, jeszcze straszą że nie mogę reklamować na tą usterkę.
Serdecznie proszę o pomoc, pozdrawiam.

Ps.Niestety nie mogę odblokować filmów bo funkcia Wiselink Movi nie jest podświetlona czy to może być wina softu (2008) jeżeli tak to na jaki zmienić?
 

artprox

New member
bartosz69 napisał:
Bardzo ciekawa propozycja ten B620, zastanawiam się na tym modelem bo można kilka stówek zaoszczędzić, a z tego co czytam to w serii 5 była możliwość odblokowania pełnego menu. Czy ktoś posiada wiedzę, możesz podać skalę trudności ( i zagrożeń) wynikających z ''uruchomienia'' w menu serwisowym B620 full opcji co trzeba umieć, kogo poprosić, co trzeba posiadać aby to wykonać ? robił to ktoś kiedyś ?

Witam, ja zrobiłem tak
"A po co wgrywac 2003 na 2007 tez mozna odblokowac odtwarzanie filmow. Zmien w menu serwisowym w option pole model na lb650 potem w control > sub option wylaczasz funkcje ktorych nie obsluguje ten tv mowa tutaj np o DLNA czyli Wiselink DLNA robisz na off i network support bierzesz na not support oraz wiselink write na on (ale nie koniecznie). (w ui color mozesz zmienic kolor menu na inny). Uruchamiasz ponownie i wszystko dziala lepiej niz w 2003. Jesli chodzi o czas uruchamiania to jest 10 sekund od momentu wcisniecia na pilocie power do momentu pokazania sie obrazu" to opis kolegi marop do innego tv ale działa na B620 tzn. jest w menu opcja do odtwarzania filmów. Obecnie ściągam różne formaty filmów i textów aby potestować.
 

Malry

New member
Witam,

takze jestem szczesliwy posiadaczeme tego TV, mam pytanie co do wlasnie tego wrazenia 3D, kazdy film nie zaleznie od formy sygnalu uwydatnia strasznie pierwszy plan co robi wrazenie takiej przestrzennosci, da sie to jakos zniwelowac bo sama jakosc jest super nawet SD robi wrazenie, aczkolwiek ten efekt przestrzeni przypomina mi bardziej grafike komputerowa niz film.

Jeszcze jedno pytanko o DVB-C i podpiecie bezposrednio do TV, jesli omine dekoder to trace tylko menu i zbedny pilot:) czy cos na jakosci ? dekoder ma wyjscie Euro.

pozdrawiam
 

krompek

New member
Może poeksperymentuj z ustawieniami 100hz.Jest tam kilka domyślnych opcji do wyboru , jak równiez mozna ustawic wszystko samemu.Ja osobiście wyłaczyłem zupełnie bo wydawaje mi sie ze 100hz we filmach akcji wyglada to troszke tak jak ujecia z planu filmowego nie potrafie tego dokładnie opisać.
 

Malry

New member
Niestety probowalem na 100 Hz od 0 do 10 i tak samo. Mozliwe, ze tak ma byc. Drugi TV mam plazme i tam jest "normalnie", ciekawi mnie czy to przypadlosc LCD czy tego TV.
 

xsewx

New member
Witam,

czy ktos moglby mi podac jakie jest ustawienie RF Mute Time w le46b620, niechcacy zmienilem w menu serwisowym.

Control->Sub Option->RF Mute TIme.

Z gory wielkie dzieki za pomoc, nigdzie nie udalo mi sie znalezc informacji do czego to ustawienie sluzy dlatego wolalbym uzywac domyslnej wartosci.
Pozdrawiam
 

m0pawel

New member
Witam!

Proszę o pomoc! Mam tv LE40B620 z softem 2009/08/11_002002. Próbowałem włączyć obsługę Divx przez USB ale w trybie serwisowym w controls -> sub option, nie mam żadnego z wiselinków, mam tylko High def.
Przy włączonym higt def po naciśnięciu na pilocie MEDIA.P pokazuje się napis ze jest niedostępny, tak samo, gdy zmienię model na 650.
Czy jest jakas mozliwość właczenia obsługi Divx w tym sofcie, czy trzeba go zmienić?
 

kkurko

New member
Panowie
Możecie pomóc jak na dzień dzisiejszy w LE40B620 włączyć obsługę Divx przez USB? Wgrałem soft ostatni ze strony Samsunga.W menu serwisowym nie wiem czy coś włączyć.Może jakiś link do softu.Jednym chodzi innym nie.Ale nie widzę konkretnego postu.Dla B650 fora sie gną a na 620 kicha.Czekam na prawdziwego fachowca od 620:)
 

alwi1977

New member
Panowie
Możecie pomóc jak na dzień dzisiejszy w LE40B620 włączyć obsługę Divx przez USB? Wgrałem soft ostatni ze strony Samsunga.W menu serwisowym nie wiem czy coś włączyć.Może jakiś link do softu.Jednym chodzi innym nie.Ale nie widzę konkretnego postu.Dla B650 fora sie gną a na 620 kicha.Czekam na prawdziwego fachowca od 620:)




Ja także mam ten sam problem jak kolega wyżej. Czy jest na forum fachowiec ,ktory pomoze ?
Bedziemy bardzo wdzieczni
 

milena_78

New member
Witam mam telewizor samsung le40b620 mąż bawił się ustawieniami serwisowymi i niechcący zmienił w ustawieniach TYP telewizora. nie wiem jaki ma byc ustawiony. Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś poda mi jaki ma byc ustawiony prawidłowy TYP. TV przestał łapać programy. Jest na to jakaś rada?
Pomóżcie koleżance...
 
Do góry