B620

miras11

New member
Od jakiegoś czaus przymierzam się do zakupu telewizora. Chciałem kupić B650, ale żonie się nie podobał :)
Po długich poszukiwaniach stanęło na Toshibie 42XV635 z eurortvagd. Już nawet ją zamówiłem ale trzeba czekać niewiadomo ile.
Dzisiaj wpadła mi gazetka z MM, w której za 2999 zł będzie model samsunga B620.
FulHD, MPEG-4, 100Hz. Czyli teoretycznie wszystko na czym mi zależało przy wyborze TV i 1400 zł byłoby w kieszeni.
Czy miał ktoś może do czynienia z tym modelem? Jaka jest różnica w jakości obrazu w stosunku do B650? Czy te modele różnią się tylko wyglądem i bajerami?
 

blant

New member
650tka calkiem fajny tv... 100hz regulowane manualnie, media usb - czyli praktycznie kazdy format od divx/xvid po mkv/ts 1080p z pendrive lub dysku, bardzo dobre skalowanie sygnalu sd.. Obudowa to kwestia gustu a o tym sie nie dyskutuje :) Chyba w tej cenie ciezko bedzie o lepszy model. 620 nie widzialem w akcji wiec nie wiem co i jak.
 

rudy

New member
Widziałem obydwa podpięte pod blu ray i pod kablówkę.Zarówno na sd ,jak i hd brak jakiejkolwiek różnicy ,jeżeli chodzi o biel,czerń,kąty boczne,odwzorowanie kolorów.Obydwa tv 40B620 i40B650 zostały jednakowo ustawione.Co do usb,to prawdopodobnie po przestawieniu w menu serwisowym będzie wszystko czytał tak jak model niższy 40B550.Jeżeli nie potrzebujemy dostępu do yutube,książki kucharskiej i paru innych wgranych gadżetów,to B620 na pewno jest warta rozważenia.A swoją drogą ,to ciekawa jest cena w necie,która oscyluje w granicach 3250zł od początku wprowadzenia telewizora na rynek.Cena 40B650 w tym samym czasie spadła z 3750zł do 3399zł.Coś w tym musi być.Pozdrawiam.
 

bartosz69

New member
Bardzo ciekawa propozycja ten B620, zastanawiam się na tym modelem bo można kilka stówek zaoszczędzić, a z tego co czytam to w serii 5 była możliwość odblokowania pełnego menu. Czy ktoś posiada wiedzę, możesz podać skalę trudności ( i zagrożeń) wynikających z ''uruchomienia'' w menu serwisowym B620 full opcji co trzeba umieć, kogo poprosić, co trzeba posiadać aby to wykonać ? robił to ktoś kiedyś ?
 

kowal801

New member
Bez reklam
bartosz69 napisał:
Właśnie nie da się oglądać, ale z tego co czytam to można odblokować pełne menu które pozwala oglądać.
Skoro Soft od 620 jest taki sam jak od serii b550 , wiec odblokowanie w menu serwisowym funkcji Divix jest możliwy, nikt tego jeszcze nie przetestował, bo telewizor od niedawna jest dostępny na rynku.Jestem ciekaw jak jest zrobione obsługa 100 Hz czy jest taka opcja jak jak w modelu 650 tzn., ustawiania użytkownika, jesli ktoś ma ten telewizor, proszę o informacje.
 

lexo

New member
Zgadzam się z Rudym. Mimo innego panelu różnicy w jakości nie widziałem (BR). B650 ma trochę więcej funkcji ale jeśli o mnie chodzi zbędnych. Po co mi internet w TV jeśli mam PS3. 500 złotych mniej kosztuje 620 (przy 46) więc warto się zastanowić czy potrzebujesz internetu i panelu który pokazuje różnicę jedynie gdy jest wyłączony (moja opinia).
 

rudy

New member
Wydaje się,że cena 46B620 jest jeszcze nieco wygórowana.Porównując ceny 40B550 i 40B620 różnica się prawie zatarła i wynosi niecałe 100zł.Gdyby te samą analogię zastosować do rozmiaru 46",to ceną akceptowalną mogłoby być 4000zł( 46B550 kosztuje 3650zł).Tak,że jak ktoś nie chce mieć lustra w pokoju i nie akceptuje kształtu B650,to B620 wydaje się bardzo sensownym rozwiązaniem.
 

bartosz69

New member
Podobno wystarczy wejść w menu serwisowe i odblokować te opcje. Oczywiście problem będzie z internetem ale Samsung ma podobno wydać kartę WI-Fi pod USB do tych modeli które nie mają wbudowanego Wi -fika. Ciekawe będę szukał dalej i mam nadzieję, że w między czasie wyjdą jakieś TESTY i opinie o tym sprzęcie.
 

starteroz

New member
z tego co ja się orientuję ma on DVB-C co umożliwia podłączenie kablówki bezpośrednio do telewizora bez potrzeby podłączenia tunera cyfrowego operatora, jak dla mnie jet to duża zaleta - brak dodatkowego pilota, oczywiście jak ktoś jest skazany na kablówkę - mój operator zapewniał mnie, iż ten tuner będzie współpracował z kartą abonamentową.
 

krompek

New member
Chciałbym odśieżyć ten wątek.Czy ktoś jescze z posiadaczy telewizorów Samsung LE46B620 (ewentualnie innego rozmiaru) mógłby sie podzielić opinią temt tego sprzetu , głownie chodzi mi o jakość obrazu w sd ,na marginesie ja mam cyfrowy Polsat .
 

vandel

New member
witam moj kumpel ma le52b620. obraz w hd super w sd jak na lcd tej wielkosci jest dobrze a nawet bym powiedziel ze bardzo dobrze. ale to kwstia gustu i kto czego sie spodxziewa. da sie odblokowac mkv i dvix po usb. przetestowane. jescze nie podlaczal hdd info jesli kogos to interesuje we wt. pozdrawiam ja mam ale plazme b650.50 cali
 

krompek

New member
Mam tylko mały kłopot.Do TV podłaczona jest nagrywarka DVD niestety przez euro słabsza jakość( nie ma HDMI) oraz dekoder polsatu kiedy włączam telewizor domyślnie włacza sie on na kanale pod którym podpieta jest nagrywarka i trzeba recznie przestawiać na wejscie HDMI.
Pytanie czy mozna ustawić Telewizor tak zeby zawsze właczał sie na kanale HDMI ?
 
Do góry