B&W CM9 oraz Dali Zensor 5 + Amplituner

Remik_K

New member
Pięknie dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Ten Marantz wygląda bardzo dobrze. Na 3. stycznia jestem umówiony na odsłuch wiec już wiem czego wymagać i z czym tych CM9 posłuchać. Przetestuje i dam znać. Jeśli ktoś jeszcze coś dorzuci w międzyczasie to będę bardzo wdzięczny.
 

werf

Active member
Bez reklam
Tak sobie przypomniałem kiedyś w Topie słuchałem Musical Fidelity zestawianego z różnymi B&W też świetnie zgrany duet Strumieniowiec MF na pewno ma logo Air

Co do odtwarzacza Rotel nawet jeśli nie ma Air Play to z Makiem połączysz go w sieć i będzie sobie korzystał z zasobów dysku klasycznie ja ze zwykłego PC
 

Remik_K

New member
OK, następny trop. Dzięki. A co jeśli bym jednak chciał amplituner żeby tez TV podłączyć jednak to np. ten Marantz SR 6008 będzie OK? Czy raczej nie bardzo?

p.s na podłączeniu maka mi nie zależy tak bardzo jak na tym aby czasem puścić coś z iPad'a lub iPhone'a, ale rozumiem, ze przez USB nawet gdy nie ma AirPlay się da bez problemu?
 

werf

Active member
Bez reklam
Przez USB zadziała jak najbardziej

Co do tego AV w mojej ocenie B&W go szybko zweryfikują ale jeśli wykorzystasz go jako przedwzmacniacz to będzie już poprawnie

Nie ma sensu też tego robić jak oprzesz się tylko na systemie 2 kolumn ten sam efekt będziesz miał ze wzmacniacza stereo Jeśli chciał byś rozbudować system do 5,7,9 to i owszem
 

Remik_K

New member
OK, czyli jednak będę myśleć o samym wzmacniaczu + odtwarzaczu sieciowym. np. w takiej konfiguracji?

Denon PMA 1510 AE + Denon DNP 720 AE już chyba nie najgorzej? Oczywiście od wczoraj profesjonalista nie zostałem, ale pomału jarze o co kaman :) lub to co podał Lowkey wyżej. Oczywiście przetestuje tez te Rotel co podawaliście.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
OK, następny trop. Dzięki. A co jeśli bym jednak chciał amplituner żeby tez TV podłączyć jednak to np. ten Marantz SR 6008 będzie OK? Czy raczej nie bardzo?
p.s na podłączeniu maka mi nie zależy tak bardzo jak na tym aby czasem puścić coś z iPad'a lub iPhone'a, ale rozumiem, ze przez USB nawet gdy nie ma AirPlay się da bez problemu?

Tez korzystam z AirPlay i doskonale Cie rozumiem, swietna sprawa.
Jezeli zalezy Ci na stereo do skoncentruj sie na wzmacniaczu, jezeli chcesz do tego dorzucic funkcje AirPlay to mozesz pomyslec nad strumieniowcem, tutaj przykladem moze byc np. NA7004, gorzej jak bedziesz chcial dokupic w przyszlosci ampli, chociazby wspomniany SR6008, w tym wypadku zdublujesz te funkcje. Pomysl nad duetem wzmak+ampli i po preout, bedziesz mial wszystko.
To samo tyczy sie Denona. Na strumieniowca wydasz 1700zl, moze warto darowac sobie ten zakup i dozbierac reszte do ampli (ktory tez ma AirPlay). Raz ze bedziesz mial mozliwosc rozwiniecia systemu do 5.1 (kino), dwa, bedziesz mogl wykorzystac potencjal stereo korzystajac z wzmacniacza (laczysz to wszystko razem, wiec nie ma potrzeby przepinania kabli). To jest jedno z rozwiazan.
 
Ostatnia edycja:

Remik_K

New member
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale wg. Ciebie lepiej od razu (jeśli ampli oczywiście) to taki AVR-4520 ? Zamiast słabszy sieciowy + słabszy wzmak? Pytania teoretyczne oczywiście.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale wg. Ciebie lepiej od razu (jeśli ampli oczywiście) to taki AVR-4520 ? Zamiast słabszy sieciowy + słabszy wzmak? Pytania teoretyczne oczywiście.

Nie, nie. Drogi ampli i tak nie zagra w stereo tak dobrze jak tanszy wzmacniacz + sieciowy tuner ktory potrzebujesz glownie do Airplay. Jezeli masz duze wymagania, to nie przejdzie ten numer.
Jezeli chcesz w przyszlosci przeprosic sie z 5.1 (kino) i przy okazji miec funkcje AirPlay, to moim zdaniem rozsadniej jest kupic (tanszy) amplituner zamiast tunera sieciowego.
W tym wypadku bedziesz musial nieco dolozyc, czyli zrezygnowac z sieciowego i zakupic zamiast niego amplituner. Korzysc bedzie taka, ze bedziesz mogl takze w przyszlosci wykorzystac sprzet do kina. Niezaleznie od tego dokup wzmacniacz. Wzmacniacz jak wspomnialem zepniesz z ampli i bedziesz mial swietne stereo i amplituner ktory ma takze funkcje airplay.
Chce Ci tylko przekazac to, ze nie zawsze kupno sieciowego tunera ma uzasadnienie, szczegolnie ze Tobie potrzebny jest glownie do AirPlay. Ja osobiscie wolalbym dolozyc do ampli z AirPlay, jak kupic samego strumieniowca z AirPlay. Mam strumieniowca, mam wzmacniacz i mam amplituner i dysponujac okreslona kwota, taka drogą bym poszedl.

Podsumowujac, zamiast jednego klocka w postaci np.Denona 4520, kupic tanszy amplituner + wzmacniacz i to jest moim zdaniem lepsze rozwiazanie od wzmacniacza i strumieniowca (ktory niewiele bedzie tanszy od ampli, a Tobie glownie chodzi o AirPlay)
 
Ostatnia edycja:

Remik_K

New member
Pełna jasność. To się nazywa wytłumaczenie problemu. Dziękuje. Chociaż jednego jestem pewien. Nie chce żadnego 5.1 w domu lub tym pokoju gdzie maja być te B&W bo mnie to nie bawi, i nigdy nie bawiło. Tak już jest, że jestem minimalistą i potykanie się o mnóstwo kolumn mnie nie bawi. Do tego mam kino. Lub osobny pokój w którym zrobię kino, a to czego szukam ma być tylko do muzyki :) Mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem tym co napisałem, ale nie chce żadnego 5.1 w miejscu gdzie będą te B&W.
 

Remik_K

New member
Bylem wczoraj na odsluchu. Przetestowalem te CM9 z:

1. Rotel 1570
2. Marantz PM8005
3. Denon PMA 1510 AE

Wszystkie grały bardzo fajnie. Oczywiście było to tylko 2 godziny z przyniesioną muzyką przeze mnie + jego SACD. Jestem zdecydowany na te CM9. Ktory wzmacniacz wybiorę to się jeszcze zastanowię. Jeszcze raz będę mieć odsłuch aby sie nie sugerować za pierwszym razem. Do tego dla kontrastu podłączyli mi Dali Zensor 5 :)

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc, doradztwo i naprowadzenie mnie na właściwe tory. Jak kupie to się odezwę i pochwale jak to gra u mie w domu.

p.s jakie kable byście jeszcze polecali jeśli można zapytać, bo nie mam zielonego pojecia. I zeby nie byly droższe od samych głośników :)
 
Ostatnia edycja:

Remik_K

New member
OK, sprobuje Od razu zaznaczam, że nie mam sluchu jak nietoperz i male doświadczenie w HiFi, ale
1. Rotel i Marantz podobnie zakresy wyskokich, średnich jak i basów były bardzo dobrze odzwierciedlone. Bardzo dobrze słyszalne szczegoly w średnich tonach.
2. Denon bardziej twardo, ale także bardzo fajnie.

Nie wiem czy to wystarczy. wiem, że ja bylem zadowolony.
 
Do góry