B&W 683 vs. KEF IQ90

PeterMac

New member
Bez reklam
Które z tych głośników byście bardziej polecali do muzyki, które z nich grają bardziej miękko, miałem okazje słuchąc tylko B&W 683 i jak dla mnie grają jakos zbyt sztywno bass taki pudełkowy momentami, jak grają KEF'y moze ktoś je ma i by mi napisał, odsłuch bede miał dopiero po nowym roku a i to juz niestety na innym ampli.

Grać będą prawdopodobnie na Yamaha RX-V1065.
 
Ostatnia edycja:

mkk1

New member
Do muzyki to miales na mysli tylko fronty czy 5.1 ? Z tych dwóch to raczej iq90, 683 grają jaśniej. Z tym że pytanie czym były napędzane , bo to w tym przypadku bardzo ważne. One lubieją duzo prądu , więc nie każdy ampli da im radę, a raczej rzadko który :) .
PS A Focale 826 ?
M
 

Mati22

New member
:):) KEF IQ 90 jest lepszy bez dwoch zdan - a do tego wyglad :):) super - bedziesz zadowolony( slyszalem IQ70 mniejszy model i same pozytywne opinie ale to nie IQ90) - Kef maja mocny bass ale twardy - jesli ci to odpowiada to sie nie zastanawiaj
 

PeterMac

New member
Bez reklam
napedzane były Yamaha RX-V1065 stereo, mocy jej nie brakowało bo nie schodziłem poniżej -20dB a glosniki juz bardzo glosno dawały i nie chciałem ich tyrać schodząc niżej, ogólnie grało to wszystko znosnie ale bass był twardy momentami pudełkowaty, wydaje mi sie ze z winy głosników i ich takiego charakteru/konstrukcji.
W sobote bede miał okazje sluchać KEF IQ90 (nie moge sie doczekać :)) mysle jeszcze ze jakies na pewno MA najlepiej chyba RX8 jak dla mnie i chciałbym posłuchać Klipschów RF-82 ale ich z tego co wiem nie mają bo slyszalem ze są b.dobre do dynamicznej muzyki.
 
Ostatnia edycja:

Mati22

New member
PeterMac SUPER czkam no twoj opis z ODSLUCHU- daj nowyTemat to sobie poczytamy jak wyszlo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pawel2312

New member
Mialem 4 dni IQ90 + RX-V465 na odsluchu w domu. Powiem tak,Przepiekne brzmienie instrumentow klasycznych i wokali.Czysty i bardzo naturalny dzwiek. Basy krotkie i niezbyt glebokie,malo dynamiczne. Muzyka klasyczna,blues,rock,jazz.Tak. Ale juz elektronika ,techno, rap,szybkie bity.Nie. Filmy i gry srednio, brak dynamiki. Kuplem ten zestaw bez mozliwosci wczesniejszego odsluchu w markecie. Dzis odwiozlem...ale z lekkim bolem i po mocnym zastanowieniu sie.
 

BD

Member
Bez reklam
powiadaja, ze tylko JBLe w markecie kupisz a tu takie szopki KEFy rowniez na wage daja :D.......
 
Ostatnia edycja:

mkk1

New member
Życzę powodzenia w napędzaniu takich podłogówek takim ampli :) Swoją drogą KEFy demonem basu nigdy nie były.
M
 

michalw

New member
KEF i Yamaha

Basu nie było, ale nie z winy kolumn tylko ampli. Yamaha ma krótki, ubogi bas. Poza tym ten model Yamahy jest po prostu słaby. Do KEF-a z czystym sumieniem polecam HK. Gwarantuje porządny, solidny i do tego dobrze kontrolowany bas.
 

marecki6

New member
Bez reklam
mysle ze nie powinno byc problemu ....a gosciowi ktory zestawi yamahe 465 do tych kefow to naprawde gratuluje-tak niszczy sie zycie klientowi, zapewne gdyby dostal konkretniejsze ampli nie zwrocilby sprzetu no coz.. tak to jest w marketach- od razu przypomina sie zestaw w saturnie marantza chyba 6004 razem z missionami MV i wolanie za ten zestaw 7,5tys :)
 

wowo5

New member
Które z tych głośników byście bardziej polecali do muzyki, które z nich grają bardziej miękko, miałem okazje słuchąc tylko B&W 683 i jak dla mnie grają jakos zbyt sztywno bass taki pudełkowy momentami, jak grają KEF'y moze ktoś je ma i by mi napisał, odsłuch bede miał dopiero po nowym roku a i to juz niestety na innym ampli.

Grać będą prawdopodobnie na Yamaha RX-V1065.
Z jakim ampli graly te 683? Z porzadnym ampli 683 graja naprawde przyzwoicie. Szczegolnie dobra kombinacja sa wzmacniacze o cieplym brzmieniu, jak Rotel lub Marantz. HK, Denon lub Onkyo tez dadza rade.
 

graby1

New member
Mam pytanko kupiłem amplituner pioneer SC LX 72 czy ktoś wie czy on wydoli z tymi kolumnami IQ90 ? co wy o tym sądzicie.
Mam te Kefy IQ90 plus resztę do surround i kupiłem do tego wszystkiego ampli Pionka VSX 2020 którego zasilacz ma nieco większy pobór mocy od 72 - -pomimo że na kanał w opisach generuje 150W - oczywiście przy jednym wysterowanym kanale. Co do basu to można z tego ampli go wygenerować - trzeba pobawić się dobrze kalibracją i eq. Dokupiłem bardzo okazyjnie suba kef 3500 z pilocikiem i pomimo że jest bez BR schodzi baaaardzo nisko uzupełniając mocno dół kolumienek. I tak pewnie dojdziesz do momentu zakupu suba, mając taki ampli, który w wersji do zestawu kef nawet 2500 możesz wygrzebać za 1500 zł z allegro w niemal idealnym stanie. Żadna kolumna w tym przedziale cenowym nie da ci takiej radości jak w zestawie nawet z mniejszym subem pomijam temat stereo ale filmy, gry z psx, koncerty itp. Jeśli chodzi o tryb stereo jak kiedyś myślałem że zostanę z nim do końca chcąc słuchac muzy to zmieniłem myślenie próbując trybu neo:6 music w którym to system wycisza centrala - środek wrzuca we fronty - jak w stereo plus surroundy które dają świetną przestrzeń ... polecam
 

moods

New member
Z tego co wiem to 52 ma taki sam zasilacz co 2020. 72 ma mniejszy tylko dlatego ,że posiada cyfrowe koncówki ,które pobieraja mniej produ a generuja wieksza moc niz wspomniane powyzej ampli(taka zaleta cyfry).Pobór prądu jest mniejszy w stosunku 410/330 na korzysc 52 i 2020 co wcale nie przekłada się na wydech.
 
Do góry