azur 640a v2 vs yamaha a-s501

eddie2

New member
Mam możliwość zakupu a-s501 ciut taniej i zastanwiam się czy warto zmienić azura na yamahe. Kolumny to MA bx5. Nie mam możliwości odsłuchu yamahy. Jakieś opinnie ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mam możliwość zakupu a-s501 ciut taniej i zastanwiam się czy warto zmienić azura na yamahe. Kolumny to MA bx5. Nie mam możliwości odsłuchu yamahy. Jakieś opinnie ?

Na mój gust zrobisz krok w tył . Cambridge ,NAD to jedne z najlepszych połączeń w przypadku Monitor Audio - oczywiście mając na względzie niewygórowane sumy
 

Borixon

Active member
Bez reklam
tak jak koledzy pisza ja bym nie zamienil, techniczny azur z MA jest idealna opcja zaś "krzycząca" Yamaha nie do konca.
 

eddie2

New member
Witam,

Po wielu miesiącach nabyłem jednak A-S501. Szczerze nie żałuję. Do rocka, pop, znacznie lepiej gra od azura. Środek jest znacznie ciekawszy. Mam też cd-n301 i będę jeszcze próbował ciut ocieplić dźwięk za pomoc dac.

według mnie azurowi trochę brakuje charakteru. Jest taki bezpłciowy. więcej emocji budzi u mnie yamaha dlatego zdecydowałem się sprzedać azura.

Może to kwestia gustu. Ale mimo wszystko dziękuję wszystkim za porady.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Trzeba było myśleć nad 651 albo 650 miałem tego drugiego zaraz po 640 i robił dobra robotę. Mi akurat Yamaha nie leży.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry