Awaryjność amplitunerów

zbk2007

New member
Witam Kolegów
Otwieram nowy,wydaje mi się ważny temat bo stoję przed wyborem nowego sprzętu.
kilka lat temu po przeczytani wielu stron naszego forum wybrałem ONKYO 609 ale po kilku latach użytkowania padła płyta HDMI.Pech chciał że zbiegło się to z końcem akcji darmowej wymiany wadliwej płyty przez Onkyo.Nosiłem się z zamiarem naprawy za 300 zł gdzieś na śląsku ale jak przeczytałem że ktoś z forumowiczów wymienił płytę w serwisie Onkyo (1200 zł) i też po krótkim czasie padła zrezygnowałem.Wiem że niektórzy z kolegów uważają że nic nie jest wieczne ale firma Onkyo ma wiele wpadek nawet z serią RZ i wieloma nowszymi seriami 656 686 a poza tym renoma firmy do czegoś zobowiązuje.Wieża Diory z lat 90 gra u mnie do tej pory a potrzebowała tylko wymiany potencjometrów .Nie porównuje tu brzmienia i funkcjonalności tylko jakość wykonania a porównanie obu firm ma się jak porównanie mercedesa do syrenki.
Proszę o pomoc w wybraniu nowego amplitunera.Myślę o Denonie AVR-X2600 DAB+ ale jak jest z awaryjnością Denona?A może inna firma jest godna polecenia?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.


























o
 

pirx001

New member
Co byś teraz nie kupił, to padnie wcześniej niż byś chciał. Mam amplituner Sony QS kupiony na przełomie 1999/2000 i działa on do dziś. Marantz 5006 kupiony 8 lat temu właśnie czeka na wywiezienia do ekoportu - nie pociągnął nawet połowy tego co soniacz.
 

zbk2007

New member
Onkyo nie uczy się na starych błędach!!
Kolega Jakub 1989 napisał

na mój problem pomogła wymiana płytki hdmi. W sklepie który mi sprzedał amplituner dowiedziałem się że to nie pierwszy przypadek z serią 686
 

kristof11

Member
Mi w Denku też padła płyta HDMI, na szczęście na gwarancji i nie było problemu z wymianą. Także teraz nie ma normy i dużo zależy od szczęścia.
 
Do góry