AVR270 + ... JBL???? czy Audio Pro???

WojtekF30

New member
Witam,

Dzisiaj pewny swojego wyboru, wybrałem się do salonu aby zakupić zestaw AVR270 + JBL Studio 190 + 150P + 130 + 120....

AVR270 - kupiłem, natomiast głośników już nie. Specjaliści z salonu zasugerowali - bardzo uczciwie wg mnie (nie patrząc na swój zarobek), abym przemyslał ewentualnie zakup zestawu 5.0 Audio Pro Avanto. Zgłupiałem... Wróciłem do domu i zacząłem szukać info na temat tej marki ale jakoś niewiele konkretów...

Czy ktoś ewentualnie może porównać oba zestawy i doradzić co będzie lepszym wyborem? Jeśli jednak Audio Pro to jaki sub to do tego zestawu pod wymieniony ampli??

Do poniedzialku chce podjac decyzje... Pomóżcie proszę :)

Dziękuje :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Audio Pro nie słyszałem więc nie pomogę. Natomiast Studio 190 trochę znam. Świetnie sprawdzą się przy filmach, zagrają mocno i dynamicznie oraz dobrze się zgrywają z Harmanem. Zależy do jakich zastosowań kupujesz zestaw. Czy głównie do filmów czy też zamierzasz też słuchać muzyki? Jeśli tak to jakiej?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli zależy Ci na dynamiczny brzmieniu, mocnym basie i wyraźnych wysokich wybrałbym JBL-a. Rozważył bym też kolumny Klipsch serię RF, Paradigm Monitor V.7. Nie wiem czy są już dostępne Melodika BL40. Jeśli tak to możesz się nimi zainteresować. Teoretycznie zastąpiły moje kolumny Roth Oli40. Jeśli graja tak samo to będzie dla Ciebie dobra propozycja. Grają dynamicznie, nisko schodzącym basem i aksamitnym dźwiękiem. Są cieplejsze niż JBL, Klipsch czy Paradigm. Radzą sobie przy ostrzejszym rocku czy RNB oraz przy subtelniejszej muzyce. Można powiedzieć, że są uniwersalne. Masz możliwość odsłuchu?
 

WojtekF30

New member
Niestety możliwości odsłuchu mam mocno ograniczone :-( większość modeli salon sprowadza na zamowienie. A odsłuchu jednego zestawu mija sie z celem, nie mając możliwości porównania.

Melodika - interesująca propozycja, ciagle myśle jeszcze nad tymi Audio Pro.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pomyśl lepiej o nowych modelach :) Studio 280+220+225c+250P !

jsbh.jpg
 

WojtekF30

New member
Ok, decyzja zapadła, zamówienie złożone. Wybrałem Studio 2.

Teraz pytanie do Was, czy istnieje jakaś możliwość redukcji pilotów na stole przy połączeniu takiego zestawu:
- TV Sharp LC-60LE740E
- AVR 270
- NC+ hdtv recorder
- PS3

Ktoś na forum pisał, że najlepiej kupić pilota Logitech i po sprawie, ale mi bardziej chodzi o to, aby jednym z aktualnych pilotów obsługiwać i uruchamiać całość systemu. Ktoś pomoże?
 

WojtekF30

New member
Dzięki Blackninja wczoraj dojechała do mnie reszta KD JBL 2. Podłączyłem no i jest mały problem. Jak to cholerstwo skalibrować. Kompletnie się wszystko rozjechało... Ktoś coś może doradzić?

Jak wyregulować suba, żeby grał jak najkrócej i szbyko a nie ciągną doły?
 
Ostatnia edycja:

WojtekF30

New member
Zanim kupilem - czytalem, zanim napisalem tutaj tez czytalem. Pytanie, jakie ustawienia w ampli wybrac, czemu glosnik centralny generuje 3/4 dzwieku? Tak ma byc?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie stereo powinieneś słuchać tylko na frontach. Jak słuchasz muzyki przestawiasz w amplitunerze na tryb stereo. Jeżeli centralny dominuje przy filmach (zakładam że oglądasz bez lektora) to zerknij czy za bardzo po kalibracji Ci nie podbiło głośności na centralnym. Możesz ręcznie go przyciszyć. Rozumiem, że mówisz o filmach nagranych w 5.1?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale skoro w stereo tez central gra to stawiam na wlaczone procesory brzmieniowe ktore cos maja namieszane w opcjach i center dominuje. W stereo graja tylko fronty + ew. sub a nie central.
 

WojtekF30

New member
Ok, a czy w stereo bass powinien grac z kolumn czy z suba? I jak go wyregulować żeby był szybszy a nie taki ciągnący się? Crossover mam ustawiony na okolo 80Hz, faza na normal, bass boost on, głośność na około 1/3 skali.
 
Do góry