[avr1612]+[bdp-s380]+[kdl-46ex650]

dzako071

New member
hej! czy moglibyście mi doradzić jak optymalnie podłączyć taki zestaw:
ampli: denon avr1612
blu-ray: sony BDP-S380
tv: sony KDL-46ex650

nie mam żadnego dekodera, sygnał tv dostarczany przez lokalną kablówkę (także programy hd) za pomocą za pomocą kabla koncentrycznego

z góry dziękuje za pomoc....
 

dzako071

New member
ten tv ma funkcje ARC
tyle że na ampli jest tylko wyjście HDMI dla arc , wiec nie rozumiem podłączenia wyjścia hdmi tv z wyjściem amplitunera. jestem laikiem w tych tematach ale na zdrowy rozsądek wyjście do wyjścia niezabardzo pasuje. kabel antenowy musi być przecież podłączony bezpośrednio do tv (koncentryka raczej nie podłacze do amplitunera) i należałoby podać sygnał audio na ampli. chętnie bym skorzystał z tej opcji arc , mógłbyś rozwinąć temat jak to działa, byłbym wdzięczny.
wydaje mi się że narazie nie pojmuje zasady działania i idei amplitunera:
czy z urządzeń typu playstation, dvd, bluray sygnał audio jest podawany na ampli a video bezpośrednio na tv czy obydwa sygnały przechodzą przez amplituner a ten wysyła sygnał video na tv...
 
Ostatnia edycja:

maciek1422

New member
ten tv ma funkcje ARC
tyle że na ampli jest tylko wyjście HDMI dla arc , wiec nie rozumiem podłączenia wyjścia hdmi tv z wyjściem amplitunera. jestem laikiem w tych tematach ale na zdrowy rozsądek wyjście do wyjścia niezabardzo pasuje. kabel antenowy musi być przecież podłączony bezpośrednio do tv (koncentryka raczej nie podłacze do amplitunera) i należałoby podać sygnał audio na ampli. chętnie bym skorzystał z tej opcji arc , mógłbyś rozwinąć temat jak to działa, byłbym wdzięczny.
wydaje mi się że narazie nie pojmuje zasady działania i idei amplitunera:
czy z urządzeń typu playstation, dvd, bluray sygnał audio jest podawany na ampli a video bezpośrednio na tv czy obydwa sygnały przechodzą przez amplituner a ten wysyła sygnał video na tv...

W tv masz tylko wejścia HDMI, w arc chodzi o to, że sygnał audio z tv wraca po hdmi do ampli. Nie korzystałem z tego, bo nie mam jeszcze tv, który obsługuje ARC, ale teoretycznie powinno dobrze działać :) Ewentualnie zostaje Ci kabel optyczny.
Sprzęty podłączasz np. po hdmi, ampli przetwarza audio i przekazuje sygnał video do TV, to wszystko :)
 
Do góry