avr147 - dwa pytania

toma_ad

New member
Witam,
Czy ktoś próbował zaprogramować pilot avr147 by obsługiwał tv samsung le32r72? Chodzi mi konkretnie o kod pilota, ponieważ wszystkie kody podane w instrukcji amplitunera dla tv samsunga (czyli 020 022 124 128 132 147) nie działają.

a tak przy okazji co dokładnie oznacza symbol taki jak w załączniku (fot1). Mi się pokazuje tylko i wyłącznie "pojedyncze" oznaczenie głośników bez względu co odtwarzam.

dzięki za pomoc
 

Attachments

  • fot1.jpg
    fot1.jpg
    4,8 KB · Wyś: 148

maytki

New member
toma_ad napisał:
a tak przy okazji co dokładnie oznacza symbol taki jak w załączniku (fot1). Mi się pokazuje tylko i wyłącznie "pojedyncze" oznaczenie głośników bez względu co odtwarzam.

"wielkość" głośników - tzn możesz w menu ustawić sobie głośniki na small i large (najprościej pisząc chodzi o przepuszczanie basu na głosniki)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Obrys zewnętrzny pokazuje, na które głośniki wysyłany jest sygnał. Wewnętrzny z opisem - że źródło emituje sygnał danego kanału. Np. przy odsłuchu DPLII będzie się świecił zewnętrzny obrys wszystkich głośników natomiast wewnętrzny - tylko frontowych.
 

toma_ad

New member
no tak, ale dlaczego u mnie pokazuje się tylko wewnętrzny obrys z opisem pomimo ze sygnał wysyłany jest na wszystkie głośniki. jak np. slucham audio to mam wszystkie wewnętrzne obrysy ale literki są tylko w przednich L i P. i tak jest ze wszystkimi źródłami stereo. być może literka oznacza ze źródło emituje sygnał danego kanału a obrys ze jest on wysyłany do głośnika. a zewnętrznych obrysów wcale nie widziałem.

wiec może faktycznie oznacza to wielkość głośników. mam hkts11 i ustawione są na small
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pintr

New member
W HK jest tak ze jeśli źródło które podajesz do amplitunera(czyli np. płyta cd )jest nagrana tylko w stereo to pokazuje literki P i R a oznacza to ze ampli dostał sygnał na 2 przednie głośniki,masz możliwość sztucznego uprzestrzennienia dzwięku i np po włączeniu dolby lub logic7 zamiast stereo bedą grały ci głośniki w konfiguracji 5.1 (jesli takie posiadasz)ale literki na tych głośnikach nie bedą się świeciły tylko sam obrys.Dopiero gdy amplituner dostanie sygnał 5.1 (czyli np. dolby lub DTS 5.1)to wtedy będą sie swieciły również literki w innych obrysach.A ten dodatkowy obrys to tak jak pisano wcześniej oznacza duże głośniki lub jesli jest bez to małe.
 
Ostatnia edycja:

Pablo1964

New member
Bez reklam
toma_ad napisał:
no tak, ale dlaczego u mnie pokazuje się tylko wewnętrzny obrys z opisem pomimo ze sygnał wysyłany jest na wszystkie głośniki. jak np. slucham audio to mam wszystkie wewnętrzne obrysy ale literki są tylko w przednich L i P. i tak jest ze wszystkimi źródłami stereo. być może literka oznacza ze źródło emituje sygnał danego kanału a obrys ze jest on wysyłany do głośnika. a zewnętrznych obrysów wcale nie widziałem.

wiec może faktycznie oznacza to wielkość głośników. mam hkts11 i ustawione są na small
Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Gdy są literki, obrys jest przecież podwójny, widać to także na Twoim obrazku (z wyj. LFE). Literki pokazują się tylko wtedy, gdy żródło emituje sygnał danego kanału. Dokładnie tak jak napisałeś.
 

toma_ad

New member
jaki kod pilota

dzięki za wyjaśnienia.

ale jeszcze moje pierwsze ptanie zostaje bez odpowiedzi: jakim kodem zaprogramowac pilot ampli do sterowania tv samsunga?
 

toma_ad

New member
Pablo1964 napisał:
Była niedawno dyskusja na temat błędnego algorytmu programowania podanego w instrukcji. Poszukaj.

widziałem, czytałem. nie mam problemu z samą procedurą programowania pilota, tylko z kodami z instrukcji które nie działają. google niestety dwa dni "głowi" się nad problemem i nic.

czy da coś telefon do serwisu samsunga? czy to jest tak że kod do zaprogramowania tv samsunga w pilocie onkyo (kod np. 0030) bedzie inny niż w pilocie h/k? czy może te kody są jednakowe dla wszystkich producentów pilotów programowalnych?
 

xform

Member
Spróbuj tak:
1. Włącz telewizor
2. Przytrzymaj przez 3 sek przycisk na pilocie ktorym przełączasz na TV (w HK 247 jest to VID3) az zacznie mrugać dioda programowania
3. skieruj pilota do telewizora i wcisnij "góra" (na okrągłym przycisku gdzie w środku jest "SET") i cały czas trzymaj az wyłączy się telewizor
4. Wcisnij znów przycisk z pkt 2.
5. Zaprogramowane :)

Opisałem jak mogłem najdokladniej - zakładam ze 147 nie różni się znacząco od 247.
 
Ostatnia edycja:

toma_ad

New member
w 147 robi sie to identycznie jak w 247. problem w tym ze ani kody wpisywane ręcznie ani zapisane w pamięci pilota amplitunera nie dzialają. "przeszukując" kody wciskając kursor "góra" czasem mignie dioda w tv ale tv sie nie wyłącza. moze poprostu seria le32 ma jakieś niestandardowe kody
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xform

Member
zwróc uwagę na wlączanie programowania - nie wg instrukcji gdzie trzeba przyciskac dwa przyciski, tylko tak jak opisalem powyzej. Ile czasu trzymasz przycisk "góra"? U mnie trwało dobre 40-60 sek zanim TV się wyłączył. Generalnie programowanie pilota wg instrukcji jest źle opisane - blackninja poradzil mi kiedyś zeby zrobic to dokladnie tak jak jest zapisane na odwrocie pilota (moj Sony tez nie reagowal na zadne kody) i dziś wszystko śmiga jak trzeba.
 
Ostatnia edycja:

toma_ad

New member
wiem ze polska instrukcja jest niedokładnie przetlumaczona, czytałem angielska i nią sie kierowałem. a przycisk trzymałem aż do zapalenia się czerwonej diody na pilocie (chyba oznaczało to koniec kodów).trwało to chyba ze 30s. próbowałem też pojedynczo naciskać (kod po kodzie) i tez nie trafiłem.
aha, i czasem na pilocie przy wpisaniu kodu 147 zapalała się zielona dioda ale tv nie wyłączał sie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sammael

New member
xform napisał:
Spróbuj tak:
2. Przytrzymaj przez 3 sek przycisk na pilocie ktorym przełączasz na TV (w HK 247 jest to VID3) az zacznie mrugać dioda programowania

No właśnie... VID3. A czy jest możliwość zaprogramowania VID1 albo VID2 kodem dla TV? Nie udało mi się to, a trochę bez sensu jest podłączać telewizor z przodu amplitunera, gdy dwa gniazda z tyłu są wolne (mówię o połączeniu analogowym - w OSD nie da się skonfigurować, które analogowe jest przypisane do danego VID).
 

L1su

New member
moze ktos wie dlaczego pilot nie dzial jak przejde na tryb Vid 2, mam tam podlaczonego optykiem kompa. W tym trybie moge tlyko przelaczy na tuner, zadna inna funkcja nie dziala
pozdrawiam
 
Do góry