AVR147+DVD27+QQ500 vs HTE 505/405+QQ500

tomylee

New member
Witam,
Po przewertowaniu forum zastanawiam sie nad zakupem 1 z w/w zestawow.
Pomieszczenie okolo 20m2 (z czego czesc z TV i KD ok 17m2 - reszta to aneks kuchenny odgrodzony barkiem od dl. 2,7m).
Zestaw ma sluzyc do 60% muzyka (pop, rock, jazz, classic + radio) + 40%KD.
Wysublimowanym uchem nie jestem.
Budzet jak widac kolo 3k PLN.

Pytania do ekspertow brzmia:

1. Ktory z w/w zestawow zagra lepiej muzycznie w tak malym i nietypowym pomieszczeniu jak pokoj z kuchnia? (a moze oba zagraja beznadziejnie albo sa za mocne itp?) jesli oba nie bardzo to co ewentualnie z tego gaszczu ofertowego jaki jest na rynku?

2. 27 (ponoc nie czyta napisow z divixow?) vs 405 - czy mozilwosic te same itp.?

3. Niestety (a moze stety) kable do glosnikow mam juz w scianach, pewnie beda potrzebne koncowki - jakie?

4. Pewnie beda potrzebne tez inne kable, jakie kable kupic do podlaczenia tego wszystkiego ze soba + TV.

5. Najchetniej nabede wszystko razem za jednym zamachem tj. KD, kable, koncowki itp. - prosba o polecenie sklepu lub sprzedawcy.

6. Z innych watkow na forum wiem, ze QQ500 to nie jest super rozwiazanie, ale chyba w tej cenie nie dostanie sie niczego lepszego?

7. Czy 2 kolumny tylne musza koniecznie wisiec na scianie lub stac na statywach? Czy jesli beda staly na podlodze to znaczaco wplynie to na jakosc i odbior dzwieku?

Niestety nie bardzo moge wybrac sie na odsluch w najblizszym czasie choc wiem, ze to kluczowe. Stad pytanie na tym forum.

Na priv moge podeslac rzut pomieszczenia o ile to ma jakies znaczenie...

Pozdrawiam.
 

tomylee

New member
Pokój+kuchnia - rzut.JPG Oto rzut pomieszczenia. Dzieki.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zdecydowanie wybierz 147+27, odtwarza txt i lepiej gra od Onkyo.
Onkyo jest tańsze.
Przy takim pomieszczeniu przyda się zakupić mocniejsze kolumny więc QQ700 lu Jamo S506,S606. W późniejszym okresie musisz także wygospodarować środki na subwoofer.
 

tomylee

New member
Dzieki,
Ale S606 chyba odpadają, maja 1 glosnik z boku, wiec sciana albo regal wytlumia.
QQ700 to duza moc, nie za duza?
Przeczytalem, ze S506 maja parametry raczej zblizone do QQ500 niz 700.
Czy to prawda?

Aha, no i czy 2 kolumny tylne/satelitarne musza koniecznie wisiec na scianie lub stac na statywach? Czy jesli beda staly na podlodze to znaczaco wplynie to na jakosc i odbior dzwieku?
 

adamclio

New member
pewnie, że wplyna na jakość słyszalnego dźwięu- powinny być na wysokości naszych uszu kiedy siedzimy-tak jest najlepiej. A jeśli będą na ziemi, to dźwięk sie w wielkiej części może zatracić...
 

mati815

New member
mam ten sam problem. Mam zamiar kupic zestaw HK 147+27 i nie wiem jakie kolumny do tego. mam zamiar sluchac muzyki i ogladac filmy mniej wiecej 60% filmy 40% muza. pomieszczenie jest dosyc duze (salon polaczony z kuchnia) warunek do kolum to zeby byly czarne lub w jakims ciemnym kolorze i kolumny przednie nie moga byc wyzsze niz 86,5cm;/
 
Do góry