AVR-X3100 różna głośność zależnie od źródła

kuki4

New member
Witam,
Nabyłem w/w amplituner i mam problem w konfiguracji, mianowicie: źródłem jest tuner satelitarny i zależnie czy dźwięk jest wielokanałowy (np. z Canal plus) czy ścieżka stereo z HBO to poziom dźwięku wyjściowego bardzo się różni około 30dB jak nie więcej. Gdy oglądam Canal plus jest ok po zmianie na kanał że ścieżką stereo dźwięk przez około 2 sekundy jest na tym samym poziomie po czym zostaje ztłumiony do takiego poziomu że nic nie słychać.

Na starszym ampli. AVR-3312 nie mam takiego problemu, poziom dźwięku nie zależnie od źródła jest zawsze taki sam.

Proszę o pomoc nie wiem czy sprzęt jest uszkodzony czy robię coś nie tak.
 

Disto

New member
Bez reklam
Na moim plastiku było tak samo. W DD/PCM z TV spora różnica.
Może w starym masz ustawione jakieś dekodowanie na stałe, a w nowym jest auto...
 
Ostatnia edycja:

kuki4

New member
Mam możliwość zwrotu tego x3100, lub wymiany na inny model.
I mam jeszcze takie pytanie co lepiej wybrać x3100 czy avr-3313.
 

kuki4

New member
to wiem stara seria 3xxx odpowiada nowej X4xx, z tego co się nie mylę to oba mają tą samą wersję Audsey, oba wspierają 4k, na wifi i bluetooth mi nie zależy, ważniejszy jest odsłuch w KD i stereo, jak z wydajnością tych sprzętów , cofnąć się dwa lata wstecz i zabrać 3313.
Nie zależy mi na jakiś wodotryskach tylko na dobrym wydajnym odsłuch i.
 

kuki4

New member
jest wyłączony, przy włączonym na heavy i tak nie potrafił wyrównać poziomu, wszystkiego próbowałem włączone czy wyłączone następuje ściszenie sygnału PCM i to znacznie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry