Avr-x1100w + oli ra3/ra1/c30

dzudzu9

New member
Witam.
Potrzebuję opinii jak może grać zestaw z tytułu - AVR-X1100W + OLI RA3/RA1/C30. Jest dostępny w bardzo okazyjnej cenie (tak uważam) - 2999zł, ale niestety nie mam możliwości odsłuchu :(
Odsłuchiwałem kolumny Malodika BL30 i Indiana Line Nota 550. W połączeniu z Onkyo 535 mi się podobało - dynamicznie, żywo, natomiast w połączeniu z HK 161 zupełnie odwrotnie - płasko, sucho, bez dynamiki - nie podobało mi się.
Czy tytułowy zestaw można porównać do któregoś z zestawów przeze mnie odsłuchiwanych? Do którego będzie mu bliżej? Z odsłuchu wynika, że lubię dynamiczne brzmienie.
Dodatkowo zależy mi aby w miarę możliwości zestaw dał radę bez suba (odsłuchiwane przeze mnie kolumny z Onkyo 535 uważam, że dałyby radę).
Zestaw ma być do wszystkiego: radio, radio internetowe, tv, filmy, mp3 z usb mniej więcej w takiej kolejności.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Roth OLI RA3 w połączeniu z X1100 dla mnie też mało dynamiczne połączenie.
Jak dla mnie to ta nowa seria Rotha bardziej pasuje do Onkyo czy Yamahy, które mają "ostrzejsze brzmienie".
Jak porównywałem je z BL Melodiki, te BL grały z większym powerem, przy Rothach trzeba było bardziej rozkręcić ampli, taka ich uroda ;), ale generalnie są ok.
Na twoim miejscu szukałbym albo mocniejszego ampli, albo mniej wymagających/bardziej efektywnych kolumn.
 
Do góry