Avr 760

wencek72

New member
Witam,czy podzieli się ktoś doświadczeniami z użytkowania HK 660/760.
W mojej 760 jest kilka przypadłości , chętnie wymienię się spostrzeżeniami odnośnie np:
pracy wentylatora, jakości obrazu.

pozdrawiam Wencek.
 

BD

Member
Bez reklam
najzwyzszy model zachwalanego H/K i problem z wiatrakiem?- Prosze napisz cos wiecej....
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
No widzisz a ja mam średni model i żadnych problemów po trzech miesiącach dosłownie katowania sprzętu:) po kilka godzin dziennie.
 

werf

Active member
Bez reklam
Witam,czy podzieli się ktoś doświadczeniami z użytkowania HK 660/760.
W mojej 760 jest kilka przypadłości , chętnie wymienię się spostrzeżeniami odnośnie np:
pracy wentylatora, jakości obrazu.

pozdrawiam Wencek.

Wiadomo stereo sztos a jak sobie radzi kinowo chodzi mi o dzwięk nie o wizje . Jakie masz zdanie?
 

pkomp

New member
tak jak każdy - kino ma znacznie niższe wymagania co do jakości dźwięku...a wydajnośc dla basu i tak niewiele kogoś interesuje bo tym zajmuje się sub
ale jeśli w stereo gra super to napewno nie gorzej w 5.1
 

wencek72

New member
Pytanie było o sugestie z użytkowania hk, a nie co jest lepsze czy gorsze .
Wcześniej miałem 745, po wyregulowaniu prądu spoczynkowego w ASO-(serwis) świetnie chodziło . Dla radia z netu zmieniłem na 760 .Co do czytania instrukcji :) to nigdzie nie jest napisane ze końcówki smalą się do 60 stopni C i załącza się śmigło na 15min.Temperatura otoczenia 22 st.C+/-1st C .I tak dyma 15 min pracy,cisza.praca,cisza... . Wszystko jest ok jak muza rąbie i zagłusza wiatrak .Ale lubię zasypiać z muzyką na uszach ,wtedy śmigło jest troszkę drażniące.Pomiary temperatury zrobiłem Fluke 289.
Dlatego napisałem czy ktoś może się podzielić doświadczeniami.Sam jestem serwisantem w MB i daleki jetem od pretensji do HK i serwisu . Chciałem spytać czy jestem odosobnimy czy może nie..Temat obrazu opisze innym razem.

ps. AVR 760 świetnie chodzi, nie jestem audiofilem ale jak puszczę sobie płytkę demo z Audio 7.1.
HK dawał ją do nowych S klas 221.To robi wrażenie :)sory za styl pisania.Pozdrawiam Wencek


AVR760
DVD37
PS3
JBL L-studo 5+1 HK TS 11
Stara plazma PS 42
 

remi88

New member
Witam, ten HK 760 naprawdę się tak grzeje?? Poważnie zastanawiam się nad jego zakupem, a wydając taką kwotę spodziewam się, że posłuży mi kilka ładnych lat. Mógłbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat dźwięku i ogólnej pracy, np. z czym dobrze się zgrywa, czy gdybyś mógł kupiłbyś coś innego?? Z góry dzięki:)
 

werf

Active member
Bez reklam
tak jak każdy - kino ma znacznie niższe wymagania co do jakości dźwięku...a wydajnośc dla basu i tak niewiele kogoś interesuje bo tym zajmuje się sub
ale jeśli w stereo gra super to napewno nie gorzej w 5.1

Ok ale czy każdy używa subbbba
Nigdy nie miałem styczności z wysokimi modelami HK dlatego też pytam
Słyszałem opinie że tak nie dokońca
 

pkomp

New member
możesz nie używać - to zagra z frontów bo wątpię by ktokolwiek tutaj miał takie same podłogowe kolumny na tył jak i na przód.....każdy łączy stereo z kinem co jest bez sensu ale jest kompromisem....
i tylko naprawdę wysokie modele dorównują dobremu stereo

wencek czy on aż tak strasznie hałasuje?serwis i niech wymieniają jak do sprzętu za konkretna kasę wsadzili byle chłam...pomijam już kwestię włączania sie jak sie dobrze nie zagotuje chyba że nawet przy cichym słuchaniu się gotuje
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Ja mogę się wypowiedzieć na temat AVR460.Owszem grzeje się(jak dać mu w kość) i wiatraczek sobie szumi ale jest to poziom głośności laptopa(nie obciążonego) a na pewno jest dużo ciszej niż PS3 slim.W moim przypadku jak coś w nocy oglądam to PS3 jest słyszalne a ampli nie.Ja jak na razie nie mam żadnych problemów z amplitunerem.Ja porównywałem swój ampli z Onkyo 905 i na pewno jest chłodniejszy przy tym samym źródle i czasie pracy(przetestowane w warunkach domowych)
 

pkomp

New member
przy głośnym słuchaniu to i tak nie robi różnicy hehehe - miałem parę gratów z wentylatorami - jakis technic sony itp ale w żadnym mi wentylator nie przeszkadzał przy cichym słuchaniu...za to nie moge ścierpieć dekodera HD od upc(pace/philips 7111) - to dopiero masakra
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR660 i AVR760 maja inną konstrukcję niż niższe modele HK, to taki kanał radiatora w centralnej części amplitunera do którego są przytwierdzone tranzystory, w kanale wymusza obieg wentylator włączający się przy głośniejszym słuchaniu i wtedy go nie słychać. Kończymy głośne słuchanie i wtedy dopiero słychać chłodzenie amplitunera. Słucham sobie w robocie AVR660 i nie włącza się chłodzenie przyc cichym słuchaniu co 15min.
Wencek72 może to kwestia szafki/półki?
 
Do góry