Avr 255+rsw12

soplus

Active member
Bez reklam
Witam

Proszę o pomoc w ustawieniu sprzętu jak w temacie. Co pozmieniać w ampli (odcięcia itp) a co poustawiać w subie (phase, odcięcia , filtr), nie bardzo się znam na tym? Fronty to RS8, centralny RS + RS FX.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Zapuściłem auto ale nie teges dźwięk jak na mój gust. Fakt, że na razie stereo tylko słucham bo jeszcze BD ani TV niet. A z automatu ustawiło logic7 movie do muzyki i porażka, w stereo jest ok, choć bas taki sobie z suba.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Jasne że przestawione do stereo, ale bas taki jakiś miękki i płytki. Odcięcie robić w subie czy ampli? Jak i ile, w subie filtr ustawiony na out i w ampli ustawiać czy olać ustawienia w ampli i tylko na subie gałką?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co do basu w monitor audio to ich serie mają to do siebie, że muszą się wygrzać. Fabrycznie są twarde i niechętne do basowego brzmienia.
Fronty ustaw w ampli na large, suba na lfe+l/r, a w samym subie nie kombinuj na razie.
 

soplus

Active member
Bez reklam
RS8 wygrzane są, grają 2 rok, RSW sztuka nówka nieśmigana. Dzięki za podpowiedź, zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Jeszcze jedna sprawa, jak poustawiać crossover na AVR 255? Np na centralny mam (MA RS) w ampli jest 80Hz a pasmo przenoszenia samego głośnika zaczyna się od 45hz.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak będziesz podwyższał częstotliwość AVR255 będzie kierował wszystko poniżej do suba, teraz pozostaje kwestia przy jakim spadku centralny ma te 45Hz, jeżeli amplituner ustawił 80Hz to wskazuje na niewygrzanie centrala, 45Hz podane przy zbyt dużym spadku (-6dBlub) lub miejsce w którym stoi centralny tłumi bas. Pobaw się i zobacz co lepiej radzi sobie z basem kanału centralnego.
 

wojwyk

New member
Czy odczuję wyraźną różnicę wymieniając Jamo SUB250 na Klipsch SUB 12? Ampli to AVR255. Chodzi mi oczywiście o kino domowe. Zna ktoś może sklep z dobrą ceną na ten sprzęt?
Pozdrawiam
 

pkomp

New member
Bez dwóch zdań - jamo ma marny malutki głośniczek 8 calowy a Klipsch to 12 calowe bydle - tego się nawet nie da porównać

Oczywiście piszę "bez dwóch zdań" z nadzieją, że twoje pomieszczenie daje radę, bo jak ma gównianą akustykę to i 15 cali basu nic nie da.
 

Tribul

New member
Witam. Odświerzę trochę temat.

Mój problem polega na tym że nie potrafię ustawić odcięcia na subwoofer w AVR255... subwoofer to JBL es250P, podłączony pod wyjście LFE. Jak bym nie ustawił frontów w ampli, czy na LARGE czy na np 80 hz to sub gra zawsze pełnym pasmem. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi? Bardzo bym chciał aby amplituner ucinał pasmo a nie robić to ręcznie na oko w subwooferze.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A w ustawieniach amplitunera ustawiłeś odcięcie dla LFE? czy tylko dla samych kolumn?.Może za wysoko masz odcięte? A tak na marginesie to w moim starym ampli Yamaha (odcięcie automatycznie ustawione na 90hz) mogłem recznie odciąc na subie a w onkyo odcięcie z poziomu suba nie działa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tribul

New member
Przy ustawieniu frontów na np 60 hz amplituner przestawia subwoofer na "SUB", nie mam wtedy możliwości ustawienia na LFE bądz LFE/ L+R. Poza tym w AVR 255 nie ma czegoś takiego jak odcięcie dla subwoofera, on ma puszczać wszystko poniżej dolnej granicy pozostałych głośników, tylko że u mnie tego nie robi......gra pełnym pasmem cały czas:/ Ktoś ma jakiś pomysł? Już nawet wgrałem dzisiaj najnowszy soft i dalej to samo. Subwoofer gra pełnym pasmem zarówno w stereo jak i w systemie 5.1
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kurcze troche dziwnie ze nie masz ustawienia odciecia dla samego kanalu LFE? U mnie jest i dla kolumn i ponizej dla suba. A długo masz ten sprzet? Pytam sie poniewaz jak ja bawilem sie nowym to tez pewnych funkcji nie widziałem bo trzeba bylo zjechac kursorem w dół lub niektóre funkcje w pewnych trybach byly niedostępne.:) Ja mam swój sub podłączony pojedynczym kablem RCA. Poszukam w necie, jak cos znajde to napisze:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tribul

New member
No odcięcia dla samego subwoofera nie ma. Tak jak pisałem, powinno to działać w ten sposób, że jak ustawię odcięcie dla np kolumn frontowych na 40hz czy 60 czy 80 hz to sub powinien nie przekraczać tej granicy, tak przynajmniej wyczytałem tu na forum, jednak u mnie tak nie jest
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W sumie tak powinno być jeśli nie masz innej opcji. A po czym stwierdziles ze nie odcina Ci przy pewnych HZ? Mnie np. sub czasami dudni przy odcieciu 80 hz (nie kazdy ma sub za > 2000 zł). Ustawiam swój sprzęt już 2 tyg. i jeszcze nie osiągnąłem takiego brzmienia jak bym chciał. Trzeba czasem na słuch ustawic. Moze za głosno ustawiles sub? Ja teraz mam na 1/4 i jest ok a wczesniej na 1/2 wszystko dudniło, wprowadzało w rezonans. Najlepiej przeprowadz autokalibracje , a nastepnie drobna korekcje jesli trzeba.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry