avr 255 cine pack problem z dźwiękiem

psp

New member
Słuchajcie,

zakupiłem powyższy zestaw ale kiedy go podłączyłem moja radość opadła. W czym rzecz. zacznę od spraw technicznych żebyście mogli uzmysłowić sobie problem.
DVD podłączone do ampli: HDMI
xbox 360 do ampli:HDMI
ampli do TV:HDMI dźwiek i standardowe cinche do dźwięku.
Wii do ampli :component

Autokalibracja głośników nie przynosi zbyt ciekawych efektów i po wyłączeniu Ez/Eq na off dźwię jest czystszy przyjemniejszy. Ogólnie dźwięk jest przytłumiony, mało wyrazisty. Jakby głośniki były przykryte jakąś narzutą. Bass z amplitunera równiez nie powala - nie ma siły i mocy.
Nie wiem czy to kwestia ustawień czy jeszce czegoś innego.
Surroundy tez grają jakoś cich pomimo ich podgłaśniania. Dźwięk przychodzi jakby z oddali.
Koda s5300 z sw5300 i denonem 1509 gra lepiej u mojego brata. Przynajmniej takie miałem wrażenie.
Gdzie może leżeć problem? Czy ten amp jest za słaby? Fronty mam podłączone jednym przewodem plus minus z mostkiem na wysokie tony. Kabel 2,5 front central, 1,5 surround.
Macie jakieś pomysły?Ktoś miał podobny problem? Jakie macie ustawienia u siebie bo może nie potrafię tego ogarnąć u siebie chociaz zdaje mi się że specjalnie dużo możliwości nastawów ten ampli nie ma.
Prosze o pomoc, sugestie i rady.
Aha, pokój ok 17-18m 2

pozdro, wracam ustawiac dalej:)
 

psp

New member
nie widze możliwości edycji postu, być może nie potrafię jej znaleźć.

Po przestawieniu frontów i ponownej kalibracji jest dużo lepiej. Dźwięk zaczyna mi się podobać. Musze jeszcze chyba pokombinować z ustawieniami.
 

psp

New member
no tak, ale nie sądziłem że bedzie to miało aż tak duże znaczenie. Powiedz mi blackninja czym jest drugie 50% żebym mógł mój sukces nazwać 100 procentowym. Czy to prwda że kino z czasem zaczyna grać inaczej?Że musi sie wygrzać? Czytałem na ten temat różne opinie. Musze przyznać że póki co E pack lepiej gra głośniej i jest bardzo kinowy chociaz faktem jest również że ustawienie głośników ma znaczący wpływ na barwę dźwięku i jego odbiór. Czuć duży zapas mocy i zestaw nie dostaje zadyszki przy głośnym słuchaniu. Takie mam teraz odczucie. Będę sie dzielił moimi odczuciami po kolejnych zmianach w ustawieniach.
 

estebe

New member
Co prawda nie mam serii E a serie ES a ampli mam 355 a nie 255, ale odczucia na samym początku po podłączeniu miałem podobne (gra jakoś tak przytłumione, basu też nie za dużo). Wynikało to moim zdaniem z kilku rzeczy.

1. Przesiadłem się z plastikowego kina samsunga, gdzie sub grał zawsze bo nie było innych głośników basowych w zestawie. Dodatkowo mocne ulepszanie dźwięku żeby na tym plastiku jakoś to grało zrobiło swoje. Ucho się przyzwyczaiło do tego (patrząc teraz z perspektywy) stukotu i przesiadka na inny zestaw trochę trwała :)

2. Też robiłem kalibrację. I to kilka razy. Ale koniec końców ją wyłączyłem i poustawiałem większość na ucho. Kalibracja dała mi tylko ogólny pogląd o tym jak powinno to być poustawiane, ale i tak ustawienia trzeba było samemu "dokręcić". Trochę czasu mi to zajęło ale efekt jest teraz zadowalający (ale zdarzają się wyjątki).

3. Wygrzanie zestawu (nie wierzyłem że coś takiego w ogóle istnieje :p) też miało znaczenie. Po prawie roku stwierdzam że wszystko się jakoś fajnie zgrało. Bas schodzi niżej i nie gra tak pudełkowo jak na początku. Teraz słucha się zestawy na prawdę z przyjemnością.

4. Źródła dźwięku mają kolosalny wpływ. Problem z kinem samsunga był taki że wszystkie źródła równał do jednego poziomu jakościowego. Czy to DTS czy mp3 nie było znaczenia. Zawsze było "ładnie". Problem z obecnym zestawem że tego nie robi :) Choć wiem że to nie sprzęt hi-end to różnice słychać straszliwie. Jeśli coś jest nagrane kiepsko to niestety tak to będzie słychać. Nawet koncerty które słuchałem kiedyś na samsungu i było ok, na obecnym sprzęcie stwierdzam że "mastering" ktoś zrobił kiepski.
Ale jeśli jest duży bitrate albo najlepiej format bezstratny to słucha się tego bajka!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Ukształtowanie pomieszczenia i materiały z jakich zostały wykonane ściany, powstające przez to fale stojące i trzeba z nimi walczyć co jest syzyfową pracą :)
Dobre wygłuszenie pomieszczenia i brak wielkich płaskich powierzchni to wszystko plusuje w dźwięku.
 

killpit

New member
Dlatego warto czasem skorzystać z profesionalisty i zaprosić aby podłączył zestaw.Ustawi sprzęt w 2-3 godz. a nie kilka dni z zazwyczaj marnym skutkiem tak nawiasem mówiąc :eek:k:
 

psp

New member
avr 255, nie posiada skomplikowanego interfejsu i nie jest trudny w obsłudze więc mam wątpliwości czy specjalista by coś pomógł. Chociaż może jestem w błędzie. W każdym razie ustawienia po autokalibracji za każdym razem pozostawiają wiele do życzenia i po ustawieniach manualnych uzyskuje sie dużo lepsze efekty.
Swoją drogą, napewno akustyka pomieszczenia ma spore znaczenie ale zachowując podstawowe zasady raczej nie powinno być kłopotów z ustawieniem systemu. Póki co jestem coraz bardziej zadowolony, mam nadzieję że jeszcze że przyjdzie chwila kiedy sprzęt zacznie grać na miarę moich oczekiwań i wydanych nań pieniędzy.
 

psp

New member
słuchajcie pojawił się nowy problem, chociaż być może wcześniej go nie zauważyłem. Jeden z głośników frontowych nie gra wysokich tonów. Tzn. niby gra ale w bardzo przytłumiony sposób.Nie słychac ich wyraźnie. Cała kolumna wydaje się grać jak z szafy,dźwiek jest przytłumiony i jest to łatwo słyszalne. Drugi front gra bardzo czysto wysokie tony a niskich jakby mniej niż w tym drugim ale tutaj głowy nie daję bo nie mam jak porównać. Odległości kolumn ustawione są w identyczny sposób. Zamieniałem stronami kolumny żeby sprawdzić czy to aby nie amplituner ale po zamianie graja tak samo. Ampli avr 255. Może są jakieś ustawienia barwy dźwięku o których nie wiem ale nie znalazłem nic takiego w instrukcji. Czy możliwe żeby Meksykańcy cos źle złożyli czy raczej popsuł się któryś z głośników kolumny i oddać go do serwisu? proszę o Wasze rady. pozdro
 

bubu54142

New member
Na pilocie przycisk INFO-później Audio Effect-Tone Control-on.To są chyba jedyne ustawienia wysokich i niskich tonów.Niestety brak balansu.To załatwia ustawienia głośników.
 

psp

New member
siema, to nic nie daje bubu, tone control mam on zeby ustawiac niskie i wysoie. Tojest ustawienie dotyczące wszystkich głośników i jak wyciszam jeden front to ten drugi gra z przytłumionym dźwiękiem. Jak daję odwrotnie czyli wyciszam ten który tak dziwnie gra a podgłaśniam drugi to on gra inaczej- wysokie chodzą dobrze, prawdopodobnie pozostałe też. Więc może serwis?
 

psp

New member
Serwis JBL Harman zasługuje na ocenę celującą. Wszystkie osoby z którymi miałem przyjemność rozmawiać starały sie pomóc chociaż to serwisant JBL ostatecznie rozwiązał mój problem tak jak bym sobie tego życzył ale nie przypuszczał że to możliwe:). Załatwienie sprawy zajęło 3 dni!!!.O szczegółach nie napiszę ale możecie być spokojni o swój sprzęt na gwarancji.
Teraz mam świadomość jak duże znaczenie w odbiorze jakości dźwieku ma jeden tweeter z frontu.
w tej chwili mój zestaw gra juz jak należy i wkońcu jestem szczęśliwy i zadowolony z zakupionego Jbla i Harmana. Słysze to co chciałem usłyszeć od początku.
Ustawienia automatyczne to moim zdaniem nieporozumienie, do tej pory każda kolejna kalibracja automatyczna nie przynosi oczekiwanych efektów. za to ręczne ustawienia prowadzą do wydobycia tego czego oczekiwałem.
Od siebie moge powiedzieć że u mnie i na moje ucho, przy moich ustawieniach wysokie i niskie tony są wysunięte i ostre, średnica nie jest szczególnie wyostrzona ale nie jest równiez cofnięta - raczej nienachalna(o ile można tak to określić:)).
W tej chwili mogę Polecić to zestawienie (czego nie zrobiłbym prze pierwszy miesiąc), również za serwis który pozdrawiam.
 
Do góry