AVR 155 + JBL E60? A może inacze...

bart_1

New member
AVR 155 + JBL E60? A może inaczej... ?

Mój starszy amplituner H/K właśnie dziękuje mi za współpracę. Lubię dźwięk z Harmana, lubię menu, lubię komplet regulacji basów, sopranów i różne ustawienia suba. Problem w tym że na więcej niż AVR 155 nie wyrobię finansowo. Czy 155 będzie ok do JBL E60, czy "da radę"? A może w ogóle pomyśleć nad Denonem AVR-2308? Mocniejszy a podobno świetnie w tej klasie cenowej gra, ładny też... Słucham przede wszystkim muzyki wszelakiej w stereo, kilka filmów w tygodniu też, nie dbam o nowe dekodery, potrzebuję tylko DD i DTS. Lubię jak amplituner ma możliwość ustawienia wszystkiego pod siebie, odcięcia, equalizer itp. Na AVR 247 raczej nie dam rady finansowo, nie mam z reszrą do niego jakoś przekonania.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Denon 2308 zagra już przyzwoicie w stereo (za wyjątkiem jakiejś łupanki) ale musiałbyś dobrać pod niego miękko i łagodnie grające kolumny
z JBL e60 możesz zapomnieć o chociażby przyzwoitym stereo z jakimkolwiek amplitunerem czy wzmacniaczem
 

bart_1

New member
Lubię moje E60, nie pytam "jakie kolumny kupić" bo już je mam i nie planuję zmieniać. Pytam czy AVR 155 starczy mi do nich mocowo, czy raczej kupić mocniejszy amplituner innej marki w podobmej cenie.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Starczy. HK mimo 50W na kanał powinien dać sobie z nimi radę.
 
Ostatnia edycja:

bart_1

New member
Mam jakiś wewnętrzny problem z kupowaniem najniższych modeli czegokolwiek. Z 2 strony wiem że 50W H/K to często 100W w innej firmie. Może ktoś łączył 155 z E60, względnie E80 i napisze 2 sława jak to się prezentowało?
 

don111

Banned
kiedyś słuchałem HK 135 i Denon 1706 na E90, wyraźnie lepiej na średnicy i wysokich zagrał Denon, bardziej przestrzennie.... oba amplitunery miały kiepski bas, e60 może nie są tak wymagające
 

bart_1

New member
Ja słuchałem E60 z AVR 130 i wszystko było dla mnie wtedy Ok, tyle że później jakiś czas miałem AVR 247 i teraz się boję że jak znowu zejdę model niżej to mi może nieco skwasić minę. AVR-2308 natomiast ma podobno sporo więcej realnej mocy od 155 i to jest wyższy model niż podstawowy. Oba nie dekodują niczego w HD, cena zbliżona więc pomyślałem że to może jakaś alternatywa.
 
Do góry