AVR-1019 i zestaw głośników

BD

Member
Bez reklam
potwierdzam sub JBL ES250P robi ladne zamieszanie w kinie i spokojnie daje rade w stereo dopasowujac go aby nie byl natarczliwy i ladnie zharmonizował sie z muzyką, w tej cenie mysle ze to faworyt ..
 

Modrzew5

New member
pipo napisał:
w zestawie który oglądałem za 4tyś jest sub ale model ES150p, czy warto dołożyć do ES250p?
Pozdrawiam

Ja ci powiem że mam ES150 pomieszczenie 25m. i mam ustawiony na połowie bo nie dało by rady na więcej więc wszystko zależy od pomieszczenia.
 

Kaszan

New member
Poza wielkością pomieszczenia liczą się też kolumny jakie zestawisz z subem, miejsce w którym go postawisz, muzyka jakiej słuchasz i to czy lubisz dużo basu. Ja mam es150 na 20m2, z niegrzeszącymi basem Denonem i Dali Concept, i u mnie tak różowo z tym basem wcale nie jest. Owszem daje rade ale ustawienie na 2/3 przy niegłośnym słuchaniu to takie optimum. Jeśli masz duże pomieszczenie, zależy Ci na mocnych kinowych efektach, a nie mieszkasz w bloku, warto zainwestować te 200zl więcej. Z drugiej strony es150 podobno sprawniej radzi sobie z muzyką. Ja akurat pod tym kątem nie miałem okazji porównać obu.
Wszystko zależy od upodobań- gdy ja szukałem suba i rozmawiałem sobie z Panem w MM, to przekonywał mnie, że warto wziąć 250 dla zapasu mocy , po czym dodał on, że u niego w pokoju własnie stoi es250... na 14m2 :rolleyes:
 

pipo

New member
Zdecydowałem się w końcu na zestawik JBL Es80, ES25c, ES20, ES150p. Jutro sfinalizuję zakup.
Kolejna prośba do znawców i tych, którzy mogą mi pomóc to dobór kabelków do podłączenia kolumn (myślę o przekroju 2,5mm).
Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Mam taki sam zestaw, gra super, co do SUB. dobrze że wziąłeś 150, przy 250 na twoim metrażu bas były dobry ale u sąsiada ;). Strumień dźwięku wydobywany z suba potzrebuje odpowiedniego miejsca (przestrzeni), jeśli go nie ma to nie wiem jak były mocny to w pełni go nie usłyszysz, nie mówie o tym że nie bedzie basu, ale o tym że nie będzie taki jaki powinien być. Co dokabli, Ja mam fronty 6 mm, centralny 6mm, surround 2,5 mm. Jak czasami chcesz przycisnąć to myślę że takie przekroje będą akurat (doradzał mi blackninja jak kupowałem kable).
 

pipo

New member
Właśnie się dowiedziałem, że na sprzęcik Denona AVR-1910 (kolor czarny) muszę poczekać, bo nie mają na razie na stanie (z tego koloru) - dlatego JBLe muszę podłączyć do starego mojego Denona AVR-700RD.... Czy używa ktoś jeszcze takiego Denona - bo nie mam instrukcji co do ustawień (8 latek temu gdy kupiłem go to ustawiłem i nie pamiętam jak teraz ustawić pod 5.1)?
Pozdrawiam
 
Do góry