Avid Studio

vienna1980

Member
Bez reklam
witam,
mam pytanie do vienna1980ja używam Pinnacla 14. Być może zakupiłbym Avida, Może w skrócie opisałbyś różnice między tymi programami i określiłbyś co powoduje że Avid jest lepszy?
Karta ATI Rad 5450HD chyba nie będzie Twoich problemów.

Pod tym linkiem masz przedstawione róznice pomiędzy Avidem a Pinnacle,znajdują się na samym dole strony
Pinnacle Studio | Sklep internetowy z oprogramowaniem | Omegasoft.pl

Również obsługa tego programu jest nie taka sama jak w Pinnacle,różnice trochę są .Warto zrobić aktualizację z Pinnacle do Avida,gdyż nie kosztuje tak dużo taka aktualizacja jak kupno osobno Avida.
 

Andrzej1964

New member
Obraz znika na Pauzie

Wrzuciłem plik video na oś czasu. Jest poprawnie odtwarzany i widoczny. Ale po zatrzymaniu po kliknięciu w pauzę obraz znika.Oczywiście nie ma wówczas mowy o jakimkolwiek montażu, przycinaniu klipu. Czy ktoś wie jak to naprawić? To wersja trial. Karta nvidia gforce 540.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Uaktualnij kartę graficzną do najnowszej wersji i powinno wszystko grać też miałem kiedyś podobny problem jak Twój i po aktualizacji sterowników do najnowszej wersji problem znikł.
 

Trezor

New member
W dupie z tym Avidem znowu mam problem specjalnie ściągnąłem wersje testową i od nowa wywala komunikat że program Avid Studio przestał działać przy uruchamianiu więc już sam nie ki ch....... są z tym problemy.

Sterowniki od grafiki najnowsze CCC 12.3 co mogę jeszcze wykluczyć?? Dodam iż specjalnie postawiłem świeży system z samymi sterownikami od grafiki i to samo jest :/

Najlepsze jest to że w trybie awaryjnym Avid działa.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Przeczytaj dokładnie wszystkie posty od samego początku a znajdziesz rozwiązanie napisane przez moją osobę,też miałem ten problem i go rozwiązałem.
 

Trezor

New member
Wiesz co czytałem po kilka razy w trybie normalnym po kolei wyłączałem aplikacje działające w tle i dupa dalej to samo :/

Co do sterowników najnowszych to mam do płyty, bios, dźwięk, grafika itd.... więc nie wiem gdzie mam szukać przyczyny. Najlepsze jest to że na gołym systemie to samo jest a w trybie awaryjnym działa więc chyba jakąś usługa ale jaka ??
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Spróbuj zrobić tak jak napisałem

Na dole po prawej stronie pulpitu klikamy w ikonę karty graficznej Nvidii,a jeśli jej nie mamy to obok otwieramy pasek ukrytych ikon paska i klikamy dostosuj i ustawiamy ikonę karty,aby się pojawiła na pasku pulpitu.

Następnie klikamy na ikonę karty Nvidii na pasku i wybieramy NVIDIA Control Panel. Wybieramy po lewej stronie Zarządzanie ustawieniami 3D.

Wybieramy ustawienia programu.
Następnie wybieramy program do dostosowania,następnie naciśnij DODAJ i znajdź zainstalowany plik Avida na dysku,jak go już znajdziesz to otwórz go i poszukaj pliku NG Studio i ustaw go jako główny plik do dostosowania.

Następnie poniżej w punkcie 2. wybierz preferowany procesor dla tego programu i ustaw go tak
użyj globalnego ustawienia-wybór automatyczny.zintegrowana.

następnie naciśnij zastosuj i od tej pory ten plik nie będzie kolidował z kartą graficzną.

Myślę że dacie sobie radę zeby to ustawić ,gdyż jest to naprawdę bardzo proste.
 

Trezor

New member
Tylko że ja nie mam NV a HD 6870 :D żeby było śmieszniej wywaliłem stery od AMD i odpaliłem system normalnie dalej to samo tylko mi działa w trybie awaryjnym.


i5-2500k@5Ghz i 16GB DDR3 + Samsung SSD 830 więc problemów z obróbką być nie powinno.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
A spróbuj zainstalować sterowniki do swojej karty graficznej i następnie wejść w menu tej karty graficznej i ustawić tak jak napisałem już powyżej żeby program Avid studio pracował na zintegrowanej karcie graficznej,a nie na karcie HD 6870.A jeżeli to nic nie da to wydaje mi się że coś jest z Windowsem,bo jeżeli w trybie awaryjnym Ci dziala,a wtedy są wyłączone niektóre funkcje systemu,a w trybie normalnym nieprawidłowo Avid działa to tu bym szukał przyczyny.Spotkałem już się z tym że nawet antywirus Kasperski kolidował z Avidem i trzeba było zmienić antywirus żeby Avid działał prawidłowo.Może być też tak że trial Avida ma uszkodzony plik lub nie w pełni dobrze się zainstalował i dlatego dobrze nie działa.Szkoda że nie masz licencji na Avida bo wtedy można by to odrzucić co przed chwilą napisałem.Naprawdę nic mi na razie nie przychodzi nic innego do głowy w czym mógłbym Ci pomóc.
 

Trezor

New member
W CCC od AMD jest profil do gier i nic innego nie ma zresztą Avid nawet nie działa bez sterowników od AMD w trybie normalnym. Więc chyba pozostaje się wina systemu tylko kurde wcześniej na tej samej wersji systemu działało :/ Nawet na integrze HD 3000 nie działa :/ tylko tryb awaryjny
 

Andrzej1964

New member
Avid utrudnia życie czyli jednak Sony Vegas

Czytałem te posty wcześniej, ale utknąłem w tej procedurze na ustawieniu pliku NG Studio jako głównego do dostosowania. Nie wiem dosłownie jak to zrobić. Klikam w plik, zaznaczam i nic. Nie wiem jak zrobić, by został ustawiony jako główny plik do dostosowania. Poza tym, przynajmniej u mnie, żeby dostać się do control panel NVIDIA trzeba kliknąć prawym klawiszem myszy na ekranie i w ten sposób objawia się do niego dostęp.

Mam aktualne sterowniki karty graficznej i to też nie pomaga. Ściągnąłem sobie Vegas Movie Studio HD 11 - trial - i chodzi jak złoto. A avid jest na tyle poważnym programem i na tyle jest to poważna firma, że nie powinno być sytuacji, że wgrywam program - nawet jeśli to trial - by coś nie grało, i żeby nie było wiadomo co to jest. Po to jest trial, żeby sprawdzić program. Być może nie byłoby tego problemu, gdyby zainstalować pełną wersję, ale w takiej sytuacji trudno ryzykować wydanie 500 zł, by się o tym przekonać. I jak widzę, to nie tylko mój problem więc błąd tkwi chyba w Avidzie. Zresztą od lat w mojej firmie, w której profesjonalnie używa się avida (tego w wersji dla profesjonalistów) zawsze były jakieś problemy z avidem. No i jeszcze to, że w Hollywood montują na avidach. Czyli jak się zmontuje coś na Adobe Premiere czy też Sony Vegas to już nic z tego fajnego nie wyjdzie jak rozumiem....

Jednym słowem (w podobnej kwocie i możliwościach) - z braku wyboru - Sony Vegas.
Pozdrawiam.


Spróbuj zrobić tak jak napisałem

Na dole po prawej stronie pulpitu klikamy w ikonę karty graficznej Nvidii,a jeśli jej nie mamy to obok otwieramy pasek ukrytych ikon paska i klikamy dostosuj i ustawiamy ikonę karty,aby się pojawiła na pasku pulpitu.

Następnie klikamy na ikonę karty Nvidii na pasku i wybieramy NVIDIA Control Panel. Wybieramy po lewej stronie Zarządzanie ustawieniami 3D.

Wybieramy ustawienia programu.
Następnie wybieramy program do dostosowania,następnie naciśnij DODAJ i znajdź zainstalowany plik Avida na dysku,jak go już znajdziesz to otwórz go i poszukaj pliku NG Studio i ustaw go jako główny plik do dostosowania.

Następnie poniżej w punkcie 2. wybierz preferowany procesor dla tego programu i ustaw go tak
użyj globalnego ustawienia-wybór automatyczny.zintegrowana.

następnie naciśnij zastosuj i od tej pory ten plik nie będzie kolidował z kartą graficzną.

Myślę że dacie sobie radę zeby to ustawić ,gdyż jest to naprawdę bardzo proste.
 

Trezor

New member
Problem signature:
Problem Event Name: CLR20r3
Problem Signature 01: avidstudio.exe
Problem Signature 02: 1.1.0.2887
Problem Signature 03: 4dd58aa2
Problem Signature 04: PresentationCore
Problem Signature 05: 3.0.0.0
Problem Signature 06: 4b595103
Problem Signature 07: 5019
Problem Signature 08: 0
Problem Signature 09: System.TypeInitialization
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.48
Locale ID: 2057

Jak ktoś jest taki mądry to niech mi spróbuje pomóc.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Napewno legalna wersja Avida nie sprawiała by tyle kłopotów z taką ilością wywalonych komunikatów z błędami,coś mi się wydaje że masz zainstalowany trial z błędami lub masz piracki plik który ma jakieś usterki.Bo nie chce mi się wierzyć ze to wina twego kompa.
Jeżeli tak Ci zależy zafunduj Sobie legalną wersję Avida,a jeżeli nie chcesz to daj sobie z tym Avidem spokój,gdyż zauważyłem że borykasz się z nim już od dłuższego czasu.Osobiście sam posiadam Avida i nia zaprzeczę że nie jest to program doskonały jeżeli chodzi o stabilnośc pracy na tym programie,pod tym względem Sony Vegas Pro 11 który też posiadam jest o niebo lepszy pod względem stabilności od Avida.
Ale Avid mimo tego jest programem który warto posiadać,gdyż można z niego zmontować ciekawy film.Z tego co słyszałem jeszcze w tym roku ma wejść nowa wersja Avida 2.0 i być może poprawią twórcy tego programu wszystkie niedoskonałości wersji 1.1 i Avid stanie się programem w pełni profesjonalnym.
 

leonid113

Member
Witam. Przeszedłem z Pinnacla Studio na Avida i dlatego moje pierwsze pytanie odnośnie tego programu to: pracowałem z tym programem na systemie Windows XP pro. i wszystko było OK.Od paru miesięcy pracuję na Windows 7 ULTIMATE 64 bit i tu mam problem bo gdy chciałem importować materiał analogowy za pomocą karty pinnacle PCI 700 z magnetowidu do kompa to mój komp mi się zawiesza lub wykłada pokazując niebieski ekran z napisami :(. Reszta importów działa.Instalowałem najnowsze sterowniki pod wersję 64 bitową i nic to nie daje.Kompa mam chyba dość mocnego bo już na Intel Core I7 3,4 GHz 2600K pamięci 16 G ram płyta Asus.Za podpowiedzi z góry dziękuję.Poza tym program AVID jest OK i moim zdaniem pliki po renderingu są o wiele lepsze niż w Pinnacle 14 na którym pracowałem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:p
Dość intrygujące stwierdzenie. Avid robi ciekawe fimy :lol:

Ale jak najbardziej prawdziwe.
Zrobienie połowy tego za pomocą innych edytorów np Sony Vegas jest prawie niemozliwe dla amatora folmowca nie będącego fanem Linuxa :p:bober::x

Oczywiscie nie mam nic przeciwko Linux czy Sony Vegas.
Jednemu sie podobaja blondynki a drugiem cos innego i tyle.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam. Przeszedłem z Pinnacla Studio na Avida i dlatego moje pierwsze pytanie odnośnie tego programu to: pracowałem z tym programem na systemie Windows XP pro. i wszystko było OK.Od paru miesięcy pracuję na Windows 7 ULTIMATE 64 bit i tu mam problem bo gdy chciałem importować materiał analogowy za pomocą karty pinnacle PCI 700 z magnetowidu do kompa to mój komp mi się zawiesza lub wykłada pokazując niebieski ekran z napisami :(. Reszta importów działa.Instalowałem najnowsze sterowniki pod wersję 64 bitową i nic to nie daje.Kompa mam chyba dość mocnego bo już na Intel Core I7 3,4 GHz 2600K pamięci 16 G ram płyta Asus.Za podpowiedzi z góry dziękuję.Poza tym program AVID jest OK i moim zdaniem pliki po renderingu są o wiele lepsze niż w Pinnacle 14 na którym pracowałem.

Prawdopodobnie Win 7 64 bit ma kłopoty ze sterownikami do karty Pinnacle 700.
Pewnie będziesz musiał kupić (ciekawe gdzie) bardziej współczesny VideoGrabber(karta do magnetovidu) :x


Mozesz też najpierw nagrać z magnetowidu na płytę DVD
a to juz AVID "łyknie"

Mozesz też poszukać do Twojej karty sterowników dla Win 7 64bit
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Dziś dostałem e-maila że firma Corel przejęła linię produktów Avid Studio oraz Pinnacle,nie wiem czy się cieszyć z tego czy nie.

Co o tym sądzicie?

Chociaż jak kilka lat temu firma Sony przyjęła linię produktów amerykańskiej firmy to stworzyła bardzo dobrze rozwijający się program Vegas. I z tego co mi wiadomo to wyszło to na dobre.
 
Do góry