Avid studio

leonid113

Member
Witam koledzy.Założyłem nowy temat bo przeszedłem z Pinnacla Studio na Avida i myślę ,że znajdą się tu ciekawe spostrzeżenia odnośnie tego programu.Zapewne parę osób już pracuje na tym programie i dlatego moje pierwsze pytanie odnośnie tego programu to: pracowałem z tym programem na systemie Windows XP pro. i wszystko było OK.Od paru miesięcy pracuję na Windows 7 ULTIMATE 64 bit i tu mam problem bo gdy chciałem importować materiał analogowy przez kartę pinnacle PCI 700 to mój komp mi się zawiesza lub wykłada pokazując niebieski ekran z napisami :(. Reszta importów działa.Przypuszczam, że to może brak sterowników pod wersję 64 bitową i dlatego proszę kolegów o podpowiedzi skąd takie sterowniki można pobrać bo na oryginalnej płycie mam tylko pod XP wersję 20.19.0 z 21.11.2006r.Kompa mam chyba dość mocnego bo już na Intel Core I7 3,4 GHz 2600K pamięci 16 G ram płyta Asus.Za podpowiedzi dziękuję.Poza tym program jest OK i moim zdaniem pliki po renderingu są o wiele lepsze niż w Pinnacle 14 na którym pracowałem.
 
Ostatnia edycja:

leonid113

Member
Kamera nie ma bo to kamera Panasonica 3D na kartę pamięci.To nie ma znaczenia w moim poście gdyż nie wiem czy Pan wie ale ta karta Pinnacle o której piszę ma tzw.blu boksa przez którego można importować materiał analogowy.W moim przypadku podłączony mam magnetowid S-VHS poprzez czincze.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Kamera nie ma bo to kamera Panasonica 3D na kartę pamięci.To nie ma znaczenia w moim poście gdyż nie wiem czy Pan wie ale ta karta Pinnacle o której piszę ma tzw.blu boksa przez którego można importować materiał analogowy.W moim przypadku podłączony mam magnetowid S-VHS poprzez czincze.


Wkładasz kartę do komnputera i kopiujesz klipy filmowe do jakiegoś folderu.
Potem wstawiasz te klipy, z tego folderu na lokalnym HD, do AVID-a z tego folderu i już.

Ja tak robie i nawet nie wiedziałem, że mogą być z tym jakiekolwiek problemy.:krol:


FireWire, Blu boxy, VHS czy czincze to technologie jaskiniowe. Nawet nie zartuj ze zamierzasz je stosować.
 
Ostatnia edycja:

leonid113

Member
Widzę,że chyba sie nie zrozumieliśmy.Chodzi mi cały czas o import analogowy za pomocą karty Pinnacle PCI 700 do Avida przy zainstalowanym systemie Windows 7 64 bity.Tak jak pisałem powyżej prz systemie Windows XP nie było problemu z importem.Problem powstał przy 7 64 bit.Żródło sygnału tu jest bez znaczenia bo gdy daję przechwytuj to wykłada mi się i zawiesza komp.Podejrzenia moje to brak sterowników tej karty pod Windowsa 7 64 bitowego.Może ktoś z Was takie ma to będę wdzięczny.Datę moich podałem w pierwszym moim poście.
 

leonid113

Member
Niestety to samo :( Doczytałem się, żę ta karta jest kompatybilna z Windowsem 7 ale czy 64 bitowym?? a jeśli tak to gdzie sterowniki od producenta?
 
Ostatnia edycja:
Do góry