Avermedia Live Gamer HD HDCP

Chmiel9

New member
Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum także prosiłbym o wyrozumiałość :)
Zakupiłem produkt avermedia live gamer hd, no i niestety mam problem. Hdcp a dokładniej chodzi o to że nagrywarka po wykryciu sygnału hdcp blokuje możliwość nagrywania filmów. Na xboxie nie mam tego problemu bo xbox nie wysyła sygnału z hdcp. Myślałem od podłączeniu przez kabel commponent ale live gamer hd ma tylko input i output hdmi. Czytałem dosyć dużo hdcp i słyszałem że da się to jakoś ominąć, np. za pomocą konwertera dvi+audio to hdmi. Kabel hdmi z końcówką dvi wchodzi do konwertera a wychodzi kabel hdmi do live gamer hd.
W opisie jednego produktu piszę że output hdmi wychodzi razem z hdcp 1.2 oraz że jest zgodny z technologią hdcp. Co myślicie o tym? Nie chcę wydawać pieniędzy w błoto a chce ominąć jakoś to hdcp. Proszę wasz o pomoc :-D
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum także prosiłbym o wyrozumiałość :)
Zakupiłem produkt avermedia live gamer hd, no i niestety mam problem. Hdcp a dokładniej chodzi o to że nagrywarka po wykryciu sygnału hdcp blokuje możliwość nagrywania filmów.
Jeśli zakupiłeś go z myślą o nagrywaniu filmów, to zwróć ten produkt i kup inny - właściwy. Na przykład ten.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Urządzenie, które kupiłeś nie nadaje się do przechwytywania obrazu z niczego co chroni sygnał protokołem HDCP. Zapomnij więc o zgrywaniu z odtwarzaczy Blu-Ray, czy nawet gier z PS3. Kupiłeś po prostu jakieś budżetowe urządzenie, którego producent nie zapłacił licencji HDCP nawet na oglądanie... a teraz chcesz aby ktoś je zhakował by działało tak, jak pełnowartościowe produkty... zapomnij.
 

Chmiel9

New member
Jest zapewne jakaś opcja obejścia protokołu hdcp. Tak jak tutaj na filmie kolega ma konwerter dvi to hdmi i jakimś sposobem hdcp znika z outputu hdmi.
Avermedia Live Gamer HD Review and Final Impressions - YouTube
Myślałem o tym konwerterze ale nie wiem czy będzie działał :
4W Konwerter HDMI DVI+Optical+Coaxial Audio ontech (2353909207) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Albo jakiś sposób aby podpiąć kabel commponent do hdmi inputu w live gamer hd. Z blue-ray nei będę korzystał także tu nawet nie ma rozmowy, a co do oglądania to oglądać można jednak recentral blokuje możliwość nagrywanie filmów.Nie mówię o zhakowaniu sprzętu ale o obejściu w jakiś sposób aby konsola nie wysyłała sygnału hdcp.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jest zapewne jakaś opcja obejścia protokołu hdcp. Tak jak tutaj na filmie kolega ma konwerter dvi to hdmi i jakimś sposobem hdcp znika z outputu hdmi.
Avermedia Live Gamer HD Review and Final Impressions - YouTube
Myślałem o tym konwerterze ale nie wiem czy będzie działał :
4W Konwerter HDMI DVI+Optical+Coaxial Audio ontech (2353909207) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Jak chcesz, to możesz jeszcze trochę pieniędzy wyrzucić na niedziałające urządzenia.
 

orubat

New member
Wypróbuj kabel iHDMI, znajdziesz go na Allegro, niestety nie dam sobie ręki uciąć, czy działa ze wszystkimi urządzeniami, ale jak chcesz kup i sprawdź.
 

Chmiel9

New member
Kabel ihdmi działa tylko i wyłącznie z ps3 fat. Pomóżcie bo nie wiem co robić :sad: potrzebuję ominąć to hdcp a nie chcę wydawać kasy w błoto.
 

noman75

New member
hmmm.kombinacje alpejskie jakies..sama karta faktycznie nie umozliwi nagrywanie zabezpieczonych plyt,ale wysatrczy zastosowac pewien trick.odpal sobie obraz z konsoli i daj na full..odpal frapsa albo bandidcama i tyle..nagrywasz w idealnej jakosci widok z okna z dzwiekiem..proste? dziala
 
Do góry