AVCHD - Edycja natywna w Premiere Pro 2.0 z wtyczkami

MichuMac

New member
Od czasu gdy używam kamery SONY SR1E (czyli od ponad pół roku) szukam informacji o możliwosciach edycji natywnej plików AVCHD. Z wątku Pliki AVCHD - co z nimi robić? wynika, że nikt z uczestników dyskusjii nie próbował korzystać z Adobe Premiere Pro 2.0 z wtyczka Mainconcept MPEG HD PRO 2.0.1. Ta wersja wtyczki jest dostępna co najmniej od początku roku. Dzis rozpoczynam próby z nowym softem. Mam nadzieję, że znajdą się osoby, które mają dowiadczenie w edycji AVCHD w taki własnie sposób.
Pierwsze pytanie które przychodzi mi do głowy to:
1. Jakie bedą najlepsze ustawienia bitrate dla exportu AVCHD, jesli pliki były nagrane przy ustawieniach HQ (około 9Mb/s). Chcialbym użyć takich ustawień, aby nie dochodziło do niepotrzebnego ponownego renderowania w sytuacji, gdy nie jest to konieczne.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Czekamy na choćby wstępne informacje z doświadczeń z tym softem - czy taka opcja bez przekodowywania AVCHD jest dostępna? Jakoś nigdzie się nie spotkałem z informacją o takiej możliwości a to byłoby bardzo interesujące.
 

MichuMac

New member
Pierwsze proby

Dopiero rozpocząłem proby z wtyczka Mainconcept.
http://www.mainconcept.com/site/?id=7862
Nie jestem profesjonalistą, dlatego trudno mi ocenić czy rzeczywiscie jest to natywna edycja. Na chłopski rozum mogę stwierdzić, że wydaje mi się, że edytuje natywnie, gdyż mam tylko kilka fps edytując realtime.. Materiał HD który jest przekodowany na cos mniej obciążającego chodzi mi płynniej.
Tak czy owak importuje AVCHD i exportuje AVCHD.
Utknąłem jednak w miejscu z powodu dźwięku. Nie podejrzewałem, że Adobe Premiere nie potrafi edytować Dolby Digital i mam problem z exportem pliku, aby uzyskać M2TS zgodny choćby z Picture Motion Browserem dostarczonym z kamerą.
Mam plan, aby exportować osobno video i dźwięk, zamienic dźwiek na DD potem zmuxować.. Do tego muszę dopiero dojsć, bo jestem trochę swieży w tej dziedzinie.

Wydajnoscia premiere sie na razie nie przejmuje. Czytalem, ze mozna pracowac na plikach standard definition a potem podstawic odpowiedniki HD przed exportem. Jeszcze nie wiem jak to sie robi, ale przyjdzie pora i na to.
Teraz musze znalezc info jak to sie zamienia na DD i potem muxuje.
Jesli ktos ma Premiere Pro proponuję sciagnac demo Mainconcepta i wyprobowac.
 
Do góry