Avance omega 503 - czym zastąpić?

Buti

New member
Cześć.
Już od chyba 8 lat posiadam moje wolnostojące omegi, natomiast nowy wzmak napędza je 3 lata. Zastanawiam się czy nie udoskonalić mojego systemu audio. Wzmak by został a kolumny mogłyby być zastąpione czymś lepszym. Obecnie nie jest źle, jednak po kilku latach słuchania muzyki zauważa się pewne niedoskonałości.

Kolumny posiadają dwa basrefleksy z tyłu - i tu jest chyba problem. Stojąc blisko ściany (0,5 do 1 m) pojawia sie coś co nazwę "zdudnionym silnym basem". Szczególnie przy rockowych perkusyjnych zagrywkach lub czymś mocniejszym. Przy porównaniu nowego zestawu zabrzmiało by pewnie coś z płyty (Dio "Lock up the wolves").

Są jakieś kolumny z bas refleksem z przodu (bez takiego z tyłu), które mogłyby zabrzmieć łądną średnicą i wysokimi tonami jak moje obecne i jednocześnie zapewnić konturowy, silny niski bas?

Dodam tylko że budżet w okolicach 2000zł. Pokój 3,5x3,5 metra ale nie zabudowany meblami i miejsce jest.
Dzięki z góry.
 
Ostatnia edycja:

Window

New member
Witaj. Avance Omega to bardzo dobre kolumny!Nawet obecnie zastosowane w nich przetworniki nie rażą, a wręcz przeciwnie Vify brzmią i wyglądają super. Z doborem kolumn do 2000 i w dodatku z bassrefleksem z przodu moze byc poroblem. Ja bym widzial w Twoim pokoju jakies skromne monitorki np B&W CM1 - male lecz przy tym piękne no i jak posluchasz to będziesz oczarowany! Zobacz tez Eposy M12i. Niestety jest pewien mankament fnansowy...do monitorów trzeba doliczyc koszty przyzwoitych podstawek...Mimo wszystko uważam, że to dobry wybór i przeskok o conajmniej klasę w górę! Pozdrawiam
 

Buti

New member
Eposy... ciekawa propozycja. Tylko czy to ma bas reflex z tyłu (tego bym nie chciał)? Chętnie bym posłuchał bo miałbym rozeznanie czy potrafią zagrać basem lepszym od moich obecnych omeg.

Nitdy nie rozważałem monitorów. Lubię jak coś stoi na podłodze ale jestem otwarty na zmiany... jeśłi tylko zmiany na lepsze.

Są jeszcze jakieś propozycje?
Może lepiej gdyby ten wątek znalazł sie w kategorii "stereo"...
 

Buti

New member
Byłem dziś na odsłuchu w Katowicach - salon Audio Styl.
Żródła testowe: NAD 355BEE i CD NAD 540.

Testowane kolumny:
ESA vivace 1,
Kef iq70
Canton 607DC,
Focal chorus 714.

ESA vivace 1 - wg mnie najciekawsza pozycja. Muzykalne kolumny, z dobrze kontrolowanym basem. Jest tam gdzie być powinien. Do mojego pokoju w sam raz idealna tylko niestety jest już nieprodukowana i brak możliwośći wyboru koloru a cena... cena wydaje sie być przesadzona właśnie z tych powodów. Posłuchałbym czegoś z produkowanej serii ESA vivace xt2 ale nie była dostępna a kupiłbym używane vivace 1 w rozsądnej cenie i zadbane gdyby była okazja.
Nie będę się rozpisywał jakie na mnie wrażenie zrobiła reszta. Jedynie czego warto tu dłużej posłuchać to w mojej ocenie Kef iq70 i Canton (mi ten jakoś nie podszedł mimo, że stawiany jest na dużo wyższej półce). A po 10 sekundach słuchania muzyki w jakiej gustuję na focalach zmęczony byłem ich nieprzyjemnym basem i to było ostatnie ich 10 sekund.
Pozdro.
 

Window

New member
Hej. No lekcje odrobione to cieszy:) Koniecznie posluchaj jeszcze Eposow oraz malych Bowersow!! Nie wiem jakiej muzyki najczesciej sluchasz i co cenisz w dzwieku ale powyzsze propozycje powinny zdegradowac Esy...Sluchalem kiedys modelu Vivace, fajne naturalne brzmienie ale calosciowo w stosunku do Avanca to niewielki skok. Atutem monitorow jest stereofonia no i to magiczne znikanie glosnikow a takze powinny sie lepiej czuc w Twoim pokoju (mam tutaj na mysli rowniez mniejszy odstep od sciany mimo wylotu z tylu). Pozdrawiam i zycze przyjemnosci w szukaniu:)
 

grek3

New member
ja wogóle nie wiem o co chodzi? masz avance które nawet o półkę wyżej grają na równi czyli do 3000-4000zł a chcesz znaleźć coś lepszego za 2000zł...powodzenia... no chyba że używane....natomiast jest sposób na pobrzmienie w omegach duuuuużo tańszy niż 2000zł i w dodatku poprawi wielle w tych konstrukcjach.
Po pierwsze możesz zatkać jeden z basreflexów szmatką i odsłuchiwać, po drugie zmieniasz całą elektronikę głośników od cewek po kondensatory o tych samych parametrach ale o kilka klas lepsze koszt 400zł i cieszysz się "nowymi avansami o 3 klasy lepiej grającymi z pełną kontrolą basu:grin:
 
Do góry