autostart tv po hdmi - jak to wyłączyć?

sebeq76

New member
posiadam tx-p42g20, do niego jest podłączony odtwarzacz dvd pioneer kablem hdmi.
jak włączam sam odtwarzacz dvd np. żeby posłuchać muzyki to włącza mi się automatycznie tv. jak tylko chcę posłychać muzyki to bez sensu, zeby yv był właczony, ale jak go wyłączam, to wyłącza się też automatycznie odtwarzacz dvd.
czy jest jakaś możliwość aby ustawić tv, żeby się nie włączał razem z dvd? ew. tak,. żeby wyłączać sam panel - tzn., niech tv sobie chodzi, ale panel niech nie świeci i nie żre prądu.

pozdrawiam,
sebeq
 

Pelikan

New member
ja mam podobny problem z P50VT20
Po wlaczeniu TV odpala sie z sygnalu z anteny naziemnej po czym po chwili dopiero przelacza sie na sygnal z CYFRY.
Mozna jakos temu zaradzic ?
 

ami68

New member
ja mam podobny problem z P50VT20
Po wlaczeniu TV odpala sie z sygnalu z anteny naziemnej po czym po chwili dopiero przelacza sie na sygnal z CYFRY.
Mozna jakos temu zaradzic ?

Wg mnie nie jest to podobny problem. "tryb hotelowy" i definiujesz z którego wejścia ma startować TV i po problemie.
 

Lendziu

New member
naciśnij na pilocie tv przycisk viera link i w dolnej opcji masz włączone kino domowe, jak naciśniesz w prawo to przełączy Ci się na telewizor.. Nie powinno już się nawzajem śledzić..
Ewentualnie pogrzeb jeszcze w Menu > Konfiguracja > Ustawienia połączeń.. Ja mam w s20e:
- viera link - wł
- q-link - av
- wyjście av1 - monitor
- samoczynne włączanie - wył
- samoczynne wyłączanie - wł
- energooszczędny stan gotowości - wł
- autointeligentny stan gotowości - wył

Najpierw wypróbuj drugą możliwość w menu konfiguracja.. jeśli to nie pomoże to może ten pierwszy sposób zadziała.. powodzenia..
 
Do góry