Automatyczne włączanie DENON AVR-2100

maku99

New member
Nie wiem czy to coś pomoże ale x2000 z samsungiem serii F działa ok -> włącza/wyłącza się razem z TV.
Jest też tak, że jeśli w opcjach denona wyłączymy Sterowanie HDMI to a następnie "ręcznie" wyłączymy ampli to przechodzi całkowicie w tryb OFF (dioda się nie świeci).
Przy włączonej opcji Sterowanie HDMI itp. - zarówno jak wyłączymy denka "ręcznie" czy wyłączy go TV ampli przechodzi w 'stand by' (czerwona dioda się świeci
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy to coś pomoże ale x2000 z samsungiem serii F działa ok -> włącza/wyłącza się razem z TV.
Jest też tak, że jeśli w opcjach denona wyłączymy Sterowanie HDMI to a następnie "ręcznie" wyłączymy ampli to przechodzi całkowicie w tryb OFF (dioda się nie świeci).
Przy włączonej opcji Sterowanie HDMI itp. - zarówno jak wyłączymy denka "ręcznie" czy wyłączy go TV ampli przechodzi w 'stand by' (czerwona dioda się świeci

Jak wdać to kwestia serii bo w opcjach obu tv nie znalazłem nic poza Anynet co odpowiadałoby za funkcje sterowania.
 
Ostatnia edycja:

maku99

New member
Jeśli komuś zależy to mam jeszcze ES5500 (chyba bez ARC) i mogę spróbować to przetestować. (Jeśli niekoniecznie, to nie będę się fatygował z przenoszeniem :) )
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jeśli komuś zależy to mam jeszcze ES5500 (chyba bez ARC) i mogę spróbować to przetestować. (Jeśli niekoniecznie, to nie będę się fatygował z przenoszeniem :) )

Ja też swój przenosiłem :D. Taka ciekawość. Każda cenna uwaga będzie mile widziana choćby dla innych posiadaczy Samsungów. Ale jeśli to duży kłopot to nie ma sprawy.
 

Dunik

New member
Widzę ,że jest zainteresowanie tematem więc podam parę uwag.

1. Funkcja Anynet+

Cytat z instrukcji obsługi TV.

"Funkcja Anynet+ pozwala na sterowanie pilotem do telewizora wszystkimi
podłączonymi urządzeniami firmy Samsung obsługującymi tę funkcję. Funkcja
Anynet+ może być wykorzystywana tylko w przypadku urządzeń firmy Samsung,
które ją obsługują. Aby upewnić się, czy urządzenie obsługuję tę funkcję, sprawdź, czy
umieszczono na nim logo Anynet+."


DENON AVR-X2100 nie posiada logo Anynet+ więc, może nie wspierać tej funkcji, lub może być nie całkowicie kompatybilny.

Pytanie dla znawców czy Anynet+ to, to samo co CEC ?

2. Przełączanie i wykrywanie urządzeń Anynet +

Cytat z instrukcji obsługi TV.

"Przełączanie pomiędzy urządzeniami Anynet+
1. Naciśnij przycisk TOOLS, aby wybrać opcję Anynet+ (HDMI-CEC). Następnie
naciśnij przycisk ENTERE, aby wybrać opcję Lista urządzeń.
Jeśli nie możesz znaleźć wybranego urządzenia, wybierz polecenie Odśwież,
aby odświeżyć całą listę.
2. Wybierz urządzenie i naciśnij przycisk ENTERE. System przełączy się na
wybrane urządzenie.
Menu Lista urządzeń pojawi się tylko wtedy, gdy opcja Anynet+ (HDMICEC)
w menu System jest ustawiona na Włączone.

●● Przełączanie na wybrane urządzenia może potrwać do 2 minut. Nie można
przerwać procesu przełączania.
●● W przypadku wybrania trybu pracy z urządzeniem zewnętrznym poprzez
wciśnięcie przycisku SOURCE nie można korzystać z funkcji Anynet+.
Dlatego telewizor do pracy z urządzeniem systemu Anynet+ należy
przełączać za pomocą funkcji Lista urządzeń."


U mnie w momencie wykrywania urządzeń Anynet+ (Tols - Anynet+ - Lista urządzeń - odśwież ) podczas odświeżania wykrywany jest DENON, jednak po zakończeniu procesu nie ma go na liście urządzeń .

I pewnie dlatego.

Cytat z instrukcji obsługi TV.

"W przypadku wybrania trybu pracy z urządzeniem zewnętrznym poprzez
wciśnięcie przycisku SOURCE nie można korzystać z funkcji Anynet+.
Dlatego telewizor do pracy z urządzeniem systemu Anynet+ należy
przełączać za pomocą funkcji Lista urządzeń."


a na liście nie ma DENON-a.

3. Odbiór dźwięku przez odbiornik.

Cytat z instrukcji obsługi TV.

"Odbiór dźwięku przez odbiornik
Istnieje możliwość odbierania dźwięku poprzez odbiornik (np. zestaw kina
domowego) zamiast przy użyciu opcji Telewizyjne.
1. Wybierz opcję Odbiornik i ustaw ją na Włączone.
2. Naciśnij przycisk EXIT, aby zamknąć menu.
Odbiorniki, które obsługują wyłącznie dźwięk, mogą nie być obecne na liście
urządzeń.
Odbiornik zadziała prawidłowo wyłącznie po połączeniu wejścia optycznego
odbiornika i wyjścia DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) w telewizorze.
Kiedy odbiornik (np. zestaw kina domowego) jest włączony, emitowany
będzie dźwięk przesyłany przez złącze optyczne telewizora. Gdy w
telewizorze wyświetlany jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu kina
domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy. Gdy źródłem jest
urządzenie cyfrowe podłączone przez HDMI, takie jak odtwarzacz DVD,
odbiornik będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk.
Urządzenie Anynet+ można podłączyć za pomocą kabla HDMI. Niektóre
kable HDMI mogą nie obsługiwać funkcji Anynet+."


W funkcjach Anynet+ co prawda pojawił się u mnie odbiornik i po włączeniu uruchamia się DENON, jednak nie jest to praktyczne rozwiązanie, bo włączenie jest jednorazowe. Po wyłączeniu odbiornik ustawia się automatycznie na wyłączony i procedurę trzeba powtarzać.

Jak do tej pory niestety niestety nie udało mi się zmusić mojego DENON-a AVR-X2100 do włączenia się razem z SAT czy TV, ale jak widzę temat jest rozwojowy.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maku99

New member
Powiem szczerze, że ja nic nie ustawiałem. Podpiąłem TV z ampli kablem HDMI 1.4 i działa wszytko, bez żadnych kombinacji. Pilotem od TV mogę tez sterować funkcjami w ampli - głośnośc to wiaodmo ale tez chodzić po menu itp - fajna sprawa bo ampli mam dość nisko umieszczony a czasem pilot od denka nie łapie a z TV łapie zawsze :)
podczas odświeżania wykrywany jest DENON, jednak po zakończeniu procesu nie ma go na liście urządzeń .
Denon jest widoczny na liście w momencie kiedy wyświelasz obraz z ampli tzn, np. spotify, albo jakiś sprzęt np. xbox (xbox->denon->TV). Jeśli masz bezpośrednio obraz z TV np. SAT to nie ma go na tel liście (Tools - Anynet+ - Lista urządzeń)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Niestety w D6400 i ES6100, które sprawdziłem jest tak jak opisał Dunik w ostatnich zdaniach i niestety nic się z tym nie zrobi.
 

piechu

Member
Bez reklam
Moim zdaniem to jest ograniczenie Samsunga (danych serii) i właśnie funkcji Anynet+. W przypadku mojego amplitunera oraz Samsunga serii C też nie ma możliwości włączenia TV i ampli - długo to rozgryzałem i nic z tego nie wyszło. Mój ojciec ma tv panasonica i ten sam ampli - tam włączanie obu urządzeń jednocześnie działa bezproblemowo.
Jeśli bardzo Ci zależy na takiej funkcjonalności to zawsze pozostaje zakup np. najtańszego pilota z serii Harmony i zaprogramowanie odpowiedniej aktywności :)
 
Do góry