Autokalibracja

mastax

New member
Witam mam taki problem zakupilem Ampli Nad T747 + głośniki B&W 8.Podlaczylem Tv i uruchomilem radio i co sie okazalo ze gra to bardzo cicho.
Poczytalem instrukcje i na necie poszukalem i rozpoczelem autokalibracje. W czasie testu ampli emituje sygnaly dzwiekowe ze z pokoju mozna uciekac!!! a po zakonczeniu nie wykrywa zadnych glosnikow!!!
Juz mieszalem glosnikami inic nadalto samo
Ogolnie muzyka z TV czy radio graja bardzo cicho już nie wiem jak mam kombinowac
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A zapisałeś na koniec autokalibracji te ustawienia. Nie wiem jak w NAD, ale u mnie w Onkyo musiałem potwierdzić na koniec czy zapisać dane ustawienia? Napisz do kolegi WiTT bo on ma NAD T748, więc będzie obeznany z tym sprzętem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Hmm, wywołany do tablicy ;)

Tak , u mnie w T748 również występuje auto kalibracja. Ja sobie ustawiłem parametry ręcznie, po prostu wziąłem miarkę w rękę i zmierzyłem odległości od miejsca w którym słuchałem do poszczególnych kolumn. Ustawiłem te odległości w ampli. Tylko należy pamiętać ze do każdego źródła możesz ustawić inny "preset", zapamiętane ustawienia. Wiec jeśli masz inny nr preset do każdego źródła to musisz konfiguracje wprowadzić - speaker settings. Raz ustawione załatwia temat.
Jeśli chodzi o mój AV, to radio i inne źródła (tv, BD, CD) grają głośno i wyraźnie. Ponadto nie odczułem potrzeby wyjścia z pokoju gdy był testowy szum :)
Jak masz jakieś pytania to pisz śmiało, postaram się podpowiedzieć.
 
Do góry