Auto kalibracja Audyssey

bumtarara

Member
Witam posiadam od kilku tygodni starszy model Marantz nr1504 z rocznika 2013 także jest używany, mając przedtem od nowości budżetowy model Pioneera VSX417S z kolumnami podłogowymi Koda nie pamiętam modelu ale też budżet, a więc jak mówiłem mam Marantza z małymi klockami wiszącymi Jamo E310 + subwoofer wiem że nie jest to szał ale różnica jest ogromna w jakości na korzyść Marantz+JAMO.....mam trochę problem z kalibracją, pokój 12m2 prostokąt po przeprowadzonej kalibracji dźwięk jest jakby bez tonów wysokich......fakt faktem w pokoju mam dużą narożną kanapę skórzaną w kształcie litery L ...dużą pufę i nic po za tym, mikrofon mam nie oryginalny za każdym razem robiąc kalibrację wychodzi co innego ale nadal dźwięk jest jakby było za mało wysokich tonów ale przestrzeń jest dobra, robiąc manualnie ustawienia brak przestrzeni ale słychać wysokie tony co polepsza dialogi czy możliwe że mikrofon psuje całą sprawę czy to wina praktycznie pustych ścian czy ktoś posiada ten ampli,
ustawienia jakie mi wyszły

Konfig głośników
frontowe - Małe
Centralny - małe
Subwoofer - tak
Surround - małe

odcięcie
frontowe -200Hz
centralny -200Hz
surround - 200Hz

ustawiłem ręcznie
front -100Hz
centralny - 40Hz
surround - 90Hz
i nadal centralny gra jak z pudła
basy
tryb subwoofera LFE
LPF dla LFE 120Hz
subwoofer gra dobrze ale centralny jak wspomniałem jest jak z pudła głoś stłumiony
 
Do góry