Auro-3D.

jojoro

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie tak. Każdy odtwarzacz czy to BR, CD, DVD, odtwarza płyty danego formatu. I nie ważne co na nich jest. Ważne, co będzie dekodować sygnał z nich wychodzący.
No niby tak ale ten sygnał trzeba jakoś przesłać. Z tego co wiem to różne wersje HDMI obsługują różna liczbę ścieżek audio oraz 4k z jakimiś HDRami itp. Dlatego pytam co jest godne polecenia bo widzę sprzęt w markecie za 400zl i jakiegoś Marantz za 4000zl. Oczywiście bliżej mi do tego taniego, bo nie potrzebuje dysków twardych itp. ale może warto kupić coś ciekawszego do 1000zl , a może nie ma sensu? W dobie streamingu jakoś nie przykładałem wagi w ogóle do filmów z płyty ale dla fajnych efektów auro3d chętnie bym coś fajnego posłuchał, również muzyki w natywnym auro.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No cóż, Kolego. Jeśli chcesz spać spokojnie, to pakuj full opcję - Reavon UBR-100. To odpowiednik słynnych OPPO. Nic lepszego nie znajdziesz. Na Twoim miejscu tak bym zrobił.
Ja sam mam „zwykły”, multiformatowy odtwarzacz BR – Cambridge Audio 751BD, przez który również mogę puszczać pliki z zewnętrznego dysku i mi starcza.
Generalnie, nie mam 4K. Więc jakieś HDRy i inne duperele mnie nie interesują i nie mam z tym problemu, dlatego w tym Ci nie doradzę. Popytaj w innych tematach. Ale owszem, mam Zidoo Z9X dla 4K i plików, które są dla mnie podstawą, nie płyty, a który w połączeniu ze starą plazmą FHD i Denonem X6700H w zupełności mi wystarcza. Jak plazma padnie, to będzie Oled, ewentualnie MiniLed. I tyle. Ja tam nie przeżywam. Bo dla mnie zawsze najważniejszy jest dźwięk.
A co do samej istoty dźwięku. Zawsze będzie on lepszy w przypadku muzyki, niż w wydaniu filmowym. Bo to dwa, zupełnie różne światy. A jakiż to dźwięk masz w filmie? Prawda jest taka, że to nic innego, jak efekty dźwiękowe (obok wizualnych), na które każdy się nastawia/napala. Ale nawet i tutaj, można doznać rozczarowania.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Naprawdę? To tylko potwierdza fakt, że wszystko dziś produkowane to chłam. Zawsze, wcześniej czy później, z czymś są problemy.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Z pewnych przyczyn (zainteresowanie tematem), postanowiłem pokazać produkt finalny, jakim jest PCB (laminat warstwowy) do naszego Super Splittera, który teraz został przez nas dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.
Jak widać, nie jest to już prostackie urządzenie do przełączania głośników, lecz znacznie bardziej wyrafinowane urządzenie. W tym przypadku jest to już komputer, z zintegrowanym sterowaniem przez Arduino. Jest to uniwersalna platforma, na bazie której można budować splittery, sterujące od 8miu do 14stu głośników, tak jak Super Splitter.

 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No, ciekawe. Tyle tylko, że np. w przypadku KickStartera, dotyczy to tylko kilkunastu krajów na Świecie. Oczywiście, nie ma w śród nich Polski. ;-)
 

P-U-M-A

New member
Naprawdę? To tylko potwierdza fakt, że wszystko dziś produkowane to chłam. Zawsze, wcześniej czy później, z czymś są problemy.
Swoją drogą widziałeś jak wygląda wnętrze tych playerów porównując je choćby do Oppo czy Panasonica?

Jedyna zaleta reavona nad panasoniciem to tematyka napisów do oryginalnych płyt
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Dobra. Teraz skapłem się, że w ustawieniach Denona jest jeszcze skala siły działania Auro3d. Nominalnie jest ustawione na 10 (max 16). Ustawiłem sobie na 16, to efekt surround teraz jest masakryczny!


Kolego od 2 tygodni bawię się z Auro 3D 11.2 :)
Proszę , podpowiedz mi gdzie są te ustawienia ? Mam 6700 H :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak więc, Yamaha dotrzymała słowa. :) Właśnie pobrałem broszurkę odnośnie implementacji Auro-3D w ich dwóch urządzeniach - RX-A8A, oraz RX-A6A. Już wcześniej analizowałem ich manuale, lecz coś mi nie pasowało. No i niestety okazało się, że wersja Auro u Yamahy oparta będzie „tylko” na czterech głośnikach. :-( No cóż. Pewnie nie wszyscy będą usatysfakcjonowani.



Przy okazji. Najnowsze cudeńko ze "stajni" StormAudio.

 
Ostatnia edycja:
Do góry