Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Cóż mogę powiedzieć. A nie mówiłem? Potwierdzasz tylko to wszystko o czym pisaliśmy my, użytkownicy Auro. No to fajnie, że zostałeś pozytywnie zszokowany. Ale najlepsze jeszcze przed Tobą. :)
A przy okazji. Masz już jakieś natywne treści Auro?
 
Ostatnia edycja:

SNiP3R

Member
Jeszcze nie. Ale co mi z nich, gdy jeszcze nie mam pełnego Auro3d. Ale obiecuje, Wam i Sobie, gdy sprzętowo będę przygotowany na ten format, to wtedy od razu pojawią się natywne produkcje. Już w sumie zaglądam na zagraniczne amazony i inne ebaje :D
 

P-U-M-A

New member
Dokładnie jest tak jak piszesz. Auro wygrywa zdecydowanie z dtsx i Dolby atmos w natywnych produkcjach. No i oczywiście jest najlepszym epmixerem.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
@SNiP3R, ale to w niczym nie przeszkadza, aby już teraz kupować takie treści i je odtwarzać.
A na pełnie doznań przyjdzie czas. Co do zakupów płyt to od razu polecam Ci „Blade Runner 2049”. Oczywiście w Auro. Całość genialna. Swego czasu nawet Yankesi kupowali go u nas. Ale prawdziwą ucztę dla ucha zapewnią Ci nagrania muzyczne. Sam się przekonasz. Próbkę już miałeś. :)
 

SNiP3R

Member
Masz rację. Nawet zwykłe treści, przy "zwykłym" 5.1 brzmią jakoś inaczej, bardziej naturalnie, jakby człowiek był w centrum wydarzeń! Już nie mogę się doczekać pełnego Auro3d!

Właśnie zaczynam zakupy płyt BR z Auro3d.

Mam tylko pytanie: czy zwykłe odtwarzacze Blu-Ray wystarczą?

Posiadam Sony ubp-x1100, czy to wystarczy?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie ma znaczenia, jaki odtwarzacz. Wystarczy pierwszy lepszy. Istotne, aby podać sygnał - bitstream, na dekoder (amplituner, wzmacniacz, procesor AV), który zajmie się resztą.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Jeszcze nie. Ale co mi z nich, gdy jeszcze nie mam pełnego Auro3d. Ale obiecuje, Wam i Sobie, gdy sprzętowo będę przygotowany na ten format, to wtedy od razu pojawią się natywne produkcje. Już w sumie zaglądam na zagraniczne amazony i inne ebaje :D
Amerykańce kupują z Holandii.
dvdoutlet.nl.
Bol.nl
 

SNiP3R

Member
Wszystkie głośniki już doszły (Dali Fazon Sat).

Kable też już mam, teraz muszę tylko jakoś ogarnąć jak przeprowadzić je na poddaszu, a potem za płytę gipsową.

Na szczęście w tym miejscu nie mam płyt OSB tylko deski, więc może nie będzie tak źle.

Jutro zabieram się za montaż :)
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Nie miałem styczności z Auro, ale po dwóch Blade Runnerach i albumie Rogera Watersa śmiem twierdzić, że atmos ma ogromny potencjał tylko muszą ogarnięci masterować materiał.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
@Pakolo, jak każdy format. Wszystko zależy od realizacji i treści. Trudno oczekiwać po melodramacie efektów „na suficie”, bo co niektórzy na dźwięk słowa „Atmos” dostają obstrukcji spodziewając się lawiny dźwięku z góry i nie wiadomo czego jeszcze. Ale to tak nie działa. Jak w każdym formacie.
Jednym z najważniejszych rynków jest rynek Amerykański. Uwzględniając całokształt, tam rządzi Atmos. Auro nie ma wsparcia, przez co nie istnieje, a entuzjaści zaopatrują się w Europie. Nawet DTS:X jest „cienko” przez nich postrzegany. Tak więc, możesz spać spokojnie. Atmos jest niezagrożony. :)
Powiem Ci szczerze, że dla mnie wszystkie te formaty nie robią jakiejś dużej różnicy, w przypadku filmów. Lecz w przypadku muzyki... To zupełnie co innego. A że tę stawiam wyżej niż filmy, więc…

@SNiP3R, jak przebiegła kalibracja? Głośniki są tam, gdzie być powinny? :)
 

SNiP3R

Member
Trochę przyciemnawe zdjęcia, bo robiłem szerokim kątem.

Głośniki są tam gdzie być powinny.

Czuć tę "bańkę", która mnie otacza przy oglądaniu filmów czy słuchaniu muzyki.

Kalibracja dość prosta. Musiałem tylko dodać nowe głośniki, ustalić na "small", odciąć na 110hz, ustawić poziom głośności.

Teraz zostaje tylko kupić dedykowane treści Auro3d no cieszyć się każdym dźwiękiem :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No, nawet zgrabnie Ci to wyszło. :) Widzę, że "central" nad tv. Nie wiem, jak duży tv, ale głośniki mogłyby być szerzej.
 

SNiP3R

Member
Niby tak, ale mam zachowany "trójkąt" w miejscu odsłuchu.

Dobrze słuchać efekt surround :)

Absorbery na ścianie frontowej też robią robotę, bo one pogłębiają efekt rozdzielenia dźwięku między kanałami.
 

SNiP3R

Member
Mam wrażenie, że kanał górny, tzw VOG, jest bardzo subtelny, tzn nie rzuca się w pierwszym planie, tylko tak jakby subtelnie podaje Nam dźwięki...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Trudno oczekiwać po melodramacie efektów „na suficie”
Jest wyjątek potwierdzającey regułę ;)

Pamiętam, gdy oglądałem "Teoria Wszystkiego". Przecież film pozbawiony kompletnie efektów, itp. Jednak jest jedna scena, gdy para stoi wieczorem na zewnątrz, w tle fajerwerki - jakieś swięto (nie pamiętam). Nagle fajerwerki wybuchają na nami. Nie spodziewałem się tego i aż spojrzałem na sufit.
To oczywiście pół żartem, pół serio :)
 
Do góry