Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
@krzysztofradio, najogólniej rzecz ujmując, w dużym skrócie chodzi o to, że technologia Atmos jest be, a Auro cacy. :D :D ;)
Z tego co widzę, z całości tego wywiadu została wydzielona 25 minutowa część, już z napisami, mówiąca o Galxy Studio i o różnicach w technicznej stronie dźwięku opartego na kanałach, obiektach i hybrydowego, jakim jest Auro. Być może, pojawią się kolejne „wycinki” z całości z napisami. Tłumaczenie jakie jest, takie jest, ale sens idzie zrozumieć. :)

[youtube]K9UUIjb_hoI[/youtube]
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Serdeczne dzięki!

chodzi o to, że technologia Atmos jest be, a Auro cacy.
tego to i domyśliłem się bez oglądania :D - wynikało to z kontekstu... nawet tego wątku :D

Być może, pojawią się kolejne „wycinki” z całości z napisami. Tłumaczenie jakie jest, takie jest, ale sens idzie zrozumieć. :)
Nie chodzi o język czy napisy, bo z angileskim pracuję, ale o czas, którego w ciagu dnia nie mam za wiele. Podzieliłem sobie film na raty i puściłem audio w czasie normalnych prac codziennych czasem zerkając w ekran i juz jestem w połowie ;) więc obejrzę juz całość, bez wycinków.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W porządku. Tak, czy inaczej, będę zamieszczał pozostałe filmiki, by było wszystko :)
Jak widać, Auro w streaming'u na żywo daje niesamowity efekt.

[youtube]szPCZS9Z0VM[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Myślę, że marketing to za mało. Potrzebne jest wsparcie sprzętowe - producenci, a jeszcze bardziej źródłowe – płyty. Zrobił się ostatnio szum wokół formatu. Ciekawe, dlaczego. Czyżby Atmos już się znudził? I czy w kontekście tego, Dolby wystraszyło się i zaczęło montować Atmosa we wszystkie klasy tv. http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...y-nawet-w-telewizorach-klasy-podstawowej.html
Jednak mimo wszystko, wydaje mi się, że Auro pozostanie takim ekskluzywnym formatem niszowym. Ale może się mylę.

Wreszcie całość w napisach.

[youtube]AFGCE1X6HmY[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
No właśnie o to chodzi. Szum marketingowy nakręca popyt a jak jest popyt, to i podaż się zrobi, (sprzęt, płyty, transmisje na żywo, itp.).
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wiesz, Auro na rynku konsumenckim jest już od ok. 8 lat. Wszyscy mieli czas. :)

Wszyscy mieli czas....
Auro bez filmow z Auro praktycznie nie istnieje. A skoro najwieksze wytwornie nie sa zainteresowane tym kodekiem, to teraz probuja od "dupy strony".
Reklamuja, robia reportarze i namawiaja konsumentow aby rozglosem wywarli wplyw na producentach filmow.

Wez teraz wbij sie w rynek jak Atmos jest praktycznie wszedzie. Nawet w swoim 3 letnim telefonie z jednym glosnikiem mam Atmosa.
Wiedze ze nawet DTS:X ma problem z utrzymaniem sie na rynku.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Przykre, lecz nie sposób się z tym nie zgodzić. Ale to też nie jest tak, jak piszesz. Z wywiadu z Wilfried’em dowiedział byś się, że musi on zapłacić z własnej kieszeni za nagranie takiej ścieżki do filmu, co jest dla niego problemem. Dolby, czy DTS to potentaci, którzy nie mają z tym problemu. Auro Technologies to mała firma prywatna. Lecz i tak dużo osiągnęli na rynku sprzętu audio. I tak jak pisałem, Auro być może pozostanie jedynie taką ekskluzywną niszą, jak np. SACD, mających swoich entuzjastów. :)
A "duży", nie znaczy lepszy. ;)
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Wiesz, Auro na rynku konsumenckim jest już od ok. 8 lat. Wszyscy mieli czas. :)
Jest 8 lat,. owszem ale brak mu rozłosu, brak reklamy, to i zainteresowanie małe i ze strony producentów i kupujących.

"Reklama dźwignią handlu", jak mówi stare porzekadło [emoji2]

O atmosie trąbią wszędzie i w każdym miejscu, to i ludzie ciekawi co to takiego itd i sięgają po sprzęty, często kulawe (jakieś grajbelki z atmosem) ale świadomość społeczna jest i producenci sprzętu i materiałów za tą świadomością idą i produkują.

Auto 3d, to grupa zapaleńców która potrafi to docenić i to wszystko, niestety.
Niestety dla popularności systemu.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Wszyscy mieli czas....

Auro bez filmow z Auro praktycznie nie istnieje. A skoro najwieksze wytwornie nie sa zainteresowane tym kodekiem, to teraz probuja od "dupy strony".

Reklamuja, robia reportarze i namawiaja konsumentow aby rozglosem wywarli wplyw na producentach filmow.



Wez teraz wbij sie w rynek jak Atmos jest praktycznie wszedzie. Nawet w swoim 3 letnim telefonie z jednym glosnikiem mam Atmosa.

Wiedze ze nawet DTS:X ma problem z utrzymaniem sie na rynku.
Absolutnie nie "od dupy strony".
Najpierw musi być rozgłos, żeby wzbudzić w ludziach zainteresowanie. W klientach i producentach.
Tylko trochę za późno, to fakt.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No nie? Tu to raczej jakaś wirtualizacja, niż prawdziwy Atmos. :)
Chyba jednak czują na plecach oddech konkurencji i pchają go gdzie popadnie. ;)
@lolo, nie martw się, Atmos jest już "klepnięty" przez ludzkość. I być może ludzkość nie dowie się, co straciła. :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Za mało producentów amplitunerów ma Auro na pokładzie
Gdzie Anthem . Arcam . Cambridge Audio . Sony . Onkyo ?
Będzie kodek na pokładzie ludzie sami z ciekawości będą montować w miarę możliwości głośniki
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Macieju, Arcam jest już w klubie. Niedawno dołączyła Yamaha. To jeśli chodzi o sprzęt „popularny”. Lecz trzeba pamiętać, że Auro to również procesory. No ale to zupełnie inna półka, dla wielu nieosiągalna. Ale jednak. A co dalej z tym wszystkim? Zobaczymy.
Wiem, że ludzie mają urządzenia z Auro, ale budują KD pod Atmosa, nie jako w pogoni za komercją. Czy nie doceniają/marnotrawią potencjał? To już sami muszą ocenić.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Firestorm
Dlatego uważasz, że marnotrawią potencjał?
Atmos jest dobrym systemem i jest sporo materiałów, które to potwierdzają. Poza tym mamy w tym przypadku estetykę w salonie - głośniki schowane w suficie podwieszanym. W przypadku auro musimy montować standardowe skrzynki pod sufitem?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ale to nie wszystko. Studiując i słuchając materiałów na temat różnych formatów, trzeba też samemu wyciągać wnioski. Ale to już Kolego tematy na zupełnie inne dywagacje.
A mnie chodziło o to, czy ci, którzy mając odpowiedni sprzęt, chociaż spróbowali Auro.
 

P-U-M-A

New member
Ale co tu dużo gadać jak upmixer auro3d jest sporo bardziej zjawiskowy jeśli chodzi o scenę 3d od natywnego atmosa na 90% płyt. Moim zdaniem kto nie porównywał samemu ten nie wypowie się wiarygodnie w tym temacie.
 
Do góry