Auro 3D kolejna rewolucja w KD

eddielublin

New member
Witam
Trochę prowokacyjnie ale zapytam. Jeszcze nie przebrzmiały echa zachwytów i entuzjazmu (ale też trochę sceptycznych głosów) na temat Dolby Atmos-a a tu już kolejny "produkt". Czy celem jest rzeczywiście podniesienie poziomu doznań dźwiękowych w kinie na poziomy doskonałości czy wyciągnięcie kasy od fanów KD. 11.1 to jak by nie patrzeć 6 kompletów stereo :) + nowy sprzęt, kable, nowe wydania filmów z nowym "kodowaniem"
Da się to zastosować w warunkach domowych? No i jaki będzie kolejny krok w rozwoju systemów wielokanałowych? Co po Auro 3D? Gdzie jest kres?
Pytam oczywiście czysto teoretycznie bo nie jestem "targetem" dla tego rodzaju produktów.

Auro-3D / Auro Technologies : Three-dimensional sound
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kwestia własnych percepcji.
Dla mnie Atmos jest super ale i tak filmów jak na lekarstwo więc na wyrost nie muszę kupować.
 

eddielublin

New member
Kwestia własnych percepcji.
Dla mnie Atmos jest super ale i tak filmów jak na lekarstwo więc na wyrost nie muszę kupować.

Ok, nie neguję przydatności systemu dla fanów kina, ale problem jest właśnie z dostępnością filmów i to zarówno dla Atmos jak i Auro 3D. Będą to konkurencyjne "platformy" wielokanałowego dźwięku? Bo jak sądzę trudno będzie o kompatybilność zestawu Atmos z koncepcją Auro i odwrotnie. Czy może wydawnictwa będą zawierały ścieżki zarówno Atmos jak i Auro obok powiedzmy klasycznego 5.1, do wyboru w zależności od posiadanego sprzętu. No i czy wszyscy producenci sprzętu zastosują dekodery dla obydwu koncepcji? Czy rynek nie podzieli się na dwa równolegle rozwijające się koncepcje multichanel.
No i rzecz najważniejsza, już widzę entuzjazm na twarzach małżonek których mężowie będą chcieli umieścić takie 11.1 w salonie. Ze zwykłym stereo jest zazwyczaj problem :)

W materiałach na stronie Auro są wizualizacje sal kinowych wyposażanych w taki system. Ciekawy jestem czy są różnice w odbiorze efektów, jak sądzę optymalne miejsce jest w centrum sali. A co z tymi siedzącymi po bokach, z przodu z tyłu?
 
Do góry