Aurea - ambilight

NickSon

Member
Musio hhehe upierdliwy jesteś ale jak coś wrzucasz nowego to ok. Na testy to nie wiem czy sie doczekasz. Uderzaj do sklepow i sam oceniaj karz sprzedawcom wlaczac rozne sygnały i moze sam cos napsizesz jak to gra i nie koniecznie aurea bo mysle ze razem z 97 i 96 maja te same bebechy tylko wiecej wodotrysków. Akurat w jednym z linkow ktorre przytoczyles ktos zrobił wpis ze mu smurzy ten tv ale juz nie raz jednym cos smurzylo innym nie. Dodam ze w zachodniej prasie dostaja najwyzsze noty.
Jak ktoś chce zobaczyć AUREA w TV to właczcie "Szkło kontaktowe" :) jest rekwizytem studia świeci ciekawie :)
Pozdrawiam
 

deniro24

Member
Bez reklam
pict4783wc8.jpg



Więcej fotek w tym wątku:

http://www.hifi-forum.de/viewthread-152-1603-16.html
 

Musio1968

Member
Bez reklam
deniro24 - fajnie że znalazłeś ten link ! Ciekawie to wygląda ale szkoda że jeszcze na naszych forach nie ma opini o tym LCD i wrażeń z jego użytkowania. Bo może okazać się że jednak cena na polskim rynku jest zdecydowanie za wysoka i nikogo nie bedzie stać na taki gadżet !!! Pozdrawiam :) :) :)
 

Hoody

New member
Witam serdecznie
Wszyscy piszą cena cena .... Prawda jest taka że akutalnie jak poszukacie na skąpiec.pl jest za 12200. Dużo mało, za kawał dobrej technologii trzeba zapłacić. Chciałem kupić 42pf9831d bo miałambi full surround i pare duperel typu redukcja artefaktów, i resztę technologii które daje philips.
Aurea to lepsze ambi , nowy procek oraz full hd.
9831 kosztował na poczatku 18900 ba jeszcze 3 miesiace temu w media widziałem za 15900. teraz też kosztuje koło 10 koła, jak na stary tv serii cineos to i tak ma mega cenę, patrząc tak aurea nie jest przesadnie drogi biorąc pod uwagę to co ma i jak to wygląda.
Widziałem na zywo 9831 i był rewlacyjny, aurea może być tylko lepszy.
Chciałem wczoraj kupować ale nie lubie kupować na raty nawet wpłacając 60% wieć w przyszłym miesiącu jak już przybiję do ściany podziele sie wrażeniami oraz jak mój canon hv10 na tym wygląda bo jak narazie to tylko ogladałem na kompie 24" dell bo mam full hd, ale co 42" to 42"

Co do ceny wczoraj jakiś gośc był oburzony że aurea tylko w wydzielonych sklepach itd itd.
Philipsa kupiłem jakigoś 28" z pixel plusem 6 lat temu kosztował prawie 6koła i jak na kineskopowca ze 100hz i pixelplusem każda osoba która była u mnie nie mogła sie nadziwić że to takie ostre.
Myśle że jak ktoś kupi lcd za 4 czy 5 koła to jak wpadnie do mnie to też bedzie zawiedziony ja wychodze z ałożenia że tv kupuje raz na 4-5 lat i musi mieć wszysko żebym miał wewnęrzy spokój ze mam coś dobrego co mi samemu sie będzie podobać.
A co do ceny to jasne nie kązdego stać nie jest to tani tv ale albo masz albo narzekasz, ja za ciebie nie zarobię :)

To tak jak z samochodami nie kazdy musi jezdzić a8 moze sobie kupić a3 wziąc sie do roboty i kupić a8.
 
Ostatnia edycja:

Musio1968

Member
Bez reklam
Hoody - BRAWO ! Jesteś pierwszym oficjalnym chętym do zakupu tego LCD ! Mam nadzieję że po zakupie podzielisz się swoimi szczerymi uwagami na temat użytowania Philka ! W lipcu też oglądałem 9831D w akcji i byłem pod wrażeniem jego obrazu i innych bajerów ale to co zobaczyłem wczoraj w MM w Rzeszowie, przeszło moje oczekiwania ! PHILIPS 42PFL9900D wyglądał i grał świetnie !!! Pozdrawiam :) :) :)
 

Hoody

New member
Cieszę się że popierasz mój entuzjazm, bo na oczy niestety nie widziałm choć muszę poszukac w Poznaniu gdzieś już powienien stać, ściany mam białe więc ambi będzie super wyglądało.
Oczywiście że sie podzielę wrażeniami choć jak znam życie po c+ hd i paru filmach hd wypada odpalić jakięs giery na tym bo jak narazie to grałem w 1920 x1080 u mnie na 24" a wrażenia z 42 muszą być conajmniej petrada, na coś sie przyda xfx gtx8800 overcloced :)
Tak więc jak kupię to sie odzywam nie wim czy na początku czy na końcu listopada ale tak jakoś
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Więc musimy zaczekać na testy Kiki-go lub innych testerów i zobaczymy czy warto dopłacić tyle kasy za dodatkowe bajery. Konkurencja jest zdecydowanie tańsza i też ma niezłe LCD !!! Pozdrawiam :) :) :)
 
witam Wszystkich,
Philips 9900 też zrobił na mnie ogrome wrażnie. Znalazłem nawet juz odpowiedni sklep , w którym cena wynosi około 12 tysiecy złotych. Dzis w MM poprosiłem o zaprezentowanie walorów tego sprzętu. Jesli chodzi o jakość HD to jest to rewelacja, Pan pokazal mi takze HD DVD - super. Problem zrobił się kiedy zobaczyłem zwykłe kanały - po prostu makabra!Oczywiście zdaję sobie sprawę z jakości podanego sygału ale porównałem ten sprzęt z Sony 46 X 3500 i uważam że Sony powalił Philipsa. Tak więc nie kupiłem 9900 i prawdę mówiąc zastanawiam się nad Sony.
Pozdrawiam serdecznie:)
 

trops55

Member
Tomek Hermanowicz napisał:
hej,
jutro jadę do Saturna, sprawdzę Xl2.Coś trzeba wreszcie wybrać.
pozdr

Jeżeli mieszkasz w Warszawie i może wybierasz się do Arkadii to porównaj stojące obok siebie modele 52" z serii XD1E, X20 i XL2E.

Ja oraz inne osoby po dluższej obserwacji i regulacjach zauważyłem, że na modelach X20 i XL2E biel jak i kolor piasku mają lekką różową poświatę. Na XD1E kolory były bardziej naturalne.

A co sądzicie o Philipsie 52 PFL 9632.
 

Hoody

New member
Tak jak pisałem wcześniej chcę nabyć aure'ę.
Będąc wczoraj w centrum wszedłem na chwile do starego browaru i stał sobie w euro agd.
Wrażenie - widziałem wiele nawet przez moment zastanawiałęm sie nad 52" samsung ten 500000:1 z ledami , oraz bravia 3500, obejrzałem je ,
Jako użytkonik jakiegoiś tam starego z pixel plusem - dalej musze przyznać że aurea najlepiej poprawia obraz - leciał transporter 2 z dvd zwykłego dvd i naprawde jakośc była super, na normalnym tv z c+ mamy normalną ładną jakośc która daje to że na żadnym sony , pioneerze czy samsungu nie będzie to wyglądałeo lepiej. Taka prawda prze momnet sie zastanawiałęm 52" maja sens jesli mamy sygnał 1080 , 52" ma większe pixle co za tym idzie przy normalnym palu mamy 52" średniego syfu, a na philipsie jest poprostu max tego co sie da.
Cena nie jest super ale powiem wam że na spadki nie liczcie chiałem 9830, 9831 model , i nie kupiłem bo nie miał 1920x1080, tutaj jest full hd, do tego wiadomosci i fimy są tak ostre jak teatr telewizji :) i do tego mnie philips przyzwycził, dlatego mogę z całą odpowiedzialnością rzucać rękawicę każdemu sony czy innemu wynalazkowi, philips zrobiłznów kawał dobrej roboty i zostawił znów o trochę konkurencję.

Idzcie proszę zobaczyć i każdy kto obiektywny to przyzna.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Czekamy cierpliwie aż ktoś kupi i opisze swoje wrażenia bo w mieszkaniu na pewno jest lepiej i wrażenia bardziej konkretne !!! Pozdrawiam :) :) :)
 

mlynarz

New member
Panowie, a ja mam pytanie co wiąże się z LCD Aurea......
z tego co wiadomo to jest ona w rozmiarze 42 cale..... i tutaj mam pytanie w jakiej minimalnej lub ewentualnie optymalnej odległości należałoby oglądąć obraz z tego telewizora???
Mam w pokoju w sumie mało miejsca wiec nie wiem czy przypadkiem kupno tego LCD-ka nie bedzie się mijało z celem..... z tego co zauważyłem w sklepie to aby zaobserwować efekt "zlania" sie podświetlanej ramy telewizora z podświetleniem ściany za nim..... (a o to tutaj głownie chodzi aby uzyskać wrażenie, że telewizor nie ma ramy).... to odległość oglądania musi być znaczna...... czy Ktoś może zaobserwował, przetestował tą odleglośc i móglby mi doradzić........ podpowiedziec.
I może jeszcze jedno..... jeżeli odległośc jaką mam do dyspozycji to ok. 2,5 metra od miejsca siedzenia (oglądania) do ekranu telewizora.... to na jaką wielkość ekranu powinienem się zdecydować??? Myślałem o 37PFL9732D/10 no i o 42PFL9900D/10 (Aurea) ale w tym drugim przypadku dochodzi jeszcze problem o którym pisałem powyżej i wydaje mi sie, że ten efekt wymusza jeszcze zwiększenie odleglości przy oglądaniu.... ale prosze o opinie prawdziwych fachowców..... dzieki
 

Hoody

New member
mlynarz napisał:
I może jeszcze jedno..... jeżeli odległośc jaką mam do dyspozycji to ok. 2,5 metra od miejsca siedzenia
2,5 m to troche mało - ja powiem ci zę daleego też 42 " mi pasują bo mam albo 5m albo max 4m ale 3 m też da radę i to idealne 42', kolega ma 65' , jak byłem to to naprawdę wymaga miejsca i ogromnego salonu żeby się prezentować, 42' nie mają az takiego problemu.
Myślę że jak kupisz aureę i obejrzysz coś z 2,5m to będziesz się czuł jak w innym świecie bo cały pokój będzie odbijał kolory z tv, koniec filmu będzie bolał, tak samo jak usiądziesz u kogoś na zwykły tv już zawsze będzie czegoś brakowac w tv, jesli będzie to nie aurea.

Ja na twoim miejscu i tak brał bym 42' aureę i siedział pod scianą nie ma nic nadającego bardziej nastrój oglądanego filmu niż aurea + dobre audio 7.1 albo 5.1.


Nie jeszcze nie kupiłem , natomist będzie to fajny gadget na święta - do tego ps3 bo ma bd, chyba że puszcze jakimś extra kablem przez hdmi z kompa coś co sciągne :)

 
Ostatnia edycja:

zlq

New member
jtd napisał:
to jak sony x3500 cie powalil, to zobacz jeszcze sharpa xl2 a wylecisz chyba w kosmos :cool:

Nie przeceniałbym tego Sharpa tak bardzo. Moim zdaniem jest porównywalny z X3500, o ile nie ciut słabszy...ot subiektywne odczucia.
 
Do góry