AUO wprowadza matryce 6 cali w technologii 4K. Nowe smartfony z ekranem 4K.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
AUO wprowadza matryce 6 cali w technologii 4K. Nowe smartfony z ekranem 4K.

Nowy wyświetlacz LCD AUO, który mimo przekątnej 6 cali posiada rozdzielczość 4K i daje gęstość 737ppi !!!.
Według AUO, która tradycyjnie jest oszczędna w komunikatach, nowy 6-calowy wyświetlacz zapewnia szeroką gamę kolorów oraz wysoką jasność, dając taki sam efekt jak kropki technologii Quantum.
AUO podaje że teraz masz poczucie prawdziwego trójwymiarowego obrazu bez okularów w czasie odtwarzania filmów 4K.
fullhd
 

emmet07

New member
Niech krzyczą albo idą do okulisty. Jednak w przypadku 6" to faktycznie przesada. Jak dla mnie producenci powinni pracować nad energiożernością a nie 4k do komórek...

Zgadza się. Prądożerność to dziś największy problem smartfonów a nie rozdzielczość ekranu. Praktycznie bez ładowarki nie ma co ruszać się z domu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaki to ma sens skoro wszyscy krzycza dookola, ze na 55 calach ledwo widac roznice.

Moim zdaniem żadnego i nie w tym rzecz, tu mowa o 6", a nie o 55" i chodzi o odległość.
Różnice (zauważalną), widać już na obecnych tabletach z wyższą rozdzielczością (w porównaniu do poprzednich modeli), żeby nie wspomnieć o monitorach, to samo tyczy się tv, z tym, że zawsze i wszędzie w parze idzie odległość.
Widz polega na tym, że smarta, czy tableta trzymamy blisko, właśnie tak, jak ustawa przewiduje i to ma sens w przypadku obecnych ekranów chociażby w tabletach (np. Apple-Retina, Samsung-Amoled).
W obecnych topowych (małych) smartach, zwiększanie rozdziałki to już przerost formy na treścią, w porównaniu do 55" 4K nie mamy już specjalnie pola manewru.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Oczywiście, że 4k w telefonach ma sens w przypadku jeśli zrobimy z niego okulary VR.
Do normalnego użytkowania ( z odległości 40-50cm) ja nie widzę zadnego sensu stosowania takiej rozdzielczości.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że 4k w telefonach ma sens w przypadku jeśli zrobimy z niego okulary VR.
Do normalnego użytkowania ( z odległości 40-50cm) ja nie widzę zadnego sensu stosowania takiej rozdzielczości.

Dokładnie wszystko rozbija się o odległość nawet jak ktoś kupi tv 55 cali 4k i będzie go oglądał z 1,5 m to będzie różnica ( tylko trzeba lubić z takiej odległości oglądać te 55 cali) gorzej jak już te 55 cali będzie oglądał z 3,5-4 m...
Ale tak jak zawsze pisałem kiedyś wszyscy będziemy mieli tv 4k bo innych nie będzie i będziemy oglądać bez względu na odległość od tv..
A w tel. 4k to bardziej idzie w marketing niż ma komu to pomóc - oczywiście to moje zdanie.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie ma sensu wkrecac w to telewizorow. Pomiedzy telefonem, a oczami masz 10 cm i soczewki.. 4k wydaje sie niezbednym minimum, bo raz, ze kozystasz z polowy ekranu telefonu a dwa widac piksele. Uzytkownicy wyraznie podkreslaja zbyt mala rozdzielczosc wyswietlaczy stosowanych w aktualnych rozwiazaniach.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Brodacz.
Nie opowiadaj dowcipow przed poranna kawa, bo smieszne sa, niczym stara zakonnica na kacu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry