AudioShow - czyli Oled TV Panasonic 65" w akcji.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
AudioShow - czyli Oled TV Panasonic 65" w akcji.

12241256_966082000120258_2119863114193732232_n.jpg


11254467_966082010120257_8689561762845782902_n.jpg


12241256_966082000120258_2119863114193732232_n.jpg

Cena Oled 65TV Panasonic 42.000 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie cena nie jest niska.
Tym bardziej że Panasonica jest na matrycy LG .
A na oryginalnej matrycy Model 65" LG kosztuje 18.000 zł
Więc można mieć dwa za jeden i jeszcze wystarczy na 2 lata na abonament Netflixa 4K ( jak wejdzie).
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Oledowi niewiele brakuje do perfekcji. Mnie drażni fioletowa poświata warstwy antyodblaskowej. Na pogiętych egzmplażach siedząc lekko z boku tracimy główny atut czyli czerń.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zaden to Oled Panasonica dopoki stosowac bd matryce Lg .

Pantonima jakby nie patrzeć to jest oled od Panasonica - nie ma znaczenia na jakiej matrycy działa - elektronika jest Panasonica i robią tv w Panasonicu a nie w Lg.. Być może będzie tak że wszyscy którzy zdecydują się na oledy będą na matrycy od Lg, bo nie będzie się im opłacać robić swojej i tym samym koszty ponosić skoro już jest matryca i Lg dalej będzie nad nią pracować.
Matryce do LCD też z nimi bywało różnie ale bywało i tak że jakaś firma X robiła, a wkładano je do kilku firm ale tv były nie firmy X tylko konkretnej firmy np. Samsunga ..


Jedno co jest pewne to cena z kosmosu więc mało kto kupi taki tv i to jak zwykle nie jest do zrozumienia w firmach japońskich takich jak np. Panasonic którego lubię ale nie zmienia postaci rzeczy że cena to chyba ktoś tam sobie popił i ustalił taka na wejście patrząc ile kosztuje oled od LG - nawet jeśli miałby słabszą elektronikę....
 
Ostatnia edycja:

psiaja

Member
Pytanie od laika: za co odpowiada elektronika w TV? Czy nie najważniejsza jest jednak matryca i odpowiednie oprogramowanie, decydujące o "elektronicznej" obróbce obrazu
Pisząc o elektronice, piszecie o jakości kondensatorów, lutów i procesorów, czy o oprogramowaniu ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie każdy ma swoje zdanie na to co to jest elektronika w tv - jedno jest pewne dobry tv to dobra matryca + elektronika która zapewnia odpowiednią płynność obrazu, kolor, kontrast (czy też choćby system operacyjny zastosowany w danym tv) i inne parametry które są niezbędne do tego żeby zobaczyć obraz jak najbardziej wierny temu co widzimy przez okno.. Wg mnie jakby elektronika nie miała wpływu na końcowy efekt to byśmy mogli kupować tv tylko jednej firmy i byłoby to tańsze pewnie jakby wszystkie firmy składały się na te kilka egz i tylko te byśmy kupowali..
Ale w tym wypadku nie wiem jaka by była ta elektronika to cena jest kosmiczna i tutaj Lg wygrywa już na starcie, a co dopiero mówić podczas wyścigu.... szkoda słów...
 

racuh

Banned
Oledowi niewiele brakuje do perfekcji. Mnie drażni fioletowa poświata warstwy antyodblaskowej. Na pogiętych egzmplażach siedząc lekko z boku tracimy główny atut czyli czerń.

Czy ktoś ma wątpliwości że jedyny perfekcyjny TV jaki kiedykolwiek stworzono przestano produkować? Żadnych poświat, idealne kąty i czerń na smoła. Każdy wie o czym mówię.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie trolluj. Plazma ma tyle wspólnego z perfekcją, co Kaszpirowski z lekarzem.
Nie neguje zalet, ale bez przesady. Trochę obiektywizmu nie zaszkodzi.
Btw. Dla tych co lubią się czepiać, lcd/led też ma niewiele wspólnego z "perfekcją".
 

racuh

Banned
Prawda w oczy kole, nie neguje zalet, każda technologia ma to coś ale ostatnio za dużo się na czytałem o cloudingu i innych wadach ledow. Miałem plazme i wątpię abym w tym momencie kupił coś co jakościowo ją przypomina.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, kole w oczy. Szczególnie ta "perfekcja".
Ty nie neguj zalet, bo nikt tego nie wymaga, zauważ jedynie wady i przyjmij je na klatę, będzie bardziej wiarygodnie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Prawda w oczy kole, nie neguje zalet, każda technologia ma to coś ale ostatnio za dużo się na czytałem o cloudingu i innych wadach ledow. Miałem plazme i wątpię abym w tym momencie kupił coś co jakościowo ją przypomina.

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Zazdroszczę ludziom, którym kał smakuje czekoladą. Jeśli nie dostrzegasz wad Kuro to warto przebadać wzrok. Oby tylko wzrok.
PS To nie ja odgrzałem dawno zakończoną wojnę. Każda technologia ma zady i walety i warto je obiektywnie przyjąć. Nigdy nie istniał idealny TV. Czekamy z nadzieją na rozwój oledów...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wadą plazmy zawsze był problem z większym ekranem i rozdzielczością. To myśle jednak problem kosztów. Gdyby Panas lub Pioneer sprzedawali PDP 65" za 20k zł, może stać by ich było na doskonalenie tej technologii. Cóż, dla mnie wadą generyczną obecnych OLEDow jest sterowanie matrycą sample and hold, w odróżnieniu do impulsowej, jak w CRT i PDP. To powoduje problemy z obrazem w ruchu. Jedyną chyba szansą dla oledow jest wstawianie czarnych ramek obrazu, ale to też generuje inne efekty uboczne. Jeżeli miałbym wybierać 65" ekran pomiędzy ostatnią generacją plazm, a OLED FHD, wybrałbym to pierwsze. Ditheringu z 3m i tak u siebie nie widzę, a rozmyty i nie do końca jednorodny obraz już tak. Może za 2 lata sytuacja ulegnie zmianie.
 

lagosp

New member
Matryca od Lg ale bebechy od Panasonica więc w sumie bez różnicy z tą matrycą. Cena jest zabójcza ale przyznam uczciwie, że mają do wybory lg a Panasonica to wolę dopłacić i cieszyć się nim dłuuuugo. Może za rok ceny zejdą i będą bardziej dostępne dla zwykłych śmiertelników. A kto ma kasę to kupi, bo to faktycznie super sprzęt
 
Do góry