Audiolab 8200CDQ+8200P vs Hegel H80

Pan_Borowik

New member
Hej,

Ma ktoś swoje trzy grosze na temat takiego porównania?
CD z pre audiolaba zbiera bardzo dobre recenzje, końcówka stereo też chwalona.
Biorąc pod uwagę, że do DACa w Heglu wystarczyłby jakiś niedrogi CD na transport, cenowo wychodzą podobnie.
Docelowy wymóg to zupełna wszechstronność w kwestii gatunków, ale z naciskiem na muzykę rockową i elektronikę (więc nisko idący bas z dobrą kontrolą wskazany, ale taki żeby nie dominował zupełnie).

Jeżeli ma ktoś alternatywę, to też posłucham - konieczne jest by na pokładzie był wzmacniacz/dac/cd.

Miałoby to grać z kolumnami z przedziału cenowego 5-7k zł (np. pierwsze z brzegu B&W 683 s2, albo Amstaff Mini od Harpia Acoustics?).

Mam mocno ograniczoną opcję odsłuchu, więc chciałbym przed decyzją zasięgnąć opinii od tych, co już słyszeli.
 
Ostatnia edycja:

bronx99

Member
Witam,
Sam używałem przez dłuższy czas audiolaba ale integre 8000s i przesiadłem się na Hegla H80.
Wydaje mi się, że nowsza seria audiolaba gra w podobnej sygnaturze dźwięku.
H80 w stosunku do 8000s zagrał idealnie czarnym tłem. Ogólnie dźwięk jest dużo bardziej ułożony. Dodatkowo muzyka jest dużo lepiej wypełniona (gęsta).
Co do uniwersalności to oba zestawy w Twoim przypadku spełniają oczekiwania (ja mam do H80 podłączony TV, konsolę i do tego komputer po USB). Polecam odsłuch gdyż oba zestawy uważam za bardzo dobre.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja co prawda nie za długo, ale odsłuchiwałem w salonie integre Audiolab 8200A. Wzmacniacz zagrał poprawnie, ale moim zdaniem trochę zabrakło mu werwy. Końcówka może wypaść leniej bo jest mocniejsza. Hegel-a niestety nie miałem okazji słuchać, ale są bardzo chwalone. Do listy odsłuchowej dopisałbym np. Nad-a C375 BEE DAC.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Słuchałem Audiolaba i integra gra pełnym dźwiękiem, przy kolumnach o niższej efektywności, trochę brakuje powera ale przy końcówce mocy powinno być już ok.
 

bronx99

Member
Witam,
Sam używałem przez dłuższy czas audiolaba ale integre 8000s i przesiadłem się na Hegla H80.
Wydaje mi się, że nowsza seria audiolaba gra w podobnej sygnaturze dźwięku.
H80 w stosunku do 8000s zagrał idealnie czarnym tłem. Ogólnie dźwięk jest dużo bardziej ułożony. Dodatkowo muzyka jest dużo lepiej wypełniona (gęsta).
Co do uniwersalności to oba zestawy w Twoim przypadku spełniają oczekiwania (ja mam do H80 podłączony TV, konsolę i do tego komputer po USB). Polecam odsłuch gdyż oba zestawy uważam za bardzo dobre.
Jeszcze jedna rzecz w sumie przez którą zacząłem myśleć o wymienia audiolaba na coś innego to problemy jakie miałem z nierównym graniem obu kanałów (potencjometr).
Ze względu na to, że słucham muzyki w tle praktycznie 8-9h dziennie było to uciążliwe. W Heglu nie ma tego problemu (dodatkowo przy cichym słuchaniu jest dużo lepsze wypełnienie).
Pozdr.
 
Do góry