Audio show 2016

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu - standardy horna :)


Ale innymi kanałami coś niecoś się dowiedziałem i uwaga :) jest to wzmacniacz w całości oparty na klasie D - wg pewnych osób gra lepiej niż 11 ale i podobno więcej będzie kosztował niż 11.. jest to powrót podobno do tego co było kiedyś kiedyś .. jakoś to zostało nazwane ale nie pamiętam słowa.. więc jeśli to jest klasa D to nawet jeśli mocowo będzie porównany na kartce do tego co ma 11 to będzie PM 10 mocniejszym wzmakiem.. A i dla tych co myślą, że klasa D to jest cyfrowy wzmak to są w dużym błędzie - ja też tak myślałem do czasu kiedy mi gość w sklepie wykład zrobił z elektroniki.. :) choć dla mnie elektronika to i tak magia :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Przeczytałem najnowszy test Altusow 380 których miałem przyjemność słuchać teraz i na poprzednim AS. Nie wiem kto pisze i ile dostał za napisanie tego bełkotu audiofilskiego ale aż mi się ciśnienie podniosło jak można ludzią wciskać tali kit o tym jak te kolumny grają. Bo graja tak samo pusto i drentwo jak zawsze. Góra przygaszona, średnicy jak na lekarstwo a bas z pudełka kartonowe go. Nosz kurde jak ten bas ma poruszać powietrzem co slyszalem to ja chyba mam coś ze słuchem. ;-)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Przeczytałem najnowszy test Altusow 380 których miałem przyjemność słuchać teraz i na poprzednim AS. Nie wiem kto pisze i ile dostał za napisanie tego bełkotu audiofilskiego ale aż mi się ciśnienie podniosło jak można ludzią wciskać tali kit o tym jak te kolumny grają. Bo graja tak samo pusto i drentwo jak zawsze. Góra przygaszona, średnicy jak na lekarstwo a bas z pudełka kartonowe go. Nosz kurde jak ten bas ma poruszać powietrzem co slyszalem to ja chyba mam coś ze słuchem. ;-)

Napisałem do takich co pisali test że albo są umysłowo chorzy, mają bardzo brudne uszy a gdy żaden z tych objawów nie występuję wysuwam prośbę o podarowanie sobie przygodę z muzyka!!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przeczytałem najnowszy test Altusow 380 których miałem przyjemność słuchać teraz i na poprzednim AS. Nie wiem kto pisze i ile dostał za napisanie tego bełkotu audiofilskiego ale aż mi się ciśnienie podniosło jak można ludzią wciskać tali kit o tym jak te kolumny grają. Bo graja tak samo pusto i drentwo jak zawsze. Góra przygaszona, średnicy jak na lekarstwo a bas z pudełka kartonowe go. Nosz kurde jak ten bas ma poruszać powietrzem co slyszalem to ja chyba mam coś ze słuchem. ;-)

Bipo nie żebym się czepiał ale ile w sumie słuchałeś tych kolumn, to były Twoje płyty, czy z tym co leciało (bo z reguły to w 90% tych pokojach to lecą jakieś plumkania itp) i jakie to były warunki tego słuchania , mam na myśli ile osób w tym pokoju co były prezentowane te kolumny.. ?? Kolejna sprawa to ta sama elektronika i okablowanie była w teście co i na AS? Czy wg Ciebie w ocenie kolumn nie ma to znaczenia ??

Nadmieniam że nie wiem jak one grają, zaciekawił mnie Twój wpis i mega szybka opinia.. co nie oznacza że testy w naszych gazetach są dobre tzn szczere ..bo takie nie są i wiele osób to wie.. ja nawet znam osobę, która takie testy robiła w gazecie,(zresztą już kiedyś o tym pisałem) która do dzisiaj istnieje i w której są testy przeprowadzane..

Różnica polega na tym, że takiemu Gościowi za to płacą ( i część jednak rzeczy trochę się pokrywa z prawdą w wielu tych testach- tylko nie wszystko ma się rozumieć), a Ty wydajesz swoje opinie na podstawie powiedzmy 20-30 min odsłuchu w nie najbardziej komfortowych warunkach i do tego zapewne z "dziwną muzyką" która przeważa na AS.. nie wspominając że zapewne również na zupełnie innej elektronice i okablowaniu..co ma mega znaczenie dla kolumn i ich oceny..

Zobacz ile opinii tutaj choćby na tym forum jest również z kosmosu jak się poczyta np ktoś zmienia sobie kolumny X za 2 tys na kolumny Y za 4 tys i jaka to jest mega różnica jednych w stosunku do drugich.. ale ta sama osoba idzie i ma możliwość posłuchania np. 15 min na AS kolumn za 30-40 tys i pisze że to lipa, dno i wodorosty.. oczywiście to nie jest skierowane do Twojej osoby .. to tak obrazowo napisałem.. bo takie przypadki są .. ale zauważ jak łatwo oceniamy testy w gazetach.. a zapominamy jak czasem sami opisujemy to co kupimy..lub to co chwile posłuchamy...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu być może tak jest ale mi chodzi o to że nie wymagajmy od Gości w gazetach żeby pisali mega szczerze (patrząc jeszcze że to jest ich praca - chleb) kiedy sami oceniamy po 15 -20 min słuchania tak jak byśmy byli muzykami z zawodu, którzy mają mega słuch..

Mam w rodzinie z zawodowego muzyka (czyli takiego po szkołach muzycznych) i jak idzie kupuje kolejną gitarę (ma ich chyba 6) to gra na niej w salonie gdzie chce kupić godzinę, a czasem bywa że i dwie bo dwa razy idzie i na tej samej gitarze sobie pogra.. a my oceniamy sprzęt elektronikę po 15 min odsłuchu ..
Oczywiście każdy ma do tego prawo tylko potem nie dziwmy się testom, które czytamy w naszych gazetach..
 

DrWredman

Active member
Ja mam zamiar zmienić kanapę. Na jednej siedzieliśmy z żoną już dwa razy w odstępach miesiąca po co najmniej 20 min i prawie decyzja zapadła. Ale jeszcze druga chodzi nam po głowie, na której siedzieliśmy już z pół godziny i piliśmy kawę. Niebawem wybierzemy się znów aby ostatecznie zdecydować. :)

A na ilu siedziałem, których w ogóle nie kupię to chyba nie zliczę. :)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przychylam się do opinii kolegów. Niestety dla mnie to dalej ten sam Altus

Kompletnie się nie zgodzę. Altusy zagrały świetnie. Ogromna dynamika i szybkość na poziomie Focala Sopra 2, przestrzenna góra rodem z "cebulek" MBL-a oraz soczysta i pełna średnica jak w malutkich Harbeth P3ESR. Momentalnie znikają z pomieszczenia dając poczucie obecności muzyków..........dobra już nie mogę. Tak na poważnie to było bardzo słabo. Stare dobre Altusy :) Bas wali jak z armaty i tyle.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To ja robie za fotografa aby było co wspominać bo coś za gęsto już tam was jest... ;-)

Lolek altusy znam na pamięć jak grają i nie musiałem ich słuchać dłużej niż 5 minut, mialem je przeszło 10 lat z technicsem i to brzmienie będę pamiętał do końca.. ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego ja też miałem X lat temu ale tak czy siak wg mnie oczywiście trzeba posłuchać te które są obecnie i dobrze byłoby żeby na dwóch wzmakach i na dwóch rożnych kablach.. bo dobrze wiesz jak potrafi wzmak zmienić kolumny.. ja już kilka razy się o tym przekonałem.. co nie oznacza że faktycznie te kolumny mogą być słabe..tylko nie ma co się dziwić innym skoro sam możesz poczytać niektóre opinie jak to gra świetnie amplituner za 2-3 tys czy jakie to genialne kolumny są za 3-4 tys zl, a amplituner za 10-20 tys jak i kolumny za 30-40 tys nie są warte funta..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Lolek, też jestem po szkole muzycznej, też godzinę kupuję gitarę (następna będzie Ibanez Jam). Wszyscy wiemy, że testy są płatne, a kwiecisty język recenzji jest już śmieszny i każdy testowany sprzęt nie schodzi od 15 lat poniżej 4.5 gwiazdki choćby nie wiem jak grał. Nikt chyba się już na to nie nabiera (no może prawie nikt, bo skoro nadal ludzie ekscytują się filmikami na YT utworem "Bass, I Love You".., to nic mnie już nie zdziwi) :)
Chodzi o ten konkretny przypadek Altusów i wznowienia działalności marki Tonsil. Ktoś zwęszył tu interes, z resztą sporo o tym w sieci. Gość znalazł inwestora, przywrócił markę do życia, polakierował kolumny, zrobił trochę bełkotu marketingowego tak, że z badziewnych podzespołów stały się od razu 3 razy lepsze, dał cenę taką, która świadczyłaby o przyzwoitym brzemieniu i czeka łosiów - a za pewne znajdzie.

Takie działanie jest w opozycji do zacnych polskich marek, które od początku zaczynają wszystko samemu, nadal są małymi manufakturami, ale to tylko procentuje, bo jeszcze im zależy bardziej na jakości.
Oczywiście sporo jest też firm, które zbyt szybko chcą się bogacić i ściągają elementy lub gotowce z Chin i albo montują albo tylko dodają swojej logo - takich też nie mam na myśli.
W cenie altusów kupisz sporo o niebo lepszych polskich propozycji. Wg mnie wskrzeszenie marki wybitnie nieudane choć sam czekałem na premierę, ale się rozczarowałem. Zakupią to pewnie w większości kolekcjonerzy z sentymentu. Obojętne z czym byś tego nie połączył to od razu będziesz chciał wyłączyć. Słuchałem tych nowości już wcześniej przed AS2016 i nie mogę powiedzieć nic dobrego. Jest to oczywiście tylko moje subiektywne zdanie
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Wracając do repertuaru granego podczas A.S 2016 dokonałem dwóch muzycznych odkryć mianowicie
Agnes Obel z płytką Aventime
Stereo i Kolorowo - Underground: Agnes Obel – „Aventine” 180 g LP i CD
Grali ten kawałek:
https://youtu.be/6h9XUYj96ho
Cała płytka jest również w wersji deluxe - 2cd.

W tym wypadku zgadzam się z recenzją
"Kilka słów jako post scriptum dla audiofilów. Album zrealizowany jest bardzo przestrzennie, dużo to pogłosów, nakładek, multiplikacji wokalu. Pomimo, że wykorzystano niewiele instrumentów, to można ulec wrażeniu, że jest to całkiem duża orkiestra. Głos brzmi czysto i wyraźnie – jest świetnie wyodrębniony z tła. Brzmienie instrumentów jest plastyczne i głębokie. Efekt ten uzyskano ustawiając mikrofony w studio (Chalk Wood Studios w Berlinie) bardzo blisko instrumentów, tuż przy nich. Rzadko tak robi się, ale tu rezultat jest znakomity. Kapitalna produkcja. Winyl wytłoczony jest na 180 gramowym nośniku. Koperta nie zawiera folii antystatycznej. W zestawie jest wersja na płycie kompaktowej – można więc porównać na bieżąco obie edycje. Moim zdaniem, ta analogowa brzmi pełniej i cieplej."

Drugi wykonawca to
Brendan Perry z pytką Ark, odtwarzali:
https://youtu.be/FoQauYMEVNs?list=PL2C00408222114922

Może znacie, może się komuś przyda - bardzo fajne kawałki od strony muzycznej, dużo detali - akurat na jesienne wieczory.
Ja już wypatruję kuriera :)
 
Do góry