Audio show 2016

Henry

Active member
Bez reklam
Jak oceniacie kino Bipo, a raczej jego glosniki do kd?
Bipa zestaw koszt w granicach 4000- 5000, czy lepiej wykosztowac sie ponad "swoja kieszen" i kupic klipsche zestaw za 3-krotnosc zestawu heco. Jest to warte, czy kino domowe Bipa jest na przyzwoitym poziomie? Napewno puscil wam jakis film i zalaczyl muzyke. W skali 0 - 10 na ile oceniacie jego kino i jego stereo?

Ps. Bipo obiecal ze nie przeczyta wynikow heheh. Wiec mozna byc szczerym hehe.
Lolo do KD Heco są naprawdę wystarczające, jeśli masz za dużo kasy, to możesz i B&W pójść.
Bipo puszczał nam sceny z NFS, Transów i Everestu, wszystko na miejscu, grało tak jak potrzeba.
Ja nie mam pytań ;)

Ps.2
Nie ukrywam zal dupe mi sciska jak mam kupic drozszy ampli onkyo i o.wiele drozsze glosniki klipsche.
Sens inwestowania w lepszy ampli, ewentualnie ampli +końcówki, jak najbardziej, w same głośniki, nie koniecznie, pod warunkiem, że rozmawiamy o KD.
Oczywiście jest to kwestia indywidualnego podejścia.
Słyszałem kilka sal kinowych, lepszych i gorszych, w tym 2 naszych forumowych kolegów Bipa i Krzyśka, ich pokoje pomimo sprzętu z tzw. średniej półki oceniam bardzo wysoko i jest poziom godny pozazdroszczenia ;)

Ps3 az taka duza przepasc w stereo do kefow lub tannoy?
Może nie przepaść, a różnica klas, u Bipa gra to przyjemnie, a na Kefach czy Tanoyach przyjemniej ;) [/QUOTE]

Lolo, posłuchaj gdzieś i nie czytaj, czytanie czy pisanie na ten temat nic ci nie da, musisz sam się przekonać.

@Bipo,
Minus tylko jeden - kołeczki :D

Serio, to naprawdę wszystko masz dopieszczone w najmniejszych detalach, ze smakiem i gustem.
Od strony technicznej, wizja/fonia- pierwsza klasa.
Po wizycie u Ciebie przekonałem się naocznie, że jakość oferowana przez dobry projektor FHD jest wystarczająca, a projekcje 4K prezentowane na AS przy Twojej wypadły blado.

Jeszcze raz dzięki za wszystko, niesamowity z Ciebie Gość :)

ps. na koniec coś dla chłopaków Denon-niaków ;)
nówka jeszcze gorąca - PMA/DCD- 1600AE
20161105_130857.jpg

Resztę fotek wrzucimy później wspólnie ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A te dwie w czerwonych sukieneczkach się nie zgodziły ?: )
Wiele się zgodziło, a te, o których mówisz za każdym razem widziałem już albo z daleka, albo kiedy byłem na schodach, więc fotki nie mam, a jak z bliska, to nie cykiałem foto ;)


A najlepsza sala AV.... w tej kategorii bezapelacyjnie- BIPO :)
Żadna ze Stadionu nie ma co się równać,
a profesjonalna kalibracja.... coż proponuje porównać obraz przed i po.
Żadne fotki nie oddają stanu faktycznego... Krzychu i Vectra świadkami ;)
Tu nie ma o czym dyskutować, pokój, kino, dopieszczone w każdym najdrobniejszym szczególe,
Czapki z głów
To niech sie wypowiedza na jedno pytanie, ktore zadaje juz do znudzenia i znudzenia. Wszyscy maja mnie juz pewnie dosc. Ale musze bo mnie meczy.
Jak oceniacie kino Bipo, a raczej jego glosniki do kd?
Bipa zestaw koszt w granicach 4000- 5000, czy lepiej wykosztowac sie ponad "swoja kieszen" i kupic klipsche zestaw za 3-krotnosc zestawu heco. Jest to warte, czy kino domowe Bipa jest na przyzwoitym poziomie? Napewno puscil wam jakis film i zalaczyl muzyke. W skali 0 - 10 na ile oceniacie jego kino i jego stereo?
Ps. Bipo obiecal ze nie przeczyta wynikow heheh. Wiec mozna byc szczerym hehe.
Ps.2
Nie ukrywam zal dupe mi sciska jak mam kupic drozszy ampli onkyo i o.wiele drozsze glosniki klipsche.
Ps3 az taka duza przepasc w stereo do kefow lub tannoy?
Ps4 Pewnie byla wojna, o to kto pierwszy na fotel? Lub Sauron strachem ich wziol i pIerwszy usiadl na tronie xD. Pierscienia tylko brakowało
Bipo jest bardziej video- niż audiomaniakiem i nie ukrywa tego. Kino ma dopracowane w każdym calu i to jest jego target. Zestaw audio do muzyki w zupełności daje radę i piszę to z pełnym przekonaniem, nie zaś dyplomatycznie, by czasem nikogo nie urazić. Efekty w kinie tym bardziej wymiatają. Wszystko zależy od preferecji. Myśle jednak, ze to dyskusja w temacie Bipo ;)



Bipo, a jak projekcja lasera JVC'a, przyjemnie co?
Widziałeś tą prezentacje Life of Pi w 4K?
Z krzesła co prawda nie spadłem (w kontekście projektorów Sony), ale było ok. .
W moim odczuciu było co najmniej nieźle, ale tez nie rewolucyjnie
Za dużo kwiecistych wypowiedzi, a ja żadnych rewolucji nie widzę.
Te targi były tego dobrym przykładem.
Dokładnie tak, nie się co wstydzić naszych zestawów Grają na prawdę na przyzwoitym poziomie.
Co udało się odczuć, to to iż z roku na rok, co raz więcej źródeł to pliki, czasem winyle, ale bardzo mało CD ;)
Co też rzucało się w oczy - niemal w każdym pokoju podkładki pod kable ;) również amortyzujące ;)


Bipo, Savron - SPECIAL THANKS!!!
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Kilka słów jeszcze o zjawiskowych Burchrdtach.
Kupuje się je bezpośrednio u producenta z pominięciem jakiegokolwiek pośrednika. To tłumaczy niską cenę. Wysyłają do Polski za darmo. I można bez problemu przez 30 dni je testować. Jak nie podejdą to można odesłać. No i na Audioshow grają ze wzmakiem za 200USD! Tak, to nie żart. Ze zwykłym chińczykiem i dają taki efekt. Chyba je spróbuję przetestować z czymś zacniejszym.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzieki wszystkim za relacje. Planowałem być pierwszy raz na AS w tym roku, ale obowiązki mi na to nie pozwoliły. Dzięki Wam chociaż trochę mogę zasmakować tego, co tam się działo... Może w przyszłym roku uda mi się odwiedzić...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Panom wymienionym wyżej też dziękuję za spotkanie, fajnie że się poznaliśmy.


Ja chciałbym wtrącić jeszcze moje małe odczucia, mnóstwo wystawek nie przyłożyło się do akustyki i było to czuć bardzo, poprostu systemy za kupę kasy grały moim zdaniem gorzej niż te wiele wiele tańsze.
System, który nazwałem ideałem zagrał taką miazge że nogi mi podcieło, nie umiem powiedzieć co można byłoby w barwie tego dźwięku zmienić bo żaden z innych systemów mi tego nie pokazał, były również zestawy grające bardzo bardzo dobrze lecz już czegoś było brak, stało się to przez fakt że gdy dojechaliśmy na stadion to kumpel że swoją płytą zabrał nas do tego pokoju i po odsłuchu powiedział: "szukajcie lepszego grania" i miał rację, nie znaleźliśmy. Jeszcze raz mój nr 1
e8e1d5163cd6a547df4e532fd4088487.jpg
876f7d36440cffb2c58a0016619a87c1.jpg
 

artiz_

New member
Bez reklam
Kilka słów jeszcze o zjawiskowych Burchrdtach.
Kupuje się je bezpośrednio u producenta z pominięciem jakiegokolwiek pośrednika. To tłumaczy niską cenę. Wysyłają do Polski za darmo. I można bez problemu przez 30 dni je testować. Jak nie podejdą to można odesłać. No i na Audioshow grają ze wzmakiem za 200USD! Tak, to nie żart. Ze zwykłym chińczykiem i dają taki efekt. Chyba je spróbuję przetestować z czymś zacniejszym.
A dokładniej ,co to za chinczyk ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na mnie bardzo pozytywne wrażenie zrobiły też brytyjskie PMC, a także końcu dobrze wyglądający NAD z Elacami, monitory i środkowy model także świetnie.
A Bowers...hmm szkoda gadać ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Malusienki ten chińczyk. Patrzac na niego nie spodziewał bym sie ponad przecietnej jakosci dzwieku

Coś podobnego ma Denon w swojej ofercie..

Pięknie popsuli wygląda Denona, ten piękny wyświetlacz.
Brawo dla producenta.

Kwestia gustu, najważniejsze o ile lepiej gra od poprzednika.. mi się wydaje jakby wyświetlacz poszedł pod gałkę od volume a ona do góry to bardziej by pasował w wygląd wzmaka.. może czas też na to żeby zrezygnować z pokręteł do basów, wysokich...balansu..

WERF - dobrze napisałeś z małymi Paradigmami.. z dużymi kiedy nie byłem zawsze popsuli.. ba nawet raz pewien jegomość nie bęę pisał niku z innego forum który działa w Polpak przyznał się uczciwie że to był zły pomysł zestawiając signature z S6v3 z ich wzmakiem którego są dystrybutorem, a pomimo tego jest kolejny i kolejny rok i jest to samo.. nasuwa się pytanie czy oni wcześniej nie sprawdzają tego u siebie ???

Triangle - dla mnie fajne kolumny a na AS kilka lat temu raz fajnie zagrały, a tak to zawsze sknocą, a kolumny warte grzechu..

Tak sobie myślę jak panowie odpowiedzialni podchodzą do takiego tematu bo w RP sprzedać kolumny za 20-50 -100 tys za parę to jest wyczyn, bo np. za 50 tys to się kupuje 3 letn. Paska (oczyw. z przebiegiem 100 tys kil. :) ) z Niemiec z 1.5 roku temu kumpel kupił i samochód ludziom bardziej potrzebny jak dwie skrzynki w salonie za 50 tys. a podchodzą w taki sposób że ciężko jest ludziom zrozumieć że takie dwie skrzynki mogą kosztować te przykładowe 50 tys zł..

A o nowym marantz PM 10 nic nie piszecie ??? Nie dowieźli ... nie warty uwagi...
 
Ostatnia edycja:
ps. na koniec coś dla chłopaków Denon-niaków ;)
nówka jeszcze gorąca - PMA/DCD- 1600AE
View attachment 14419

Resztę fotek wrzucimy później wspólnie ;)

Ciekawe jakie ceny będą i jakie parametry, aż miło się patrzy na czarny kolor.
Kapusta fakt ten wyświetlacz w pma taki jakiś nijaki jest.
Ciekawe czy na AS jakieś odtwarzacze 4k się pokazały bo to czas już na nie chyba?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry