Audio do TV do około 2,5k

Arib

New member
Cześć,
kilka lat temu pomogliście mi wybrać TV. Wtedy dzięki Waszym poradom zamiast LCD wziąłem plazmę P42S20e Panasonica, która w dalszym ciągu ma się świetnie (chociaż kusiło strasznie żeby wziąć coś z neoPDP jak Panas oficjalnie zamykał produkcję).
Teraz z kolei nadszedł po przeprowadzce czas na zmianę audio do TV. Z racji ograniczonego miejsca (nieco ponad 15m2) i mocno dbającej o estetykę małżonki odpada u mnie jakiekolwiek kino domowe rzędu 5.1 czy 7.1. Dlatego rozważam kilka możliwych opcji:

1. amplituner + małe kolumny (2.0, 2.1) - tutaj problemem mogą być kable i ulokowanie + nie mam kompletnie pojęcia jeszcze w co chciałbym celować w tym segmencie

2. system typu Fidelio E5 albo E6 - w E6 kusi mnie opcja używania dodatkowych głośników jak osobnych BT.

3. soundbar - i tutaj byłoby to najbardziej estetyczne rozwiązanie, ale nieco boję się o jakość dźwięku. Tutaj również najbardziej rozeznałem rynek i mam na oku:
Yamahę YSP-2500, Fidelio B5, Sonos Playbar (bez szans na Subwoofer pewnie jeszcze długo), Q Acoustics Media 4 i KOF V720W.

Problem w tym, że nie wiem co by najbardziej pasowało do metrażu i potrzeb (filmy z PC po HDMI do TV, muzyka również z PC po HDMI - Tidal i od czasu do czasu gra). Jeżeli bylibyście w stanie wypowiedzieć się nt. wymienionych modeli i ewentualnie coś jeszcze polecić będę po raz kolejny niezwykle wdzięczny :)
Jeżeli chodzi o budżet to oczywiście im mniej tym lepiej, ale jeśli miałbym wydać dużo powyżej 2500 to musiałbym nieco poczekać i być przekonanym, że warto (E6, Yamaha, Sonos).

PS Chciałem dodać jeszcze link z +- planem pokoju, ale niestety forum twierdzi, że jeszcze nie mogę tego robić, więc w razie czego mogę podesłać na PW.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam serdecznie,
Dawid
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej Fidelio E5 jeśli dużo muzyki lub Fidelio B5 jeśli dużo filmów.
Dla niebieskich jest specjalna oferta.
 

thron

New member
Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku to Yamha RN500 + Magnat
Quantum 673. Tu też masz bluetooth więc bez problemu prześlesz muzykę do tego amplitunera
 

Arib

New member
@kiki, @thron
dzięki za propozycje (chociaż post throna gdzieś mi w międzyczasie zniknął). Mocno rozważałem właśnie te systemy Philipsa, ale jestem również bardzo ciekaw tego projektora od Yamahy, miał ktoś może z nim kiedyś do czynienia? Jestem szczególnie ciekaw jak sprawdzi się w przypadku mojego pokoju (plan teraz udało się dołączyć jako załącznik) - tj. otwór bez drzwi po lewej i drugi po prawej na kuchnię do tego siedzę mimo wszystko przy ścianie i zaczynam coraz mocniej się zastanawiać czy tu jakikolwiek surround (również ten z B5, E5 bo o fizycznym 5.1 i 7.1 nie mam co myśleć) rozwinie skrzydła.

Co do zaproponowanego ampli i kolumn (Yamaha RN500 i Magnaty Quantum 673) to zdecydowanie takie rozwiązanie by mi najbardziej odpowiadało, ale jeżeli miałbym zachować 2m odległości do stereo to musiałbym głośniki postawić we wnęce po prawej (jest tam niewielka półka) i na półce po lewej (widoczna na planie), czyli stałyby praktycznie pod sufitem.
Jeżeli chodzi zaś o podłączenie i fukncje to są tam świetne opcje i w przypadku BT wygodne chociażby ze względu na podłączenie telefonu (choć w sumie nie doczytałem czy to możliwe), ale zastanawiałbym się w przyszłości nad subem (a tu z tego co rozumiem to stereo) i na stałe wzmacniacz podłączony byłby najprawdopodobniej kablem HDMI, który i tak w tym momencie leci do TV (chyba, że po DLNA da się bez problemu przesłać również każdy obraz - nie znam się i zamieniam się w słuch :)).
 

Attachments

  • plan.jpg
    plan.jpg
    9,4 KB · Wyś: 49
Do góry