AUDIO CENTER POLAND nowym dystrybutorem produktów firmy VELODYNE

M.

hdtv.com.pl
Od 8 marca 2021r. nowym polskim dystrybutorem subwooferów marki VELODYNE jest AUDIO CENTER POLAND.
Velodyne-logo.jpg
audiocenter.pl​
Velodyne Acoustics to producent specjalizujący się w projektowaniu i produkcji subwooferów.
Od momentu powstania w 1983 roku, produkty Velodyne były wielokrotnie nagradzane i doceniane przez ekspertów branży audio, miłośników muzyki oraz entuzjastów kina domowego. Velodyne znane jest m.in. z innowacyjności projektów oraz niezwykle restrykcyjnych norm dotyczących tolerancji podzespołów. Podejście firmy do projektowania oraz produkcji wpływa na ponadprzeciętne osiągi brzmieniowe.
Velodyne-DD-15.jpg
audiocenter.pl​
Bieżąca oferta producenta obejmuje obecnie sześć serii, które zaspokoją potrzeby zarówno wielu początkujących entuzjastów muzyki i kina domowego, jak i posiadaczy bardziej wyrafinowanych systemów. Więcej informacji na temat dostępnych produktów i cen pojawi się w najbliższym czasie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj właśnie w cenniku z rana ten fakt zauważyłem, ale patrząc na ofertę nową i ile kosztuje np niby następca Spl ultra, choć ciężko stwierdzić czy to następca, bo jeszcze jeden model z serii Spl ultra w cenniku widnieje, ale niby następca jest o mniejszej mocy jak i o dobre bodajże 9kg mniej waży, a to jak na suba to dużo, pytanie co w tym subie siedzi.. :) bo tyle to ważą kondycjonery, albo odtwarzacze cd z górnej (nie najwyższej , bo te ważą więcej) od renomowanych producentów, a nie sub ... :niewiem:
 

M.

hdtv.com.pl
Myślę, że pod skrzydłami nowego właściciela (niemiecka firma Audio Reference zakupiła w 2019r. prawa i patenty dot. subwooferów Velodyne), trochę zmian będzie zachodzić w nowych i odświeżanych subach Velodyne. Zobaczymy jak marka się będzie rozwijać i w którą stronę podąży.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Miałem SPL-a 10 jakiś czas temu, ale obecnie użytkowany DD-15 plus to zupełnie inna liga.


stopka:
Sony KD85-ZG9, Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA-7gen 2 + VELODYNE DD 15 plus, Pioneer UDP-LX800. Apple TV4K. Projektor JVC RS2 - Adeo tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra surround + GX100 + 4 kolumny sufitowe Dali Phantom H-80. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Kable HDMI Purelink 8K+ Magic Link.Kable rca:Qed Signature Audio S. Listwy przepięciowe: Monster Power HTS5100 + HTS1000x2. Kable sieciowe: Monster Powerline 400, OyaideTunami, Furutech FP-3TS20.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie coś dziwnego się dzieje z velodyne, myślę, że księgowy dobrze zajrzał, bo 13 kg ważący sub na przetworniku 12 calowym w klasie AB, bo przypominam , że spl ultra był w klasie D to obecna waga jest śmieszna, żeby nie powiedzieć inaczej. To tak dla przykładu budżetowy cd marantz ki pearllite jego waga to deko ponad 8 kg, a to jest sub musi swoje ważyć. Pytanie dlaczego nie ma jednego parametru w cenniku tak jak to było kiedyś, czyli waga magnesu, który jest użyty w subie w serii ultra x, bo myślę , że tu już jest duża różnica. Mój spl 1200 ultra waga jego była bodajże coś około 9 kg, czyli nie dużo mniej niż w tym przypadku cały sub.
 
Ostatnia edycja:
Do góry