ATV 4K i atmos - nie działa

maciek8792

New member
Witam, może któryś z kolegów miał podobny problem.
Używam Onkyo txrz830 do którego podpięte jest ATV 4k, oczywiście bezpośrednio do amplitunera.
Na wyjściach onkyo mam sony xf9005 (main) oraz na drugim wyjściu HDMI sub mam optoma uhd 300x.

Nie mogę uzyskac dolby atmos z ATV 4k na projektorze. Podczas gdy bez problemu chodzi atmos jak przełączam obraz na TV.
W momencie kiedy tylko włącze wyjście na projektor, ATV 4k wyłącza mi możliwość używania dolby atmos.

Niby mały problem ale jednak duży bo zainwestowałem w głośniki sufitowe itd w tym momencie moge mieć atmosa tylko z tv, ale z projektora już nie.
Czy ktoś miał podobny problem?
Próbowałem włączac onkyo w enhanced mode super ukrytą kombinacją klawiszy onkyo - nie pomogło, próbowałem także zmienić wartość trybu HDMI kolejną tajną kombinacją onkyo tone + return - też nic nie dało. Przeszukałem rózne fora i naprawdę nie mogę zrozumieć, dlaczego skoro atv idzie bezpośrednio do ampli, to jak właczam wyjście na projektor strzela focha i wyłącza atmosa???
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A możesz zrobić doświadczenie typu żeby projektor był MAIN bez włączonego SUB, i kolejne doświadczenie projektor do SUB i w ampli wyłączone MAIN i wyjście wybrane jako SUB.
 

maciek8792

New member
A możesz zrobić doświadczenie typu żeby projektor był MAIN bez włączonego SUB, i kolejne doświadczenie projektor do SUB i w ampli wyłączone MAIN i wyjście wybrane jako SUB.

Królu złoty :))) Dziękuje! Poprzełączałem main i sub, ostatecznie wyłączyłem zone2 hdmi, dolby vision na main (tv) i wszystko śmiga. Przesłałbym w tym momencie browara gdyby się dało:)

pozdrawiam - Maciek
 
Do góry