ati - dvi -> hdmi - tv

valdman

New member
Witam, potrzebuję pomocy z dźwiękiem w tv
pc z win7, karta graficzna ati 4850, tv z wejściem hdmi.
udało mi się uruchomić dźwięk na tv dzięki specjalnej przejściówce, lecz teraz muszę za każdym razem ręcznie zmieniać źródło hdmi out lub głośniki, jak zrobić by dźwięk był puszczany na dwa odbiorniki w tym samym czasie, lub jak to zautomatyzować by w ostateczności dźwięk był wł. w hdmi po przełączeniu w tv na hdmi.
aktualnie działa tylko ręcznie, po przełączeniu tv na telewizję muszę ręcznie zmieniać źródło na głośniki i odwrotnie.

z góry dziękuję za pomoc
 
D

Deleted member 141725

Guest
Na dwa fronty dźwięku raczej nie puścisz bo wybierasz tylko jedno urządzenie. Ja mam tak samo i po przełączeniu na TV w windows 7 ustalam ATI HDMI Audio Output jako urządzenie domyślne- trzeba zaznaczyć "ustaw jako domyślne" po powrocie na monitor zawsze wraca mi na głośniki (nie zmieniam już nic). Z każdym kolejnym przełączeniem wszystko jest już automatycznie.
 

valdman

New member
nie wiem dlaczego audio jednak się nie przełącza.
zmiana kanału, wł. i wył tv cały czas jest aktywny hdmi out
ale mam jeszcze jeden problem,
nie działa tryb teatralny - w CCC wybieram tryb teatralny/kinowy, a film dalej jest w okienku.
 
Ostatnia edycja:

michalb

New member
Cześć valdman.

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tej przejściówce? Mam ati 4890 i też chciałbym podłączyć z portu dvi do hdmi w tv. Z tego co słyszałem muszę mieć specjalną przejściówkę. Jakieś fotki/linki/info?
Z góry dzięki.
 

valdman

New member
Cześć valdman.

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tej przejściówce? Mam ati 4890 i też chciałbym podłączyć z portu dvi do hdmi w tv. Z tego co słyszałem muszę mieć specjalną przejściówkę. Jakieś fotki/linki/info?
Z góry dzięki.


kupiłem taką "aukcja numer 1233186747" na innej przejściówce dźwięku nie było, teraz już jest.
sorki za brak linku, ale nie mogę jeszcze dodawać linków
 

pkomp

New member
tryb teatralny/kinowy nie zadziała bo w systemach vista/win 7 przestało istniec cos takiego jak urzadzenie pełnoekranowe
to było tylko w win xp i działało
 

Belinn

New member
Cześć valdman.

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tej przejściówce? Mam ati 4890 i też chciałbym podłączyć z portu dvi do hdmi w tv. Z tego co słyszałem muszę mieć specjalną przejściówkę. Jakieś fotki/linki/info?
Z góry dzięki.

Tutaj kupiłem taką przejściówkę:

allegro.pl/listing/listing.php?description=1&string=gosiadani+6140063501G

Działa OK
 
Do góry