Asus O!Play TV PRO

krzysiek735

New member
Witam

Jestem tutaj nowy, więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

Asus O!Play TV Pro to moje pierwsze urządzenie tego typu i stąd kilka pytań do bardziej zorientowanych.

Z góry przepraszam za laickie pytania.

Proszę mi wytłumaczyć, najlepiej "łopatologicznie" jak kopiować pliki, np. film lub muzykę z laptopa na dysk twardy zamontowany w Asusie lub z dysku zewnętrznego podpiętego pod urządzenie na dysk w nim zamontowany?

Chodzi mi o bezprzewodowe przesyłanie np. DLNA, bo jakoś nie mogę tego rozgryźć. Tzn. w laptopie widzę zawartość dysku Asusa jak i dysku zewnętrznego do niego wpiętego, ale nie mogę przenosić między nimi plików. Ciągle wyskakuje komunikat że nie mam uprawnień, ale kiedy próbuję nadać uprawnienia folderowi, on ich nie przyjmuje w żaden sposób. Czy to nie jest przypadkiem jakaś polityka ochrony praw autorskich Asusa?

Drugie pytanie brzmi, czy można dodać adres URL jakiegoś ulubionego radia internetowego, np. z SHOWCAST?

Pozdrawiam.
 

lovelypl

New member
Witam
Chodzi mi o bezprzewodowe przesyłanie np. DLNA, bo jakoś nie mogę tego rozgryźć. Tzn. w laptopie widzę zawartość dysku Asusa jak i dysku zewnętrznego do niego wpiętego, ale nie mogę przenosić między nimi plików. Ciągle wyskakuje komunikat że nie mam uprawnień

Skoro widzisz dysk, to już jest dobrze, bo serwer Samby masz odpalony.
Problemem jest to, że nie możesz zapisywać - ale to nie problem.
Asus sobie wymyślił, że defaultowo Samba jest tylko do odczytu.
Wejdź przez przeglądarkę w laptopie na EasyWWW.pl - hosting, domeny
Tam w ustawieniach klikasz na okienko "Write" przy serwerze Samby. Potem czekasz chwilę, bo serwer musi się zrestartować i gotowe - już możesz zapisywać.
 

krzysiek735

New member
Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim tematem i za odpowiedź. Dzięki Pańskiej poradzie udało mi się opanować kopiowanie plików w sieci na O!Playa. Odnośnie słuchania radia internetowego, to czy istnieje możliwość włączenia go np. w Winampie i przesłanie dźwięku bezprzewodowo do Asusa? Pozdrawiam.
 

lovelypl

New member
Z tym radiem to mnie zagiąłeś.
Można spróbować zrobić to tak, że w Asusie wchodzisz na stronę radia i stamtąd próbujesz odpalić strumień, ale może się nie udać, bo ta przeglądarka jest jednak uboga.
Można byłoby zrobić kombinację alpejską i spróbować przepchnąć strumień przez o!MediaShare - tak to się chyba nazywa. Jest na płytce dołączanej do O!Play' o ile pamiętam.
Ten program służy do tego, żeby strumieniowo przesyłać filmy, zdjęcia, muzykę z komputera/smartfona na asusa. Może tym by się udało, ale trzeba by zobaczyć czy da się odpalić przez to playlistę. Jeśli tak, to sam jestem ciekaw co by się stało, jakby w playliście podać link do strumienia - jakaś szansa na odpalenie radia jest.
Czekam aż ktoś przerobi trochę soft do O!Play'a i wrzuci tam polskie serwisy, stacje radiowe itd. Wczoraj zerknąłem co tam w nim w pamięci leży, ale jeszcze skryptów odpowiednich nie znalazłem.
 

krystiano8

New member
krzysiek735 mozesz napisac troche wiecej o tym playerze. Czy z latwoscia lyka wiekszosc formatow wideo, czy plynnie odtwarza mkv? i jak pozostale multimedia. Pieknie go opisuja na stronie Asusa, a jak jest w rzeczywistosci?
 

fargo1980

New member
Również dołączam się do prośby, jeśli możesz to przeprowadź teścik na plikach zamieszczonych na forum w tym wątku i wstaw rezultat. Wszędzie jest ładnie opisany, lecz także widać narzekania użytkowników na znikające pliki i nie dopracowany, zacinający się soft. Zastanawiałem się nad przesiadką z prodigy, lecz czekam na dalsze opinie.
 

Lauda1976

New member
Witam!!!
Mam poważny problem z odtwarzaniem na pełnym ekranie (ue55e7000) jakichkolwiek filmów z dysku twardego na tym urządzeniu!!! W opcjach video są tylko 4 tryby: panscan 4:3, letterbox 4:3, 16:9, 16:10... nie ma trybu auto dostosowującego film do pełnego ekranu! pomocy, jak to zrobić? co jest przyczyną tego?
 
Ostatnia edycja:

jarek3000

New member
Przed zakupem asusa o!play tv pro mam jedno pytanie, co oznacza brak obsługi wtyczki adobe flasha w sytuacji gdy większość materiałów video jest we flashu odtwarzana, dla klienta który chce skorzystać z internetu za pomocą asusa na ekranie telewizora ?
 

severe

New member
Witam.
Nie wiem jak skopiować pliki z muzą i filmami na dysk zamontowany w Asusie TV pro? Proszę o podpowiedzi

1) ostatni firmware który umożliwia kopiowani/przenoszenie to
Asus O!Play TV Pro, FW: 2.6.1204C
"C" na końcu informuje że jest to wersja z tymi funkcjami,
a wersja "S" jest dla Niemców aby nie piracili !?! Ale jak
zawsze obwarowani zostają nią wszyscy ...

2) ewentualnie zostaje ci włączyć w sambie opcje 'Write'
i kopiować po sieci, ale nie polecam większej ilości danych,
idzie ale zakwitnąć czekając na koniec kopiowania.
 

felis

New member
Witam
Nie wiem jak skopiować pliki z muzą i filmami na dysk zamontowany w Asusie TV pro? Proszę o podpowiedzi
A dysk wyjmuje się trudno z tego odtwarzacza? Nie można go zwyczajnie wyjąć i podłączyć do kompa, albo mieć przy kompie jakąś stację dokującą?
Bo po sieci to rzeczywiście może trwać bardzo długo.

Mam natomiast inne pytania odnośnie odtwarzacza:
1. Jak się ogólnie sprawuje?
2. Czy nie ma problemów z odtwarzaniem różnych formatów plików tj. avi/xvid, mkv, mp4, wmv1/2/3 różne wersje bo mój TV od ver. 2 sobie nie radzi z wmv, mov, MTS?
3. Czy są jakieś aplikacje na androida by tablet mógł stać się pilotem dla Asusa (przeglądanie zasobów z dysku lub usb i odtwarzanie, p;przewijanie itp)
4. Czy poza brakiem flasha w przeglądarce co czyni go nieużytecznym dla internetu odtwarzacz ma jakieś inne znaczące wpadki?
5. Czy spełnia dobrze rolę serwera DLNA czyli strumieniowania video i audio? Czy strumieniuje flac audio bo całą swoją kolekcję płyt CD zrzuciłem do tego formatu i trzymam obecnie na WD My Book Live a chciałbym go zastąpić tym asusem.
Pozdrawiam
 

oktonot

New member
To może ja odpowiem.
1. Urządzenie sprawuje sie bardzo mizernie, przy większej ilości mediów urządzenie jest powolne i czesto sie zawiesza.
2. Odtwarza chyba wszysto co mu zarzucisz, bynajmniej ja sie z problemami nie spodkalem.
3. Nie posiadam androida tylko Ios ale raczej nie ma tego co szukasz.
4. Jest cale mnóstwo wpadek, o których możesz poczytać na forum producenta.
5. Urządzenie to klient DLNA a nie serwer, czyli tylko kabelek pod TV i tylko jeden odbiornik.
Nie kupuj tego badziewia, serwer NAS jest bezużyteczny przy zmiennym IP, głośno pracuje i jest energo żerny jako serwer NAS sie absolutnie nie nadaje, daleko mu do rasowego serwera NAS.
Jak chcesz dobre i niedrogie centrum multimediów polecam serwer NAS z dobrym procesorem i pamięcią oraz media serwerem Twonky i nie innym, bez problemu obdłuży kilka klientów DLNA w full HD z najlepsza jakością.
Dobry serwer NAS z dyskiem 2TB + klient DLNA (w moim przypadku Blu-ray) to wydatek niespełna 900zl, a asus + dysk 2TB to okolo 1100zl.
 

felis

New member
To może ja odpowiem.
Dziękuję za informacje. Przekonały mnie do poszukiwań czegoś innego.
Dobry serwer NAS z dyskiem 2TB + klient DLNA (w moim przypadku Blu-ray) to wydatek niespełna 900zl, a asus + dysk 2TB to okolo 1100zl.
Niestety serwery NAS (za wyjątkiem bodaj QNAP TS-269L) mają dwie wady. Brak HDMI oraz pilota.
Ten wymieniony bez dysków z pilotem kosztuje ok. 2000zł więc cena jest zbyt wysoka, biorąc pod uwagę, że ludzie narzekają na bardzo powolne sterowanie przez pilota.
 

felis

New member
A po kiego grzyba Ci dodatkowe piloty czy kabelki, toszto wada nie zaleta.
Odpowiedź jest bardzo prosta. Mój LED TV po sieci w ogóle nie odtwarza plików mkv. Dodatkowo w moim odczuciu jakośc całej reszty też wypada gorzej niż bezpośrednio z USB.
Pozostaje urządzenie z HDMI, ale do tego urządzenia nie będę przecież biegał ani specjalnie dokupował tabletu do sterowania. Po to pilot.
Natomiast dwa odtwarzacze muzyczne ciągną bardzo ładnie wszystko przez sieć. Zgrałem już wszystkie płyty CD do flac i obecny prosty NAS pięknie je dostarcza.
Stąd idea odtwarzacza multimedialnego z dyskiem i jakimś prostym serwerem DLNA lub Upnp. Z wbudowanego dysku przez sieć leciałyby flac, a przez hdmi filmy.
A tak muszę mieć i NAS (tylko dla muzyki) oraz odtwarzacz tylko do filmów. Chciałem wyeliminować jedną ze skrzynek bo uwielbiał mała ilość kabli w domu.
Pozdrawiam
 

oktonot

New member
No jak producent o tym pisze to na pewno się nie myli, czy myślałeś nad upgrade twojego sprzętu? na zgodny z dlna np. czytnika optycznego, nie są drogie już teraz, a jak niebieskie promienie już Cię w oczy kują, pomyślał bym o adapterze dlna z pilotem w smartfonie o który pytałeś, przed tym sprawdził bym firmware led, chodź nie licz na noworoczne fajerwerki. Jak już coś znajdziesz odpowiedniego dla siebie, napisz proszę co wybrałeś, no i mile widziana jakaś mała recenzja jak się sprzęcik sprawuje.
 
Do góry