ASUS O!Play HDP-R

djvolt

New member
Cicho liczę, że ten nowy playerek łyknie wszystko bez bółu i obsłuży dźwięk w HD jak trzeba. Poczekamy zobaczymy, póki co ponad 500 PLN to troszku jest względem obecnych.

Juz odpowiadam... Kazdy player asusa obsluguje dzwiek HD... Nie ma tego dzwieku, poniewaz asus nie wykupil licencji na porty HDCP... Jesli by wykupil to asus nie kosztowalby 320pln tylko 600... To jedna sprawa. Druga to taka, ze nowy player nie bedzie sie wogole roznil softem, a jedynie obudowa i mozliwoscia wlozenia dysku twardego do srodka... Po trzecie filmy MKV nie odczytuje poniewaz filmy sa kompresowane z tagiem HEADER a tego player nie obsluguje, nalezy przemuxowac (nie przekonwertowac!) odpowiednim skryptem oraz programem i bedzie dany film dzialal... Po czwarte wszystkie wasze pytania oraz odpowiedzi znajduja sie na Multimedia HD. Po to powstalo to forum zeby sie nie rozdrabniac... Na naszym forum kazdy kazdemu pomaga... Taka zasada...


[...]

Choć sercem jestem przy marce Asus, to po tym teście skłaniam się ku WD...

Player byl testowany na sofcie 1.21P, w chwili obecnej jest pelna obsluga TrueHD oraz DTS-HD MA i pochodnych dzwieku HD, Nie warto oceniac playera po plikach testowych, bo kazdy kolejny soft moze to wszystko zmienic tak jak my forumowicze z Multimedia HD zmienilismy dzieki koledze witko a takze soft masterom jodri i aikane playera na polskiego playera...

Pozdrawiam
djvolt
 
Ostatnia edycja:

GIZIU

New member
Witam. Mam problem z podłączeniem HDP-R3 do sieci Wi-Fi. Gdy ustawiam połączenie przez Infrastructure, potem daję AUTO, wykrywa moją sieć ale potem każe mi wpisać Net User ID i hasło. Nie wiem co wpisać. Będę wdzięczny za pomoc.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Po pierwsze, warto byłoby wiedzieć, jaki to router. Po drugie, jakiego dongla WiFi używasz, bo może nie jest tak do końca kompatybilny z playerem. Po trzecie, w routerze dokonujesz podstawowych ustawień: SSID, czyli nazwa routera, hasło, typ szyfrowania. Piszesz o Net User ID - może jest taka "rubryczka" w Twoim routerze, którą wypełniłeś. Może masz ustawione szyfrowanie, którego software playera nie obsługuje. Najlepiej zacznij od WEP...
 

GIZIU

New member
Router to Pentagram Cerberus P 6331-42. SSID wykrywa O!Play a jedyny login i hasło to te od neostrady. Je też wpisywałem i też nie działało.
 

Lendziu

New member
Ja mam na routerze ustawione hasło WEP i takie samo mam wpisane w O!Play'erze.
Podłączone mam jako Infrastruktura (AP), ale jeśli chcesz to możesz podłączyć bezpośrednio komputer za pomocą Peer to Peer (Ad Hoc) - tam hasła nie potrzebujesz.
 

skorpion1000

New member
Witam ja mam pytanko do posiadaczy Asus O! Play ponieważ nie dawno go nabyłem do swojego telewizorka plazmowego i w zasadzie jestem zadowolony oczywiście wgrany najnowszy soft 1.30p czyta txt różne możliwości ustawienia czcionki niżej wyżej, wielkość, kolor oczywiście format musi być klatkowy i w nawiasa {...} z klamerkami a jeśli chodzi o moje pytanie główne czy ktoś się bawił z odtwarzaniem filmów BluRay AVC czyli w których są katalogi BDMC i CERTIFICATE bo oczywiście jak wezmę normalnie da się odworzyć ale nie ma możliwości by dostać się np do menu i dodatków na płycie i kompinuje z obrazami iso ale to nic nie daje czy ktoś ma może jakiś pomysł
 

skorpion1000

New member
Witam ja mam pytanko do posiadaczy Asus O! Play ponieważ nie dawno go nabyłem do swojego telewizorka plazmowego i w zasadzie jestem zadowolony oczywiście wgrany najnowszy soft 1.30p czyta txt różne możliwości ustawienia czcionki niżej wyżej, wielkość, kolor oczywiście format musi być klatkowy i w nawiasa {...} z klamerkami a jeśli chodzi o moje pytanie główne czy ktoś się bawił z odtwarzaniem filmów BluRay AVC czyli w których są katalogi BDMC i CERTIFICATE bo oczywiście jak wezmę normalnie da się odworzyć ale nie ma możliwości by dostać się np do menu i dodatków na płycie i kompinuje z obrazami iso ale to nic nie daje czy ktoś ma może jakiś pomysł
 

hojna

New member
Witam. Mam problem z podłączeniem HDP-R3 do sieci Wi-Fi. Gdy ustawiam połączenie przez Infrastructure, potem daję AUTO, wykrywa moją sieć ale potem każe mi wpisać Net User ID i hasło. Nie wiem co wpisać. Będę wdzięczny za pomoc.


Panowie, proszę nie wprowadzać kolegi w błąd.
User ID - tutaj wpisz nazwę użytkownika konta na które się logujesz w Windowsie.
Pass - tutaj wpisz hasło takie same jak wpisujesz podczas logowania do windowsa - jeżeli go nie masz zostaw puste pole

Od razu napisze jeżeli nie masz routera w standardzie N to filmy w FULL HD (*mkv)
będą przycinać :)

P.S
Czasami się zastanawiam, czy osoby które odpisują na posty posiadają dany sprzęt....


P.S 1

Mam Asus O Play od 2 dni :p Panowie mam pytanie jaki polecacie soft ?
 
Ostatnia edycja:

kszysian

New member
Otwarzanie plików mov

Witam wszystkich na tym forum
Wczoraj zakupiłem HDP-R1 i mam jeden problem. Odtwarzanie plików mov i mkv nie jest płynne, plik jest odtwarzany raz szybciej za chwilę wolniej i do tego cały czas przycina się, a dźwięk w tym czasie urywa się i na chwilę zanika. Spróbowałem wgrać 1.30P, ale nic to nie zmieniło. Czy ktoś ma lub miał podobny problem? Dodam, że odtwarzam z pendriva.
 

xose

New member
Witam wszystkich na tym forum
Wczoraj zakupiłem HDP-R1 i mam jeden problem. Odtwarzanie plików mov i mkv nie jest płynne, plik jest odtwarzany raz szybciej za chwilę wolniej i do tego cały czas przycina się, a dźwięk w tym czasie urywa się i na chwilę zanika. Spróbowałem wgrać 1.30P, ale nic to nie zmieniło. Czy ktoś ma lub miał podobny problem? Dodam, że odtwarzam z pendriva.

u mnie nawet przez wifi "idą" płynnie mkv, mov i inne w rozdziałce 720p, w 1080 nie próbowałem - czasami przycinało mi jak coś na kompie w tym czasie robiłem - a z HDD jeszcze nic mi się nigdy nie przycięło - może masz coś z dyskiem??
 

0rafal0

New member
Powiedzcie mi, czy ktoś ma dysk firmy transcend 500 GB 2,5 cala.
Czy urządzenie dobrze działa z tym dyskiem??
A i jaką partycję trzeba zrobić?
Ponieważ zamawiam na prezent i muszę mieć te dane, żeby wszystko powygrywać.
pozdrawiam
 
Do góry