ASUS O!Play HDP-R

atobos

New member
Dźwięk wybierasz poprzez przycisk audio, każde naciśnięcie przeskok na następną ścieżkę.
Napisy wbudowane w mkv ustawiasz w sekcji subtitle-Text Encoding na Unicode(UTF8)

dzieki za odp.
ale ad. napisów wbudowanych, to czy juz rozwiazano problem z polską czcionką,
bo z tego co wyczytałem to momencie wprowadzenia w plikach tekstowych obsługi PL czcionki
w napisach wbudowanych w mkv takowej nie było, czy mam rozumieć ze jest juz pełna obsługa PL?
 

Axl2000

New member
Ponawiam pytanie, miał ktoś problem z trzeszczeniem dźwięku?
Aktualnie mam soft 1.28 i znowu po jakimś czasie odtwarzania .mkv dźwięk zaczyna trzeszczeć leciutko. Dzieje sie to i po HDMI --> TV 2.0 oraz na SPDIF --> amplituner 5.1
Oddawać na gwarancję?

PS. po szybkim chwilowym przewinieciu x2 lub cofnieciu, dzwiek wraca do normy
 
Ostatnia edycja:
Właścicieli R1 przybywa. Czy ktoś z koleżanek/kolegów może przeprowadzić test na poniższych próbkach wg wzoru z linka: HDforum - View Single Post - Ariva HDplayer 110

Próbki dostępne są tutaj (ostatni post na str 1):
Official Codec/Container Test Videos - AVS Forum

  1. M2TS: Standard 1080p M2TS ripped from a blu-ray - (8.3mbps-1080p-30fps-L4.1-3ref.m2ts)
  2. DVR-MS: Microsoft's old proprietary TV recording format (6mbps-480i-MPEG-ASF.dvr-ms)
  3. WMV9: 1080p WMV9 video with 5.1 WMA audio - (8mbps-1080p-24fps-WMV9-6chWMA.wmv)
  4. HDTV: 1080i 60hz HDTV rip - (10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv)
  5. AVCHD: 1080p M2TS from a Sony HD camcorder - (11.6mbps-1080p-AVCHD-Sony-Camcorder.m2ts)
  6. Improper encode: The infamous Planet Earth clip with an absurd 16 reframes. The bird scene stutters even on high end PCs - (19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv)
  7. DTS: Standard DTS 5.1 audio - (10.2mbps-1080p-24fps-L4.1-5ref-DTS.mkv)
  8. DTS-MA: 7.1 DTS-MA lossless audio - (28mbps-L4.1-DTS-MA.m2ts)
  9. Dolby TrueHD: 7.1 lossless TrueHD audio - (30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts)
  10. MP4: Apple trailer with 9 reframes and AAC audio - (4377kbps-1080p-24fps-L5.0-9ref-AAC.mp4)
  11. 5.1 FLAC + SSA: Multichannel FLAC audio and SSA subs including complex styles and transitions - (L4.1-8ref-6ch-FLAC-SSAsubs.mkv)
  12. OGG: 720p Ogg Theora video with Vorbis audio - (4.6mbps-720p-30fps-Theora.ogg)
  13. RMVB: Real Video variable bitrate Unknown if it is RM9 or RM10, as they both use the same header (RV40) - (SD-25fps-RV40.rmvb)
  14. TRP: 1080p Kaon DVB Transport Stream with dual AC3 audio - (15mbps-1080p-L4.0-4ref-dualAC3.trp)
  15. UTF-8: MKV with the following UTF-8 SRT sub tracks: Arabic, Chinese, English, Greek, Hebrew, Hindi, Japanese, Korean, Russian, Thai, Turkish and Vietnamese - (Multilanguage-UTF8-SRT.mkv)
  16. Deinterlacing: 1080i test pattern to determine deinterlacing capabilities - (Slicies MPEG2 NTSC 1080i 29.97.ts)
Będziemy mogli wtedy zobaczyć gdzie plasuje się O!Play w klasyfikacji: WDTV Live > Xtreamer > Ariva


 
Ostatnia edycja:

slawko1077

New member
Witam

Mam problem z obrazem z Oplaya. Mianowicie obraz jest przekoloryzowany i przejaskrawiony, zmiana ustawień na tv nic nie daje a obraz z satki jest normalny. Asus podłączony jest przez HDMI , sprawdzałem różne softy i zmieniałem kabel HDMI i dalej to samo. Filmy na monitorze wyglądają normalnie a puszczone Asusa kiepsko. Filmy w formacie mkv
 

GIZIU

New member
Witam wszystkich, od roku czasu używam WD TV HD Media Player i ze względu na brak supportu oraz pojawiające się problemy z odtwarzaniem coniektórych filmów/seriali postanowiłem kupić nowego playerka. Zastanawiałem się nad WD Live ale jednak wybór padł na ASUS-a. Zastanawiam się tylko czy wziąć wersję R1 czy R3. Jak sprawuje się to Wi-Fi ? Warto dopłacać ? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź. Z góry dzięki.
 
Właścicieli R1 przybywa. Czy ktoś z koleżanek/kolegów może przeprowadzić test na poniższych próbkach wg wzoru z linka: HDforum - View Single Post - Ariva HDplayer 110

Próbki dostępne są tutaj (ostatni post na str 1):
Official Codec/Container Test Videos - AVS Forum

  1. M2TS: Standard 1080p M2TS ripped from a blu-ray - (8.3mbps-1080p-30fps-L4.1-3ref.m2ts)
  2. DVR-MS: Microsoft's old proprietary TV recording format (6mbps-480i-MPEG-ASF.dvr-ms)
  3. WMV9: 1080p WMV9 video with 5.1 WMA audio - (8mbps-1080p-24fps-WMV9-6chWMA.wmv)
  4. HDTV: 1080i 60hz HDTV rip - (10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv)
  5. AVCHD: 1080p M2TS from a Sony HD camcorder - (11.6mbps-1080p-AVCHD-Sony-Camcorder.m2ts)
  6. Improper encode: The infamous Planet Earth clip with an absurd 16 reframes. The bird scene stutters even on high end PCs - (19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv)
  7. DTS: Standard DTS 5.1 audio - (10.2mbps-1080p-24fps-L4.1-5ref-DTS.mkv)
  8. DTS-MA: 7.1 DTS-MA lossless audio - (28mbps-L4.1-DTS-MA.m2ts)
  9. Dolby TrueHD: 7.1 lossless TrueHD audio - (30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts)
  10. MP4: Apple trailer with 9 reframes and AAC audio - (4377kbps-1080p-24fps-L5.0-9ref-AAC.mp4)
  11. 5.1 FLAC + SSA: Multichannel FLAC audio and SSA subs including complex styles and transitions - (L4.1-8ref-6ch-FLAC-SSAsubs.mkv)
  12. OGG: 720p Ogg Theora video with Vorbis audio - (4.6mbps-720p-30fps-Theora.ogg)
  13. RMVB: Real Video variable bitrate Unknown if it is RM9 or RM10, as they both use the same header (RV40) - (SD-25fps-RV40.rmvb)
  14. TRP: 1080p Kaon DVB Transport Stream with dual AC3 audio - (15mbps-1080p-L4.0-4ref-dualAC3.trp)
  15. UTF-8: MKV with the following UTF-8 SRT sub tracks: Arabic, Chinese, English, Greek, Hebrew, Hindi, Japanese, Korean, Russian, Thai, Turkish and Vietnamese - (Multilanguage-UTF8-SRT.mkv)
  16. Deinterlacing: 1080i test pattern to determine deinterlacing capabilities - (Slicies MPEG2 NTSC 1080i 29.97.ts)
Będziemy mogli wtedy zobaczyć gdzie plasuje się O!Play w klasyfikacji: WDTV Live > Xtreamer > Ariva



Może ktoś się jednak pokusi? Rozwiało by to wiele wątpliwości osobom, które nie zdecydowały się jeszcze na playera. Cały test z opisem to raptem 20-25 min.
 

djvolt

New member
A forum Multimedia HD nie macie? Po co tworzyć nowe forum? Co to wam da? Tam jest tysiące pytań i odpowiedzi... Dostęp do forum jest odpowiednio zablokowany dla gościa z oczywistych względów - pomagamy tylko zarejestrowanym...
 

kaszel

New member
Witam wszystkich serdecznie i choć forum przeglądam od dawna postanowiłem wystartować z postami z racji użytkowania od niedawna ASUSA HDP-R3. Zacznę od zapytania, na które nie znalazłem żadnej wzmianki - otóż prosiłbym o oświecenie mnie w kwestii łączności przez Wifi, a konkretnie od czego zależy prędkość przesyłu danych? Muzyka idzie pięknie, ale z filmami już gorzej. Po wybraniu pliku oblicza transfer i pokazuje przeważnie około 350-400kb/s. Wydaje mi się, że to trochę mało by płynnie odtwarzać filmy. Proszę zatem o podpowiedź czy coś należy zmajstrować by transfer był szybszy? Dodam, że router wysyła 54 Mb/s. Acha softu w Asusie jeszcze nie zmieniałem. Dzięki za ewentualne sugestie i pozdrawiam
 

djvolt

New member
Może ktoś się jednak pokusi? Rozwiało by to wiele wątpliwości osobom, które nie zdecydowały się jeszcze na playera. Cały test z opisem to raptem 20-25 min.

Pewnie, ten test jak i inne na wielu playerach asusa jest na naszym wspólnym forum...

Multimedia HD Zobacz temat - Dyskusja / Testy

Witam wszystkich serdecznie i choć forum przeglądam od dawna postanowiłem wystartować z postami z racji użytkowania od niedawna ASUSA HDP-R3. Zacznę od zapytania, na które nie znalazłem żadnej wzmianki - otóż prosiłbym o oświecenie mnie w kwestii łączności przez Wifi, a konkretnie od czego zależy prędkość przesyłu danych? Muzyka idzie pięknie, ale z filmami już gorzej. Po wybraniu pliku oblicza transfer i pokazuje przeważnie około 350-400kb/s. Wydaje mi się, że to trochę mało by płynnie odtwarzać filmy. Proszę zatem o podpowiedź czy coś należy zmajstrować by transfer był szybszy? Dodam, że router wysyła 54 Mb/s. Acha softu w Asusie jeszcze nie zmieniałem. Dzięki za ewentualne sugestie i pozdrawiam

Widocznie router kaszana, duże zakłócenia lub zła konfiguracja.
 

Szlachtus

Member
Witam, czy ktoś się orientuje czy ten Asus ma problemy z odtwarzaniem filmów HDDVD lub samych ripów z HDDVD? Ponieważ mam takie dwie pozycje, jest tylko dźwięk, nie ma obrazu. Każdy inny czy to divx, czy Bluray rip działa bez problemów...
 

wojoww

New member
Witam .
Czy odpalil ktos na tym odtwarzaczu torrenta ? bo odpalilem klinta bittorrenta ale nic mi nie pobiera .
jesli komus to chodzi to prosze o jaks podpowiedz . z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam
 
W nawiązaniu do mojego wcześniejszego postu o przetestowaniu O!Playa 16-toma próbkami HD, koledzy z forum >>multimediahd.pl<< przeciągnęli playerka prezez ten teścik:
Multimedia HD Zaloguj się

Cały czas waham się czy wybrać O!Playa czy może WD, bo Xtreamera już odrzuciłem.
Z testu wynika:
WDTV Live > O!Play > Xtreamer > Ariva
WD pobił niestety O!Playa. 13z16 próbek odtworzył bez problemu. Jedynie w próbce nr 3 nie było audio, próbce 12 było tylko audio, a w przypadku próbki 13 nie dał rady z RMVB(to dziwne przyznam).
O!Play niestety padł aż na 7 próbkach (nie wykrył pliku, przycinał, nie było audio lub wyświetlał z błędami).

Choć sercem jestem przy marce Asus, to po tym teście skłaniam się ku WD...no ale poczekam jeszcze trochę, może będzie jakaś kontrofensywa ze strony użytkowników O!Playa....hope so ! :)
 

kicker

New member
Witam, czy ktoś się orientuje czy ten Asus ma problemy z odtwarzaniem filmów HDDVD lub samych ripów z HDDVD? Ponieważ mam takie dwie pozycje, jest tylko dźwięk, nie ma obrazu. Każdy inny czy to divx, czy Bluray rip działa bez problemów...



Witam.Mam ten sam problem. Zapewno chodiz o filmy "300" i "Ksiąze persji",oba z lektorem
 
Do góry