ASUS O!Play HDP-R

raztaman

New member
jeśli zwykłe DVIX to będzie śmigać po wifi (potrzebny jest AP).
Większości przypadków x.264 się tnie - nawet po sieci 100mbit!
Ja mam homeplug 85mbit który synchronizuje mi się na poziomie 50-60mbit i niektóre filmy 1080p się tną ;(.

oczywiscie chodzi mi o x.264 full hd
czyli tylko dysk zew lub pendrive?
 

moll47u

New member
Po LAN 100mbit - raczej będzie płynnie -ale może się zdarzyć że coś się będzie przycinać. Wtedy wystarczy przegrać na dysk usb i podłączyć do plajera.
Ja polecam - jeśli nie ma możliwości puszczenia kabla lan - puścić sygnał po Homeplug (sieć po kablu elektrycznym) - ale trzeba kupić model 200mbit.
 

qwery1

New member
invalid file - problem

witam
Mam problem z odtworzeniem kilku filmów udostępnianych przez sieć. Są to zwykle divixy, nie podaję szczegółowych danych dot. filmów gdyż wg mnie nie w tym tkwi problem. Filmy te nie dają się odtworzyć (invalid file) tylko po sieci, z pena lub podłączonego dysku twardego wszystko jest ok.

Odtwarzacz podłączony jest do routera, udostępnianie po wifi.
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
Czcionki i ich regulacja

Wydaje mi się, że gdzieś widziałem takie info, ale teraz szukam i nie mogę znaleźć. Czy ktoś mógłby opisać jak zmieniać wielkość i położenie czcionek w O!Play'u? Dzięki.
 

garym

New member
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie, bo odpowiedź wydaje się trywialna. klikasz na klawisz z literkami i tam już masz jedno i drugie
 

pafelek1

New member
Wydaje mi się, że gdzieś widziałem takie info, ale teraz szukam i nie mogę znaleźć. Czy ktoś mógłby opisać jak zmieniać wielkość i położenie czcionek w O!Play'u? Dzięki.

Witaj
Najprościej i najszybciej, podczas odtwarzania jakiegoś pliku z tekstem włącz na pilocie przycisk "Aa" tam masz wszystko :)
 

Brzozek

New member
Witam, prawdopodobnie skuszę się na ASUSa O!Play HDP-R1 chcę go podłączyć kablem optycznym do ONKYO TX-SR607 @moll47u pisze że przy takim połączeniu nie odtwarza stereo, więc dodatkowo trzeba podłączyć 2XRCA do dźwięku?
 

moll47u

New member
Witam, prawdopodobnie skuszę się na ASUSa O!Play HDP-R1 chcę go podłączyć kablem optycznym do ONKYO TX-SR607 @moll47u pisze że przy takim połączeniu nie odtwarza stereo, więc dodatkowo trzeba podłączyć 2XRCA do dźwięku?

Dźwięk PCM będzie działać - ale jeśli będzie RAW to stereo nie działa ;(. Ja rozwiązałem to poprzez podłączenie przez HDMI
 

dakkon7

New member
witam

Mam pytanie do posiadaczy tego cacka.

czy 2,5 calowy dysk przenośny podłączony bez oddzielnego zasilania do Asusa wyłącza się w momencie naciśnięcia na pilocie przycisku "POWER", czy przychodzi w czas czuwania ?
 

Brzozek

New member
Dzisiaj dołączyłem do grona posiadaczy O!Play. Zauważyłem że czasami po wyłączeniu na pilocie nie można włączyć go z powrotem (soft 1.21P) raz się zawiesił, reset nie pomógł i musiałem odłączyć od sieci...
 

ig33

New member
Witajcie wszyscy!
Szukałem podobnego problemu na różnych forach, ale nie znalazłem żadnej pomocy, więc piszę tu. Otóż po przeczytaniu wielu pozytywnych komentarzy postanowiłem kupić Asusa hpd r1. Po podłączeniu go do bravi 40w55 po kablu hdmi (sprawdzone dwa różne kable) odtwarzacz nie pokazuje żadnego obrazu ani dzwięku (sprawdzone na dwóch braviach). Działa na telewizorze samsunga i na monitorze acera bez problemu. Po kablu kompozytowym na brawi wszystko działa jak należy. Co może powodować taki stan rzeczy? Asusa zaktualizowałem do softu 1.21P Bardzo proszę o jakąś pomoc.
Pozdrawiam - Grzesiek
 

daro.s

New member
Witajcie wszyscy!
Szukałem podobnego problemu na różnych forach, ale nie znalazłem żadnej pomocy, więc piszę tu. Otóż po przeczytaniu wielu pozytywnych komentarzy postanowiłem kupić Asusa hpd r1. Po podłączeniu go do bravi 40w55 po kablu hdmi (sprawdzone dwa różne kable) odtwarzacz nie pokazuje żadnego obrazu ani dzwięku (sprawdzone na dwóch braviach). Działa na telewizorze samsunga i na monitorze acera bez problemu. Po kablu kompozytowym na brawi wszystko działa jak należy. Co może powodować taki stan rzeczy? Asusa zaktualizowałem do softu 1.21P Bardzo proszę o jakąś pomoc.
Pozdrawiam - Grzesiek

Witam
Czy ktoś może potwierdzić występowanie problemu z Sony Bravia, prawie zdecydowałem się na zakup Asusa ale posiadam 32V5500 i po przeczytaniu powyższego postu mam wątpliwości czy nie spotkają mnie podobne problemy.
Pozdrawiam
 

scanus

New member
Witam
Czy ktoś może potwierdzić występowanie problemu z Sony Bravia, prawie zdecydowałem się na zakup Asusa ale posiadam 32V5500 i po przeczytaniu powyższego postu mam wątpliwości czy nie spotkają mnie podobne problemy.
Pozdrawiam

Na 55EX500 śmiga na hdmi bez problemów - soft 1.24P

Pzdr,
 

Chris7919

New member
Problem z odtwarzaniem RMVB

Witam
Po aktualizacji frimwaru na v 1.21 dzisiaj przy odtwarzaniu pliku RMVB pojawił się kilkakrotnie komunikat 10 ERORR Stop Playback oraz odtwarzacz dwa razy przerwał odtwarzanie i wrócił do menu głównego. Czy ktoś z Was ma pomysł dlaczego tak się dzieje??
 

jareckia

New member
unknownstarcode

Może ktoś się spotkał z błędem unknownstarcode. Gdy się pojawia ten błąd, obraz i dzwięk zaczyna mocno przycinać.
Firmware 1.21p, materiał (avi) odtwarzany z hdd 2.5'. Poniżej szczegóły pliku.

Video: DivX 5 1280x720 25.00fps 5949Kbps [Video 0]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 448Kbps [Audio 1]
 

ImixVega

New member
Witajcie wszyscy!
Szukałem podobnego problemu na różnych forach, ale nie znalazłem żadnej pomocy, więc piszę tu. Otóż po przeczytaniu wielu pozytywnych komentarzy postanowiłem kupić Asusa hpd r1. Po podłączeniu go do bravi 40w55 po kablu hdmi (sprawdzone dwa różne kable) odtwarzacz nie pokazuje żadnego obrazu ani dzwięku (sprawdzone na dwóch braviach). Działa na telewizorze samsunga i na monitorze acera bez problemu. Po kablu kompozytowym na brawi wszystko działa jak należy. Co może powodować taki stan rzeczy? Asusa zaktualizowałem do softu 1.21P Bardzo proszę o jakąś pomoc.
Pozdrawiam - Grzesiek


ASUS domyślnie ustawiony jest na AUTO, spróbuj przestawić na 1080p jak nie ruszy to na mniejszy.
Może są jakieś niekompatybilności?

Jeżeli to nie pomoże to sprawdź hdmi w Bravi. Czy da się przełączyć na niższy standard HDMI. 1.2 itp
może tryb auto w asusie HDMI 1.2 nie jest w stanie wykryć wyższych, póki co testowałem na wielu Telewizorkach SAMSUNG,LG, MONITORY LG, GATEWAY itd i nie było problemów
 

andrju75

New member
Witam.Panowie a czy Asus O!Play HDP-R1 da rade podłączyć do TV kineskopowego , który posiada Euro i S-Video (brak HDMI!)? Na koniec jeszcze jedno pytanie, czy odczytuje polską czcionkę w divixach, xvidach, mkv itp.?
 
Do góry