ASUS O!Play HDP-R

mdolata

New member
ASUS -pytania

Dziękuję za odpowiedzi. Sprzęt zamówiłem :)

Co do wyjść eSATA, to zauważyłem, że dyski zewnętrzne z eSATA/USB są droższe niż dyski z USB (co jest zrozumiałe). Wiem, że transfer po złączu eSATA jest kilka razy szybszy niż po USB, więc zważywszy na to, że chcę oglądać materiały w HD chyba zdecyduję się jednak w przyszłości na eSATA (nie jestem do końca przekonany, że najwyższej jakości filmy pójdą gładko po USB 2.0).

Pozdrawiam.
 

brandt78

New member
Dla odtwarzacza wszystko jedno, filmy beda plynne tez z USB.
Kazdy 1080p na moim 1TB chodzi plynnie po USB (wdtv live), wiec jak sa na jakims playerze problemy z plynnoscia to raczej wina playera i nawet eSATA nie pomoze.
Dysk z eSATA mozna kupic jak zalezy nam na szybkim kopiowaniu z komputera, chociaz z USB 2.0 dramatu tez nie ma.
Jak nie kasujesz filmow zaraz po obejrzeniu, tylko robisz "kolekcje" na dyskach zewnetrznych to raczej lepiej isc w kierunku USB i jak najwiekszej pojemnosci.
 
Ostatnia edycja:

mdolata

New member
eSATA

Dzięki!
Przemyślę jeszcze w takim razie ten zakup.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pr30@tlen.pl

New member
Dziękuję za odpowiedzi. Sprzęt zamówiłem :)

Co do wyjść eSATA, to zauważyłem, że dyski zewnętrzne z eSATA/USB są droższe niż dyski z USB (co jest zrozumiałe). Wiem, że transfer po złączu eSATA jest kilka razy szybszy niż po USB, więc zważywszy na to, że chcę oglądać materiały w HD chyba zdecyduję się jednak w przyszłości na eSATA (nie jestem do końca przekonany, że najwyższej jakości filmy pójdą gładko po USB 2.0).

Pozdrawiam.

Prosta kalkulacja - najwyższej jakości materiał DVD jaki umiem sobie wyobrazić (pełen BD Rip bez dalszej kompresji) to ok. 50GB danych. Załóżmy, że materiał audio/video to tylko jedna ścieżka video i jedna wielokanałowa ścieżka audio. Jeśli długość materiału to ok. 90 minut to na jedną sekundę przypada ok. 9.7 MB danych do przetransferowania (pomijając bity kontrolne itd).

Jeśli przeciętny dysk USB podłączony poprzez interfejs USB 2.0 osiąga transfer rzędu 20-30 MB/s - to zupełnie nie widzę sytuacji kiedy przy odtwarzaniu materiału HD miałby pojawić się problem po stronie tramsmisji dysk > player.

Wniosek: obecnie dostępne dyski SATA podłączane przez USB (min. 2.0) są całkowicie wystaraczające jako źródło wysokiej rozdzielczości sygnału HD.
 

mdolata

New member
Dziękuję za pomoc

No to teraz wszystko jasne. Miałem błędne mniemanie o szybkości transmisji z wykorzystaniem USB. Dziękuję wszystkim za pomoc. Na wszystkie pytania otrzymałem odpowiedź i kolejne zakupy już zaplanowałem :) Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marek.x

Member
Mam pytanie ad.Asusa: otóż w kontenerze mkv mamy nieraz dwie ścieżki dźwiękowe,napisy,oraz często są zaznaczone rozdziały.
Chodzi mi oto czy Asus widzi te "menu" w mkv i czy można się po tych rozdziałach
poruszać.Pytanie może błache ale w tym wątku żadnych wiadomości na ten temat nie znalazłem.Wiem że Ariva ma taką funkcję (może i wszystkie te playerki ?)
Przymierzam się do kupna więc prośba do posiadaczy Asusa o rozjaśnienie mi tematu,bo funkcja przydatna zwłaszcza przy koncertach np:w wyborze utworów.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
Jaki dysk USB bez zasilania?

Chciałem zapytać jakie dyski bez zasilania macie podpięte do O!Player'a? Chcę tę maszynkę niedługo kupić, ale teraz mam okazję kupić w atrakcyjnej cenie WD My Passport Essential 160GB lub 250GB. Czytając wątek o Arivie widziałem kilka sygnałów, że są problemy z dyskami bez zasilania powyżej 160GB. Czy w O!Playerze jest podobnie, czy spokojnie mogę kupować 250GB bez ryzyka, że zasilanie po USB nie uciągnie takiej pojemności?
 

tomcio123

New member
Znowu problem z upgrade'm.

Witam. Dopiero co zakupilem odtwarzacz. Ma oryginalnie firmware 1.17p. Postanowilem zrobic upgrade do 1.21p. No i tu problem: niby wszystko przebiega ok, pisze 'installation completed', sam sie resetuje itd. Jednak w menu ciagle pisze, ze jest zaintalowana wersja 1.17p. Do tego nie wyswietla niektórych polskich literek (utf-8, srt). Czy mial ktos podobny problem?

Tomek
 

moll47u

New member
Napisy txt ...

Witam,

Teoretycznie wersja oprogramowania 1.18 wprowadza obsługę txt - czy ktoś z Was testował?

Jak sobie radzi odtwarzacz z plikami mkv z zaszytymi napisami i odtwarzaniem zewnętrznych napisów txt/srt?

Na aukcjach "chwalą" go sprzedawcy że "bezproblemowa obsługa TXT ...

Zakupiłem ASMAX Playbox i głównym problemem w tym urządzeniu jest mixowanie napisów zewnętrznych z wbudowanymi oraz przy przewijaniu gubi synchronizację dźwięku z obrazem ;-(
 

mars28

New member
U mnie na 1.21 napisów *.txt nie widzi wcale. Ten nowy soft wprowadził obsługę napisów "w formacie tekstowym" a to nie to samo co "z rozszerzeniem txt".

Mam tylko jeden problem z napisami, mianowicie kodowanie - w plikach mkv jest to UTF-8 przeważnie, a większość napisów zewnętrznych do filmów czy seriali mam CentralEU, i teraz muszę się przełączać między jednym a drugim kodowaniem, trochę to uciążliwe.

Brakuje mi, jak na razie (a może gdzieś to jest tylko nie umiem znaleźć) możliwości pogrubienia czarnego obramowania czcionki - czasem na jasnych scenach napisy są dla mnie nieczytelne.
 

mars28

New member
Sprawdziłem film z wmuxowanymi napisami i z zewnętrznymi w pliku srt - odtwarzacz daje możliwość przełączania między nimi, w żadnym wypadku nie nakłada jednych na drugie.
 

moll47u

New member
Wszedłem na stronę asusa i w dziale download jest FW 1.18:
Kod:
O!Play HDP-R1 firmware update (For PAL TV system user)
Please download the file and decompress it for update process.
Update Item:
1.Improve subtitle font support for the missing characters
2.Add in txt subtitle format support
3.Add in file and folder management function. Press left key to delete or rename it.
4.Add in 0.9x zoom out option
5.Add in sleep timer function

***Please ensure the television system or standard used in your country or location before updating the firmware.

1.18P(PAL):
S. Africa
Israel
HK/Singapore/Malaysia
Australia/New Zealand
UAE+GCC+/IRAN/Syria/KSA/Turkey/Egypt/Indonesia/Thailand/Cambodia/India/SriLanka/Pakistan/Bangladesh
Europe

Może ma ktoś wgraną tą wersje?
 

moll47u

New member
Witam,

Czy 5.1 działa przez HDMI, czy dźwięk wyprowadziłeś optykiem?

W przypadku HDMI i trybu RAW dźwięk działa jak ta lala.
Ale jeśli puszczasz dźwięk po optyku w trybie raw to nie działa - tj. nie odtwarza stereo (przynajmniej u mnie przy Onkyo TX-SR606). Dźwięk przestrzenny działa OK.
 

LSx

New member
moll47u, dzięki za informacje. Po prostu nie wiedziałem, czy połączenie przez HDMI wystarczy, żeby cieszyć się dźwiękiem 5.1. Myślałem, że może tu być podobnie jak w przypadku xboxa, gdzie dźwięk trzeba puścić optykiem, żeby uzyskać 5.1.
 

J_K

Member
W przypadku HDMI i trybu RAW dźwięk działa jak ta lala.
Ale jeśli puszczasz dźwięk po optyku w trybie raw to nie działa - tj. nie odtwarza stereo (przynajmniej u mnie przy Onkyo TX-SR606). Dźwięk przestrzenny działa OK.

Rozumiem, że przy ustawieniu złącza HDMI w tryb RAW poprawnie podaje sygnał na przykład DD 5.1. Interesuje mnie jednak czy jednocześnie na analogowym wyjściu AV podaje sygnał zmiksowany do stereo. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

raztaman

New member
Asus O!Play Air HDP-R3

witam,
zainteresowalem sie sprzetem: Asus O!Play Air HDP-R3
Widze ze to juz posiada wifi.
Jestem laikiem w temacie, stad moje pytanie.

Chcialbym puscic film z laptopa... Czy bez problemu bedzie to smigac przez wifi lub lan?
w ostatecznosci skorzystam z pendriva...

thx

 

moll47u

New member
jeśli zwykłe DVIX to będzie śmigać po wifi (potrzebny jest AP).
Większości przypadków x.264 się tnie - nawet po sieci 100mbit!
Ja mam homeplug 85mbit który synchronizuje mi się na poziomie 50-60mbit i niektóre filmy 1080p się tną ;(.
 
Do góry