Astra czy Hot Bird?

Szambiarz

New member
Witam
Planuje przeniesienie się do N ale nigdy wcześniej nie miałem tzw. talerza. Nie wiem z której satelity odbierać sygnał z Astry czy z Hot Bird. Czym się różnią?
 

fiaam

New member
Telewizja "n" nadaje z satelity Hot Bird, do odbioru wystarczy antena nakierowana na tego satelitę. Jeżeli chcesz dodatkowo odbierać bezpłatne programy (FTA) dostępne na satelicie Astra, to musisz zamontować podwójny konwerter przy antenie satelitarnej. Jeden będzie skierowany na Hot Bird, drugi na Astrę. Do odbioru z jednego satelity wystarczy antena 60 cm, jeżeli chcesz odbierać sygnał z obu satelit, to zakup talerz minimum 80 cm.
 

crasher

New member
Dla scislosci podwojny=twin a z takiego odbierzesz tylko sygnal z jednej satelity, potrzebujesz dodatkowy konwerter single skierowany na astre (zez) oraz przelacznik diseq lub monoblok/monoblok twin zaleznie od wersji dekodera.
 

ernane

New member
warto dodac ze monoblok czyli 2 konwentery w jednej obudowie ustawione tak ze da sie odbierac obie pozycje tylko z anten 80-90cm, jesli antena mniejsza wieksza wtedy tylko zez. ustawic samemu to nie problem jak antene ustawisz na hotbirda to potem tylko dolozyc drugi :)
 

hannah

New member
ernane napisał:
warto dodac ze monoblok czyli 2 konwentery w jednej obudowie ustawione tak ze da sie odbierac obie pozycje tylko z anten 80-90cm, jesli antena mniejsza wieksza wtedy tylko zez. ustawic samemu to nie problem jak antene ustawisz na hotbirda to potem tylko dolozyc drugi :)

a ja mam takie pytanie, jesli antena jest ustawiona na hotbirda i chce dolozyc drugi konwerter na astre montuje go po prawej czy lewej patrzac z przodu na antene?
 

crasher

New member
Stojac za czasza montujesz go z prawej strony.
zez.jpg
 

krecha2

New member
a ja mam takie pytanie , kupilem czasze Triax 100cm i konwerter inverto single. Kupione zostalo do N Boxa , czyli hot bird , chce tez miec dostep do astry wiec co musze dokupic?.
 

crasher

New member
Drugi konwerter single, diseq 2/1 (lub 4/1 bedzie na zapas) oraz uchwyt do zeza - Triax ma szeroki wysiegnik wiec zwykle uchwyty na 'prostokat' nie beda pasowac, na allegro masz specjalne uchtywy z serii DuoBlock/FlexiBlock/MultiBlock. Do tego dochodzi pare metrow kabla oraz 4 koncowki 'fki' :)
 
Może się podłączę do tematu.

1. Jak mam czaszę ustawioną prostopadle do elewacji i jest ustawiona na HB, to po zamontowaniu monoblocka powinno mi bez problemu odbierać Astrę ?

Dodam, że próbowałem złapać na próbę astrę, ale w n-ce jest to niemożliwe na single ze względu, że HB występuje jako główny transporder a astra to jedynie dodatek (to taka mała uwaga).

2. Nie mam zbytniej możliwości wyregulowania czaszy przy zakupie 2xsingle, ponieważ znajduje się obok okna i czy jedynym wyjściem jest monoblock, czy można 2xsingle jakoś zamontować, a później kręcić samą czaszą ?
Dodam, że ze względu na prostopadłe umiejscowienie czaszy 85 względem bloku muszę zastosować jeszcze dłuższy wysięgnik h-50cm.
Z tego co wiem to monoblocki są lipne bo mają na sztywno 6st. a między astrą a HB jest 6,2st.
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
Jak mam czaszę ustawioną prostopadle do elewacji i jest ustawiona na HB, to po zamontowaniu monoblocka powinno mi bez problemu odbierać Astrę ?
Zalezy z ktorej strony masz sciane jezeli stojac za antena i patrzac w strone konwertera z lewej strony masz czyste pole (tzn sciane masz wtedy po prawej) to bedzie dzialac. Jezeli z drugiej strony to antene na dach (o ile to naprawde prostopadle ustawienie).

F_R_A_N_E_K napisał:
Nie mam zbytniej możliwości wyregulowania czaszy przy zakupie 2xsingle ... czy można 2xsingle jakoś zamontować, a później kręcić samą czaszą?
Jak juz masz ustawiony Hotbird to czaszy nie ruszasz, zakladasz drugi konwerter i ustawiasz tylko odpowienio uchwyt do zeza.

F_R_A_N_E_K napisał:
Z tego co wiem to monoblocki są lipne bo mają na sztywno 6st. a między astrą a HB jest 6,2st.
Prawda choc wplynie to w niewielkim stopniu dla anten 80-90cm, osobiscie stosuje 2xsingle zamiast monoblockow.
 

ernane

New member
domyslam sie o co Ci chodzilo z umiejscowieniem anteny, masz na skraju okna ze nie masz dostepu do konwenterow, tak zeby nie zaslaniala antena okna ;)

wiec mozesz zdjac antene zalozyc konwenter na oko a potem od nowa ustawic hotbirda a astra wskoczy sama.
Przydalby sie do tego instalator, ale samemu tez mozesz to spokojnie zrobic.
patrzac od przodu zaloz drugi konwenter po lewej dosc blisko hotbirda. Powinno dzialac, masz spora antene :)
 
Do góry